Browars RISnieft
Browars RISnieft
Browars RISnieft
% alk. 8.0
Blg 22.0
5906395998074addbarcode
orientacyjna cena: 12,50 zł


Russian Imperial Stout. Król wśród Stoutów. Czarne niczym węgiel, gęste i oleiste niczym ropa. Bogaty w aromaty gorzkiej czekolady, kawy, słodów palonych i karmelowych. Całość skontrowana wyraźną goryczką i szlachetną nutą alkoholu. Poczuj jego moc!

Składniki: woda, słód Jęczmienny, słód Pszeniczny, płatki jęczmienne, chmiel, drożdże.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.
Dodał: dave_90 - 2016-12-20 08:29:56

oceny Oceny

Użytkownicy 7,53 / ilość: 17
Goście 9 / ilość: 7
średnia 7,96/10 / ilość: 24

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-05-15 17:47:27
Aromat przyjemny, dużo nut palonych, kawy, czekolady a także słodkie praliny. Smak pólwytrawnie, sporo paloności, szczególnie na finiszu, goryczka wyczuwalna, alkohol niewielki jak na styl nie czuć go. Pije się przyjemnie, chociaż z czasem trochę przytłacza ta paloność.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2018-04-25 23:30:25
Barwa Niemalże Czarna Ciemno-Brązowa Nieprzejrzyste i Nieklarowne w Aromacie Wyraźne Ciemne i Palone Słody Do Tego Intensywna Czekolada i Kawa Lekka Śliwka Likierowy Alkohol Na Szczęście Nie Ordynarny w Smaku Jest Wytrawnie Są Gorzka Czekolada i Kawa Do Tego Dochodzi Nuta Zbożowa Goryczka Średnio-Niska Palona Troszkę Ziołowa Alkohol Pojawia Się z Czasem Ale Nie Jest Nachalny Przyjemnie Rozgrzewa Wysycenie Średnio-Wysokie Lekki Troszkę Wodnisty RIS Niemniej Jednak Przyjemnie Się Pije Z Chęcią Jeszcze Kiedyś Do Niego Powrócę.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2018-01-08 01:00:04
Mocny alkohol razem z przyjemnymi pralinkami to moje pierwsze odczucie. Piwo szybko się nudzi (jak na RiS-a) i staje się męczące. Mimo wszystko po chwili praliny znikają i zdecydowanie brakuję czekolady i paloności w tym piwie. Smakuję podobnie do porteru bałtyckiego, choć bez owoców (no i dobrze). Kawy też nie ma, piwo jest pustę w smaku, ale mimo wszystko przyjemnie się je piło... Bez wad i bez specjalnych zalet, jest to nudny choć poprawny RiS.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-07-19 08:25:56
Oko: prawie czarne z rubinowymi przebłyskami, piana dość niska, ale zostaje do końca degustacji, bezowa. Zostawia nikły ślad na szkle.
Nos:z butelki najpierw uderzenie słodyczy niczym karmelowa czekolada, potem palone słody i typowo stoutowe nuty ? kawa, czekolada nie do końca gorzka). Aromat niezbyt intensywny. Ze szkła bukiet aromatyczny nieco szerszy ? palone słody, kawa, czekolada, oraz lekko suszone owoce typu wiśnia, śliwka. Ale minimalnie.
Smak: bardziej FES niż RIS. Jest dość gęste, nie brakuje ciała, jest odpowiednia dawka kawy, czekolady (takiej ok. 70% kakao), palone słody, kwaskowość od słodów. Po kilku łykach narastała goryczka ?palona? - kakao, nawet troszkę popiołowości, także odczucie kwaśności narastało.
Jeżeli rozpatrywać jako FES to bardzo dobre, ale jak na RIS-a to za słabo aromaty. Brakuje typowej dla RIS-ów likierowości. Alkohol dobrze ukryty, ale jak na 8% to tez nie jest cud. Po kilku łykach grzeje w przełyk, choć w przyjemny sposób. Trunek półwytrawny.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010