Browar Tenczynek „P” IPA
Browar Tenczynek „P” IPA
Browar Tenczynek „P” IPA
India Pale Ale
% alk. 6.0
Blg 15.0
IBU 50
5902931900518


Piwo górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane. Goryczkowe i zarazem rześkie. Dodane na zimno amerykańskie chmiele zapewniają mu równowagę smakową, wnosząc także owocowe akcenty. składniki: woda; słody jęczmienne: pale ale, karmelowy jasny (Crystal Maple), aromatyczny (Aroma Malt); chmiele: Magnum, Cascade, Mosaic, Citra, Amarillo; drożdże.
Dodał: mateokrk_ - 2018-04-16 13:09:51

Oceny

Użytkownicy 6,6 / ilość: 10
Goście 7,46 / ilość: 13
średnia 7,09/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Thesloma

2018-06-21 09:05:14
Zapach : bardzo dużo czuć gorzkich nut grejpfruta , mocna cytrusowość i zdecydowana nuta karmelu

Smak : wciąga , jest goryczkowy ale przechodzący natychmiast w cytrusowość i w gorzką skórkę cytrusową , goryczka łodygowo-trawiasta.

8/10 bo bardzo wciąga i chce się pić dalej , nie męczy , a jest świeże i intrygujące.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

oranjefan

2018-06-03 00:41:39
Aromat średnio intensywny, poprawny jak na styl i nawołujący do wzorców IPA które znaliśmy 2-3 lata temu. Tj. wyraźna podbudowa słodowa, nuty biszkoptowe, herbaciane. W tle mocno dojrzałe owoce tropikalne oraz kandyzowane skórki z cytrusów i żywica. Jest słodko.

Piwo o ładnej, lekko opalizującej bursztynowej barwie i średnioobfitej, ale gęstej i zbudowanej z drobniutkiej wielkości bąbelków pianie. Pianka w kolorze ecru o wysokości około 1 centymetra opada w średnim tempie zdobiąc szkło.

Pół-słodkie, dość pełne jak na IPA. Chlebowa podstawa słodowa, przyjemne nuty herbaciane, bergamotowe, oraz średnio intensywna goryczka już w pierwszym łyku. Znowu sporo żywicy, nut iglastych, świerkowych. W tle lekko owocowe. Trochę mimo wszystko brakuje owocowości. Piwo średnio nasycone. Przyjemne w odbiorze.

IPA w starym stylu, dobrze wykonana, która dziś na beer geekach nie robi wrażenia, ale w tej formie może być uznawana za piwo które nawiązuje do początków piwnej rewolucji w Polsce. Dzięki dobremu wykonaniu, fajnemu balansowi między słodowością, chmielem a goryczką - PIPA z Tenczynka to piwo po które warto sięgnąć by zacząć przygodę z kraftem, oraz by bez skrupułów wypić będąc już mocniej wtajemniczonym w temat piw rzemieślniczych. Fajne piwo, obok pszenicznego - najlepsze z "nowego" Tenczynka.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )

nietzsche

2018-04-20 22:03:55
Wygląd: Kolor miedziany, bardzo nieklarowne, spora piana, ładna, drobna, ecru, ładnie oblepia szkło.
Zapach: w stylu: Zaorać Polski Krafcik IPA, cytrusy, głównie przejrzałe mandarynki, owoce tropikalne, trochę żywic + karmel, czyli sztampa, no może jest tu lekka oryginalność, melanoidynowość jest na poziomie jakiegoś koźlaka całość rachityczna, po chwili jak się ogrzeje, i powinno pachnieć intensywniej, to już w ogóle nie pachnie.
Smak: Nie ma szans, żeby to piwo miało 50 IBU, najmniejszych, ono jest słodkie, jakaś minimalna goryczka jest, ale nawet przy jego pełni to może góra 30 IBU, poza tym smakuje jak taka typowa Polska AIPA z szablonu (ten brak goryczki uznając za wpadkę warki), którą nawet już dyskonty warzą, karmel + cytrusy, tu jeszcze sporo melanoidyn. Już widząc je na półce zastanawiałem się ?z czym do gościa??, to nie robiło wrażenia już 5 lat temu. Serio? Po prostu IPA? Czymś zupełnie innym jest, gdy koncern wypuszcza IPA, które będzie dostępne za 3,5 zeta w spożywczym w Giebułtowie (?z badań nam wyszło, że ludzie lubio teraz IPA, to my im zrobimy IPA za pół ceny?), ale to jest piwo w cenie piw kraftowych (gdzie rywalizacja polega na: dodajmy zesłodowane ziarna jakiegoś dziwnego zboża rosnącego tylko w Sierra Leone, owoc Zdupydrzewa i chilijski chmiel, o którym nikt nie słyszał) z rzekomo ekskluzywnej serii P, P jak Piwna Rewolucja. Serio? Piwna Rewolucja w 2018 to karmelowe, słodkie IPA z cascade? WOW! NIESAMOWITE! Chyba się z xujami na głowy pozamienialiście. Wierzę, że MPWiW może zatrudniać zdolnych piwowarów, ale też jestem pewnien, że dział marketingu i produktów tam po prostu nie istnieje, jest pewnie tylko pani Basia, siostrzenica prezesa, która zamawia tylko projekty etykiet w jakiejś taniej agencji.
Oceny tego użytkownika: 3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 8 )

Gość

2018-04-16 19:16:54
Barwa ciemny bursztyn, piana gęsta aczkolwiek niska i dość szybko opada. W smaku jest ok lekko karmelowe, czuć nuty owocowe. Nie jest to najlepsza IPA jaką piłem, lecz jest całkiem dobre ode mnie 6.5/10. Co do ceny jest ona jak na jakość piwa faktycznie dość wysoka 8 zł. Mieszkam nie daleko browaru dowiedziałem się że póki co piwo jest rozlewane gdzie indziej z powodu modernizacji rozlewni. Podejrzewam że w przyszłości będzie tańsze w mojej okolicy. Na pewno będę do niego wracał
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010