Browar Tenczynek „P” Milk Stout
Browar Tenczynek „P” Milk Stout
Browar Tenczynek „P” Milk Stout
Milk Stout
% alk. 4.8
Blg 14.0
IBU 27
5902931900617


Piwo P Milk Stout to ciemne piwo o wyraźnym smaku. Użytą mieszankę słodów, nadających wyczuwalny smak kawy i paloności, uzupełniają aromaty chmieli amerykańskich.
Piwo P jak Piwna Rewolucja. To linia naszego piwowara Sebastiana Jabłońskiego, oparta na jego autorskich wersjach nowofalowych stylów piwa - głosi etykieta.
Choć BRJ warzył w Tenczynku piwo w tym stylu, to nowy właściciel, czyli Manufaktura Wódki, Wina i Piwa SA proponuje autorską recepturę z innymi słodami i chmielami.
Składniki: woda, słody jęczmienne: pilzneński, monachijski, melanoidynowy (Mela Beech), czekoladowy, aromatyczny (Aroma Malt), palony (Black Malt extradark); słody: pszeniczny, pszeniczny czarny (Wheat Malt Black), słód żytni czekoladowy; laktoza; chmiele: Magnum, citra, drożdże.
Piwo ciemne, pasteryzowane, górnej fermentacji.
Dodał: nietzsche - 2018-04-21 06:58:53

Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


MateoKrk_

2018-05-13 22:49:59
Barwa Ciemno-Brunatna Prawie Że Czarna Nieprzejrzyste w Aromacie Mleczne Kawa i Czekolada Są Delikatne Palone Słody Wyczuwalne Także Cytrusy Od Chmielu Citra w Smaku Gładkie Delikatnie Słodkie Od Laktozy Jest Paloność Cytrusy Delikatna Kawa i Czekolada Wyczuwalna Goryczka Średnia Do Niskiej Moim Zdaniem Jest To Bardzo Dobre Piwo.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )

nietzsche

2018-04-20 19:34:53
Wygląd: kolor niemal czarne, nieprzejrzyste, ładna drobna piana, jak puszek, beżowa, ładny lacing
Zapach: dosyć mocny aromat cytrusowy i trochę żywiczny, może nawet za mocny, bo tłumi ciemne nuty tego piwa
Smak: czuć, że to piwo jest lekkie, ale jest tak fajnie puszyste i kleiste, że dodaje mu to ciężkości, bardzo cytrusowe, a kwaskowość podbija jeszcze tę cytrusowość, do milk stouta z BRJ miałem zastrzeżenia takie, że był zbyt goryczkowy jak na styl, a poza tym manifestowała się w nim pospolita zielistość z chmielu, taka trawiasta, co kompletnie nie pasowało, natomiast był bardzo palony, ten jest dużo mniej, na minus, czuć, że chciano tu wypośrodkować ? nowofalową chmielowość (goryczka jest nieznaczna i dobrze, bo to milk stout) i milk stouta, który akurat nie chmielem ma zachwycać, czy się udało? Jako piwo jest świetne, lekkie, puszyste, sesyjne, bardzo pijalne, jako milk stout już jak ktoś uważa. Jest delikatna kawa zbożowa z mlekiem, jest delikatna gorzka czekolada, może za bardzo jednak delikatne.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010