Browar Tenczynek „P” IPA
Browar Tenczynek „P” IPA
Browar Tenczynek „P” IPA
India Pale Ale
% alk. 6.0
Blg 15.0
IBU 50
5902931900518


Piwo górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane. Goryczkowe i zarazem rześkie. Dodane na zimno amerykańskie chmiele zapewniają mu równowagę smakową, wnosząc także owocowe akcenty. składniki: woda; słody jęczmienne: pale ale, karmelowy jasny (Crystal Maple), aromatyczny (Aroma Malt); chmiele: Magnum, Cascade, Mosaic, Citra, Amarillo; drożdże.
Dodał: mateokrk_ - 2018-04-16 13:09:51

Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 5
Goście 7,38 / ilość: 8
średnia 6,85/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


nietzsche

2018-04-20 22:03:55
Wygląd: Kolor miedziany, bardzo nieklarowne, spora piana, ładna, drobna, ecru, ładnie oblepia szkło.
Zapach: w stylu: Zaorać Polski Krafcik IPA, cytrusy, głównie przejrzałe mandarynki, owoce tropikalne, trochę żywic + karmel, czyli sztampa, no może jest tu lekka oryginalność, melanoidynowość jest na poziomie jakiegoś koźlaka całość rachityczna, po chwili jak się ogrzeje, i powinno pachnieć intensywniej, to już w ogóle nie pachnie.
Smak: Nie ma szans, żeby to piwo miało 50 IBU, najmniejszych, ono jest słodkie, jakaś minimalna goryczka jest, ale nawet przy jego pełni to może góra 30 IBU, poza tym smakuje jak taka typowa Polska AIPA z szablonu (ten brak goryczki uznając za wpadkę warki), którą nawet już dyskonty warzą, karmel + cytrusy, tu jeszcze sporo melanoidyn. Już widząc je na półce zastanawiałem się ?z czym do gościa??, to nie robiło wrażenia już 5 lat temu. Serio? Po prostu IPA? Czymś zupełnie innym jest, gdy koncern wypuszcza IPA, które będzie dostępne za 3,5 zeta w spożywczym w Giebułtowie (?z badań nam wyszło, że ludzie lubio teraz IPA, to my im zrobimy IPA za pół ceny?), ale to jest piwo w cenie piw kraftowych (gdzie rywalizacja polega na: dodajmy zesłodowane ziarna jakiegoś dziwnego zboża rosnącego tylko w Sierra Leone, owoc Zdupydrzewa i chilijski chmiel, o którym nikt nie słyszał) z rzekomo ekskluzywnej serii P, P jak Piwna Rewolucja. Serio? Piwna Rewolucja w 2018 to karmelowe, słodkie IPA z cascade? WOW! NIESAMOWITE! Chyba się z xujami na głowy pozamienialiście. Wierzę, że MPWiW może zatrudniać zdolnych piwowarów, ale też jestem pewnien, że dział marketingu i produktów tam po prostu nie istnieje, jest pewnie tylko pani Basia, siostrzenica prezesa, która zamawia tylko projekty etykiet w jakiejś taniej agencji.
Oceny tego użytkownika: 3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 8 )

Gość

2018-04-16 19:16:54
Barwa ciemny bursztyn, piana gęsta aczkolwiek niska i dość szybko opada. W smaku jest ok lekko karmelowe, czuć nuty owocowe. Nie jest to najlepsza IPA jaką piłem, lecz jest całkiem dobre ode mnie 6.5/10. Co do ceny jest ona jak na jakość piwa faktycznie dość wysoka 8 zł. Mieszkam nie daleko browaru dowiedziałem się że póki co piwo jest rozlewane gdzie indziej z powodu modernizacji rozlewni. Podejrzewam że w przyszłości będzie tańsze w mojej okolicy. Na pewno będę do niego wracał

MateoKrk_

2018-04-15 23:50:42
Barwa Ciemnego Bursztynu w Miarę Klarowne Delikatnie Tylko Zmętnione w Aromacie Owoce Tropikalne Mango Ananas Dużo Karmelu Cytrusy i Nuta Żywiczna w Tle Czuć Też Delikatny Odór Alkoholu w Smaku Raczej Słodkawe Głównie Tropikalne Owoce i Karmel Cytrusów i Żywicznych Akcentów Mało Bardzo Mało a Na Dodatek Po Ogrzaniu Się Piwa Na Wierzch Wyłazi Alkoholowy Posmak Goryczka Niska Do Średniej Nienajlepsza IPA Ale Pijało Się Gorsze.
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 7 )

Gość

2018-04-15 16:50:17
Warka 18.03.2018. aromat: przyjemny, cytrusowy, rześki z nutą słodkich owoców. Smak: niskie wysycenie, wysoka goryczka troszkę zalegającą ale fajna bo dużą jak na 50 Obu. Wygląd: piana znika. Na początku średnio pęcherzykowa, bardzo mętne, widać drobiny drożdży. Cena 7 zł w kocyku. Dobre ale o dwa złote za drogie
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010