Browars Hopin
Browars Hopin
Browars Hopin
Polish IPA
% alk. 5.6
Blg 14.0
5906395998104


Jasne piwo górnej fermentacji. Orzeźwiające IPA w polskim wydaniu. Charakteryzuje się przyjemną, wyraźną goryczką oraz świeżym, owocowym aromatem i smakiem, które pochodzą od nowofalowych polskich chmieli. Piwo powstało w kooperacji z Browarem Domowym Piwny UL.

Składniki: woda; słody: Jęczmienny, Pszeniczny; chmiele: Iunga, Chinook PL, Puławski.

Premiera piwa odbyła się 28 stycznia 2017 roku w pubie Dzikie Wino w Limanowej.
Dodał: SaintBase - 2017-01-31 14:09:00

Oceny

Użytkownicy 6,89 / ilość: 18
Goście 9 / ilość: 10
średnia 7,64/10 / ilość: 28

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


nietzsche

2018-05-12 21:48:04
Wygląd: Kolor ciemna słomka (propsy za to, że to nie będzie kolejna karmelkowa IPA), mętne, średnia piana, jakiś lacing
Zapach: nic (daleko jakiś jabło i cytrus ? ale powiedzieć, że to piwo nie ma aromatu to powiedzieć prawdę ? dramat, a jako Polska IPA dramat podwójny, bo to rozumiem ma oznaczać, że polskie chmiele nie mają aromatu)
Smak: to piwo jest potwornie jednowymiarowe, nijaki, mdłe, nic się tu nie dzieje, jest trochę słodowe (nijako), niby puszyste od pszenicy, jakiś opiekany tost, wyraźnie słonawe (od czego?), goryczka delikatna, grejpfrutowa, zapewnie od chinooka, chmielowość na granicy autosugestii, w zasadzie jej nie posiada. Piłem kilka single hop APA (powiedzmy też szczerze, że ten Hopin to bardziej APA przypomina i spokojnie do górnych widełek tego stylu mu jeszcze brakuje) i na Iundze i na Pułaskim i te chmiele naprawdę mogą wnieść sporo do piwa, a tu występują chyba tylko na etykiecie. To jest pijalne piwo, ale nijakie, w dodatku nazywa się buńczucznie Polish IPA, a jest antyreklamą polskich chmieli, bo ich tu nie prawie nie czuć i żadna z niego IPA.
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 7 )

Jacelinho

2018-05-06 10:56:30
Barwa zamglone jasne złoto. Ładny lacing , piana w miarę trwała i długo zostaje drobna powłoka. Wygląda apetycznie. W aromacie dużo trawiastych , lekka żywica , trochę karmelu.Delikatnie owoce są wyczuwalne ale to na 3 planie.Typowa Polish IPA , w smaku podobnie jak w aromacie. Jest przyjemna goryczka , trawiastość , to czym ma być PIPA. Smaczne , pijalne , nie ma się czego czepiać. Udana warka z Aldika. Bardzo dobre piwo.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

MateoKrk_

2018-04-16 23:24:36
Barwa Jasno-Złota Lekko Zmętnione w Aromacie Wyraźne Nuty Chmielowe Sporo Nafty i Cytrusów Trawiaste Nuty Oraz Owoce M.in. Winogrona Agrest w Smaku Rześkie Słodkawe Przyjemne Cytrusowe Owoce Łączące Się z Nutami Trawiasto-Naftowymi Delikatny Karmel Średnia Ziołowa Goryczka Wysycenie Odpowiednie Dość Treściwa Polska IPA Dobrze Pijalna.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

Bob

2018-03-17 14:14:34
Smakuję jak większość PIPA, bardzo wyraźne polskie chmiele, oraz lekko karmelowy charakter. Piwo mocno pijalne, o znakomitej goryczce. Fajne piwo, mało degustacyjne.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010