Browars La Siesta
Browars La Siesta
Browars La Siesta
Saison
% alk. 5.5
Blg 13.0
IBU 20
5906395998050
orientacyjna cena: 7 zł


La Siesta - Saison. Piwo górnej fermentacji wywodzące się z południowej Belgii. Orzeźwiające, delikatne, kwaskowe, o zdecydowanym aromacie owocowo-przyprawowym i lekkiej, przyjemnej goryczce.

Skład: woda; słody: Jęczmienny, Orkiszowy; chmiel; drożdże; dodatki: cukier trzcinowy, skórki gorzkiej pomarańczy Curacao.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.

Browar Rzemieślniczy Browars z Limanowej powstał w 2016 roku, nie boi się eksperymentować, starając się podążać za nowoczesnym podejściem do warzenia piwa.
Dodał: SaintBase - 2016-09-29 00:41:11

Oceny

Użytkownicy 7,11 / ilość: 9
Goście 7,82 / ilość: 11
średnia 7,5/10 / ilość: 20

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


LubelskiFull

2017-08-06 02:11:18
Jak na Saisona dosyć wytrawne choć czuć słodycz. Przyprawowość też raczej stonowana. Idealne na letnie upały.
PS. Piłem wersję o składzie: woda, słód jęczmienny, płatki owsiane, słód pszeniczny, chmiele: Columbus i Saaz, skórka gorzkiej pomarańczy Curacao, drożdże.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )

nietzsche

2017-08-01 20:20:52
Zapach słodki, słodkie miękkie jabłka, brzoskwinie, trochę biszkoptów, przyprawowy, waniliowy, lekko kwiatowy, szmaciano-sianowy ? ładny, w stylu.

Lekkie, nie jest pełne, jak zwykle bywają Saison, raczej smakuje jak lekki pszeniczny Saison, no i w zasypie był słód orkiszowy, więc jest puchate, w smaku lekko słodowe, trochę herbatnikowe i biszkoptowe, czuć skórkę pomarańczy, piwo jest słodkie i jakby nie było tak lekkie to jako Saison byłoby zbyt mulące, tu wprost dodano cukru, ale trzcinowego, czy on coś wniósł poza słodkością, no mógł, ale tego się nie dowiem, bo mógł podbić tę przyprawowość, taką słodką, jak przyprawy do ciasta, od razu powiem, że w smaku ta przyprawowość jest dużo niższa niż w zapachu, nie czuć już tak bardzo słodkich owocowców, goryczka wyczuwalna, więc ma trochę więcej niż podane 20 IBU (piwo nie jest totalnym wodniakiem), dziwna chmielowość, trochę siano, a trochę bazylia, zresztą zdaje się być nawet lekko słone przedostatnim kroku, nie każdemu to w Saison podejdzie. Całkiem ok. piwo, tylko trochę zbyt wodniste, jak na współczesną interpretację stylu, jest tak wodniste jak Żywiec Saison, choć więcej się tu dzieje. Jak się ociepli to wchodzi fajny czerstwy chleb.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )

Gość

2017-01-19 19:29:54
piwo ma smak owocowy lekko słodki przyjemny lekko gorzkawy , świeży i orzeźwiający
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010