Tenczynek Bock
Tenczynek Bock
Tenczynek Bock
Traditional Bock
% alk. 6.8
Blg 16.0
IBU 32
5902931900419


Piwo dolnej fermentacji, pasteryzowane. Do produkcji używamy 6 rodzajów słodu i 3 rodzajów chmielu. Ten Bock to równowaga wytrawnych i słodko-goryczkowych elementów. To piwo o ciemnej barwie, delikatnym, karmelowym smaku z lekkim, kawowym akcentem. Po pierwszym łyku poznasz, że to Ten Bock. ”
Po przejęciu browaru przez MPWiW wprowadzone do oferty w ramach Kolekcji Klasycznej.
Piwowar:
Sebastian Jabłoński
Składniki:
woda; słody: pszeniczny, pszeniczny ciemny (Wheat Malt dark), słody jęczmienne: pilzneński, monachijski, karmelowy jasny (Crystal Maple); chmiele: Hallertauer Tradition, Hallertau Hersbrucker; drożdże WB-06
Dodał: nietzsche - 2018-04-22 06:52:44

Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 12
Goście 7,75 / ilość: 8
średnia 6,7/10 / ilość: 20

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


tleix

2018-09-09 10:06:18
Kupione na wynos z pewnego tzw. festiwalu piwnego (4 kramy na krzyż) a więc i przepłacone a mimo to najlepszy punkt tej "imprezy". Balans smaku i aromatu z wyraźnie wyczuwalną goryczką (odchmielową). Barwa - brąz matowy (w sztucznym oświetleniu) i pianka trwała na pół palca - to wszystko razem make my day ;)
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 8 )

Jacelinho

2018-09-08 22:53:03
Barwa bardzo ciemny bursztyn wg mnie ,piana bardzo chętnie się tworzy , jest drobna i trwała , zostawia ładny lacing , myślałem że piwo przegazowane ale w smaku tego nie czuć. W aromacie karmelowe nuty i w sumie tyle , myślałem żę będzie lepiej. W smaku piwo smaczne , średnio nasycone , goryczka jest odpowiednia , te 32 IBU się zgadza , Czuć w smaku przypieczony chlebek ale mogło by być tego więcej , karmelowe , ogólnie piwo smaczne ,typowy koźlak , choć cena wg mnie za wysoka , ponad 5 zł z tego co pamiętam . Spodziewałem się więcej , Nie czuć że to piwo ma prawie 7 % , smakuje mi choć gdyby było tańsze i bardziej czuć było skórkę od chleba było by bardzo dobre. A tak solidna propozycja w zawyżonej cenie wg mnie. Warto wypić , warka do 23,12,18
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )

prisoner

2018-05-29 20:30:47
Aromat słodki bardzo karmelowy, słodowy brakuje tutaj chlebka zdecydowanie. W smaku średnie, w kierunku słodkiego, tutaj już można poczuć przypieczony chlebek ale ubogo, do tego lekka paloność na finiszu. Szału nie ma, wypić można.
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )

Shinodin

2018-05-27 21:08:34
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza rubinowa, w miarę klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu wyraźne nuty karmelowe, słodowe klimaty, subtelna paloność, po ogrzaniu ujawniają się lekkie alkoholowe wonie. W smaku słodkie, karmelowe z alkoholowym niestety finiszem, brakuje paloności, słaba kontra kwaskowa, duża wodnistość, mało ciała, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel czarny od browaru Tenczynek, etykieta w eleganckim stylu, całkiem nieźle opisana, solidnie wykonana graficznie. Data produkcji 22.03.2018. Jeden ze słabszych bocków jakie miałem okazję degustować, pusty w smaku, bez głębi, sam karmel zakończony alkoholowym aftertastem szczególnie po ogrzaniu. Zawiodłem się dość srogo, jakość nieadekwatna do ceny, a oprawa graficzna butelki lepsza niż zawartość. Fanom tego stylu zdecydowanie odradzam, a sam daje zasłużoną słabą 4. Póki co pils z tej serii bezkonkurencyjny.
Oceny tego użytkownika: 4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010