Browar Tenczynek - Bock
Browar Tenczynek - Bock
Browar Tenczynek - Bock
Traditional Bock
% alk. 6.8
Blg 16.0
IBU 32
5902931900419


Piwo dolnej fermentacji, pasteryzowane. Do produkcji używamy 6 rodzajów słodu i 3 rodzajów chmielu. Ten Bock to równowaga wytrawnych i słodko-goryczkowych elementów. To piwo o ciemnej barwie, delikatnym, karmelowym smaku z lekkim, kawowym akcentem. Po pierwszym łyku poznasz, że to Ten Bock. ”
Po przejęciu browaru przez MPWiW wprowadzone do oferty w ramach Kolekcji Klasycznej.
Piwowar:
Sebastian Jabłoński
Składniki:
woda; słody: pszeniczny, pszeniczny ciemny (Wheat Malt dark), słody jęczmienne: pilzneński, monachijski, karmelowy jasny (Crystal Maple); chmiele: Hallertauer Tradition, Hallertau Hersbrucker; drożdże WB-06
Dodał: nietzsche - 2018-04-22 06:52:44

Oceny

Użytkownicy 5,44 / ilość: 9
Goście 8 / ilość: 4
średnia 6,23/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


prisoner

2018-05-29 20:30:47
Aromat słodki bardzo karmelowy, słodowy brakuje tutaj chlebka zdecydowanie. W smaku średnie, w kierunku słodkiego, tutaj już można poczuć przypieczony chlebek ale ubogo, do tego lekka paloność na finiszu. Szału nie ma, wypić można.
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )

Shinodin

2018-05-27 21:08:34
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza rubinowa, w miarę klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu wyraźne nuty karmelowe, słodowe klimaty, subtelna paloność, po ogrzaniu ujawniają się lekkie alkoholowe wonie. W smaku słodkie, karmelowe z alkoholowym niestety finiszem, brakuje paloności, słaba kontra kwaskowa, duża wodnistość, mało ciała, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel czarny od browaru Tenczynek, etykieta w eleganckim stylu, całkiem nieźle opisana, solidnie wykonana graficznie. Data produkcji 22.03.2018. Jeden ze słabszych bocków jakie miałem okazję degustować, pusty w smaku, bez głębi, sam karmel zakończony alkoholowym aftertastem szczególnie po ogrzaniu. Zawiodłem się dość srogo, jakość nieadekwatna do ceny, a oprawa graficzna butelki lepsza niż zawartość. Fanom tego stylu zdecydowanie odradzam, a sam daje zasłużoną słabą 4. Póki co pils z tej serii bezkonkurencyjny.
Oceny tego użytkownika: 4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )

oranjefan

2018-05-21 23:23:00
Ostatnie już piwo tego wieczoru z Tenczynka. Najmocniejsze, najbardziej ekstarktywne, i paradoksalnie potrafiące zaskoczyć bo dobry bock to fajne piwo.

Aromat - niestety niezbyt intensywny. Pustawo. Słodowość w typie jasnego lagera, z nutami, akcentami wręcz przypieczonej skórki od chleba i piernikiem. Mało intensywnie, nudno..

Piwo o ciemno bursztynowej barwie, obfitej pianie która jednak szybko opada wraz z syczącym dźwiękiem. Kremowa, lekko beżowa w kolorze. delikatnie oblepia szkło.

Smak na szczęście lepszy niż aromat. Piwo jest jakieś. Słodowe, czyste i bez wad jak na lagera przystało. Poza tym lekka nutka czekolady, kawy zbożowej i rodzynek. W tle przypieczona skórka od chleba. Całośc jednak średnio intensywna. Brakuje pazura, i goryczki któa kontrowała by bądź co bądź trochę słodkawo wodniste piwo. Wysycenie - średnio wysokie, mogło by być niższe.

Piwo smakuje jak każdy inny koźlak z browaru regionalnego. Wyróżnia się słodowym, lekko kawowo podpiekanym smakiem, ale brakuje pazura by móc mówić o dobrym przedstawicielu stylu. Kilka lat temu - ze świecą szukać takiego koźlaka. Dziś - można by oczekiwać trochę więcej.

Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 7, zapach: 4, wygląd: 7 )

nietzsche

2018-05-06 23:04:57
Wygląd: kolor ciemno rubinowy, ale przejrzyste, klarowne, ładna piana, spora, drobna, koloru ecru (dwa poprzednie miały beżową), ładny lacing
Zapach: bardzo słaby aromat, może i trochę melanoidynowy, ale głównie to pachnie jak lager
Smak: pojawia się tu jakaś paloność, pojawia się i melanoidynowość, ale to wszystko w ilościach aptekarskich, bo piwo ogólnie jest okrutnie wodniste, smakuje jak skrzyżowanie schwarzbiera z dunkel lagerem, na plus tylko to, że alkoholu nie czuć, ale jest puste, nijakie, pite z dwoma innymi koźlakami regionalnymi, liczyłem, że będzie faworytem, a jest okrutnie słabe. 5 to środek stawki, piwo średnie, a ono jest poniżej średniej.
Oceny tego użytkownika: 4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010