Tenczynek „P” Milk Stout
Tenczynek „P” Milk Stout
Tenczynek „P” Milk Stout
Milk Stout
% alk. 4.8
Blg 14.0
IBU 27
5902931900617


Piwo P Milk Stout to ciemne piwo o wyraźnym smaku. Użytą mieszankę słodów, nadających wyczuwalny smak kawy i paloności, uzupełniają aromaty chmieli amerykańskich.
Piwo P jak Piwna Rewolucja. To linia naszego piwowara Sebastiana Jabłońskiego, oparta na jego autorskich wersjach nowofalowych stylów piwa - głosi etykieta.
Choć BRJ warzył w Tenczynku piwo w tym stylu, to nowy właściciel, czyli Manufaktura Wódki, Wina i Piwa SA proponuje autorską recepturę z innymi słodami i chmielami.
Składniki: woda, słody jęczmienne: pilzneński, monachijski, melanoidynowy (Mela Beech), czekoladowy, aromatyczny (Aroma Malt), palony (Black Malt extradark); słody: pszeniczny, pszeniczny czarny (Wheat Malt Black), słód żytni czekoladowy; laktoza; chmiele: Magnum, citra, drożdże.
Piwo ciemne, pasteryzowane, górnej fermentacji.
Dodał: nietzsche - 2018-04-21 06:58:53

Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 7
Goście 8 / ilość: 5
średnia 7,42/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Jacelinho

2018-09-04 19:47:43
Barwa typowa dla stouta niemal czarna jak ja to nazywam , ładna beżowa piana , trwała i zostawia lacing. W aromacie mocno czuć kawę zbożową i delikatnie cytrusy od chmielu które dają w smaku delikatny kwasek. Jest to przyjemny aromat choć taki jak na styl trochę nietypowy bo nie spodziewałem się amerykańskiego chmielu w aromacie. W smaku piwo gładkie , smaczne , lubię takie piwa. Jest palone i ten kwasek charakterystyczny przy ciemnych piwach . podobnie jest w Black IPA tam też występuje ten posmak. Trochę za mało milk w tym piwie choć kawa zbożowa na 1 planie zdecydowanie. Wg mnie piwo dobre , dodać więcej laktozy a będzie bardzo dobre jak nie rewelacyjne , cena też jest atrakcyjna myślę koło 6 zł z tego co pamiętam to dobra cena , są kraftowe piwa które są droższe a gorsze. Polecam , fajna ta seria z Tenczynka :)
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )

oranjefan

2018-06-02 19:21:02
Aromat którego nie powstydziłby się niejeden browar rzemieślniczy jeśli chodzi o... Black IPA. Czuć wyraźnie nutę chmielową - cytrusowo żywiczną, iglastą oraz paloną podbudowę słodową. W tle wraz z ogrzewaniem się piwa zaznacza się wyraźniej kawa, gorzka czekolada, nuty opiekanej skórki od chleba.

Piwo o ciemnobrunatnej barwie, klarowne, przepuszczające jedynie drobny refleks światła w postaci ciemnorubinowego koloru. Nieprzejrzyste. Piana - niezbyt obfita warstewka w ciemno beżowym kolorze która zbudowana jest z ładnych drobnych bąbelków. Puszysta, powolutku opadająca i pozostająca na powierzchni piwa.

Piwo jest pół słodkie, o niskiej pełni, troszkę wodniste, ale za to w smaku dzieje się dużo. Sporo paloności oraz posmaków świeżo prażonej czarnej kawy oraz gorzkiej czekolady. Słodyczy paradoksalnie poza tą laktozową jest mało. Piwo jest wyraziste, charakterne i raczej mocno palone i kawowe, aniżeli gładkie, słodkie i łatwo przyswajalne jak inne milk stouty. Efekt gorzkiej czekolady, i wyraźnej paloności mam wrażenie że znów podbija chmiel - tutaj w postaci wysokiej goryczki i finishem w postaci żywiczno iglastych posmaków. To znów przywołuje skojarzenia z Black IPA.

Wariacja na temat milk stoutu zdecydowanie. Czuć akcenty amerykańskiego chmielu, czuć wyraźną paloność oraz taką pozorną wodnistość i wyrazistość niczym z oatmeal stout'u. Piwo udane, ale zrezygnowałbym z amerykańskiego chmielu, dodał więcej laktozy oraz słodów czekoladowych.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )

MateoKrk_

2018-05-13 22:49:59
Barwa Ciemno-Brunatna Prawie Że Czarna Nieprzejrzyste w Aromacie Mleczne Kawa i Czekolada Są Delikatne Palone Słody Wyczuwalne Także Cytrusy Od Chmielu Citra w Smaku Gładkie Delikatnie Słodkie Od Laktozy Jest Paloność Cytrusy Delikatna Kawa i Czekolada Wyczuwalna Goryczka Średnia Do Niskiej Moim Zdaniem Jest To Bardzo Dobre Piwo.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )

nietzsche

2018-04-20 19:34:53
Wygląd: kolor niemal czarne, nieprzejrzyste, ładna drobna piana, jak puszek, beżowa, ładny lacing
Zapach: dosyć mocny aromat cytrusowy i trochę żywiczny, może nawet za mocny, bo tłumi ciemne nuty tego piwa
Smak: czuć, że to piwo jest lekkie, ale jest tak fajnie puszyste i kleiste, że dodaje mu to ciężkości, bardzo cytrusowe, a kwaskowość podbija jeszcze tę cytrusowość, do milk stouta z BRJ miałem zastrzeżenia takie, że był zbyt goryczkowy jak na styl, a poza tym manifestowała się w nim pospolita zielistość z chmielu, taka trawiasta, co kompletnie nie pasowało, natomiast był bardzo palony, ten jest dużo mniej, na minus, czuć, że chciano tu wypośrodkować ? nowofalową chmielowość (goryczka jest nieznaczna i dobrze, bo to milk stout) i milk stouta, który akurat nie chmielem ma zachwycać, czy się udało? Jako piwo jest świetne, lekkie, puszyste, sesyjne, bardzo pijalne, jako milk stout już jak ktoś uważa. Jest delikatna kawa zbożowa z mlekiem, jest delikatna gorzka czekolada, może za bardzo jednak delikatne.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010