Tenczynek „P” American Wheat
Tenczynek „P” American Wheat
Tenczynek „P” American Wheat
American Wheat
% alk. 4.5
Blg 11.5
IBU 23
5902931900228


Piwa „P” to nasz wkład w Piwną Rewolucję. To linia nowofalowa, warzona według autorskich receptur piwowara Sebastiana Jabłońskiego. Pozostając wierni najwyższym standardom warzenia piwa, poszukujemy nowych smaków i aromatów w ramach nowo powstałych stylów. Obecnie linia „P” to 3 pozycje: IPA, Milk Stout oraz American Wheat. Kolejne style już wkrótce!
Piwo jasne, pasteryzowane, górnej fermentacji, niefiltrowane (mętność i osad są naturalną cechą produktu). Lekkie, orzeźwiające, delikatnie wytrawne piwo pszeniczne. Użyta mieszanka amerykańskich chmieli nadaje mu cytrusowych i żywicznych aromatów. Wyróżnia się wysoką pijalnością.

Składniki:
woda; słody jęczmienne: pale ale, karmelowy jasny (Crystal Maple), słód pszeniczny jasny; chmiele: Mosaic, Cascade, Amarillo; drożdże US-05
Dodał: nietzsche - 2018-04-22 06:48:02

Oceny

Użytkownicy 6,36 / ilość: 11
Goście 7,67 / ilość: 6
średnia 6,82/10 / ilość: 17

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Jacelinho

2018-09-19 05:36:10
Barwa zmętniona słomka , nie jakoś całkowicie jak w weizenie ale prezentuje się ok , typowo dla American Wheat. Taki sobie lacing , piana w miarę trwała jest ok. W aromacie troszeczkę chmieli , i słodu. Mało czuć , słabo intensywny aromat. W smaku wodniste troszkę za bardzo , rześkie , mało smaku w tym piwie. Trochę lepszy niż American Wheat z Żywca ale to trochę słabo jak za piwo w cenie koło 6 zł. Mało się dzieje , mało oferuje przynajmniej to co dostałem , oby następne warki były lepsze. Średniak :I
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )

Chrisrks

2018-09-15 15:52:19
To piwo jest naprawdę znakomite. Trudno mi się do czegoś doczepić. Może troszkę za szybko piana znika w szkle. Mocno cytrusowe, ciasteczkowe, fantastycznie gładkie i pijalne. Mocno orzeźwiające i nisko nasycone. To jeden z lepszych AW jakie piłem.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )

Shinodin

2018-08-25 22:09:08
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu wyczuwalne nuty cytrusowe, zbożowe klimaty, akcenty charakterystyczne dla piw pszenicznych z drożdżami na czele, podbudowa słodowa. W smaku dominuje aromat cytrusów i owoców, zbożowa baza na drugim planie, niezła kontra kwaskowa, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, sporo słodowości, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel niestety zwykły żółty, etykieta elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Data produkcji 29.03.2018. Nienajgorsza amerykańska pszenica z przewagą cytrusów nad pszenicznymi klimatami, czuć wpływ amerykańskich chmieli. Wszystko wydaje się być na swoim miejscu, orzeźwiający i świeży wyrób, ciężko się do czegoś doczepić. Po udanej Ipie z tej serii American Wheat również zaliczam do udanych. Udanych na powiedzmy 7 z małym minusem.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )

nietzsche

2018-05-02 23:23:53
Wygląd: kolor słomka, mętne, spora piana, trwała, ładny lacing
Zapach: nie jest zbyt intensywny, głównie żywiczny i cytrynowy
Smak: Piwo bardzo wodniste, zbyt wodniste, gdyby miało ekstraktu 10 to można by zrozumieć, Impala Lager z Peruna to przy nim niemal koźlak ;) smakuje jakby koncern postanowił zrobić american wheata (i nie chcę tu obrażać Żywca, który jest zdecydowanie lepszy ot tego piwa), jest wyprany ze smaku i jednowymiarowy. Mosaic, Cacade, Amarillo, powiadacie? To chyba na goryczkę poszły. W zapachu chmiele czuć, w smaku prawie w ogóle, jest trochę kwaśnych cytrusów, jakaś daleka żywica załka i to wszystko, z grubsza to ono smakuje jak woda. To dosyć dziwne, że Tenczynkowi wychodzi linia klasyczna, a ta ?kraftowa? (pomimo sztampowych reprezentantów) nie bardzo.
Oceny tego użytkownika: 4 ( smak: 3, zapach: 5, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010