Browar Tenczynek „P” American Wheat
Browar Tenczynek „P” American Wheat
Browar Tenczynek „P” American Wheat
American Wheat
% alk. 4.5
Blg 11.5
IBU 23
brak kodu


Piwa „P” to nasz wkład w Piwną Rewolucję. To linia nowofalowa, warzona według autorskich receptur piwowara Sebastiana Jabłońskiego. Pozostając wierni najwyższym standardom warzenia piwa, poszukujemy nowych smaków i aromatów w ramach nowo powstałych stylów. Obecnie linia „P” to 3 pozycje: IPA, Milk Stout oraz American Wheat. Kolejne style już wkrótce!
Piwo jasne, pasteryzowane, górnej fermentacji, niefiltrowane (mętność i osad są naturalną cechą produktu). Lekkie, orzeźwiające, delikatnie wytrawne piwo pszeniczne. Użyta mieszanka amerykańskich chmieli nadaje mu cytrusowych i żywicznych aromatów. Wyróżnia się wysoką pijalnością.

Składniki:
woda; słody jęczmienne: pale ale, karmelowy jasny (Crystal Maple), słód pszeniczny jasny; chmiele: Mosaic, Cascade, Amarillo; drożdże US-05
Dodał: nietzsche - 2018-04-22 06:48:02

Oceny

Użytkownicy 6,29 / ilość: 7
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia 6,78/10 / ilość: 9

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


nietzsche

2018-05-02 23:23:53
Wygląd: kolor słomka, mętne, spora piana, trwała, ładny lacing
Zapach: nie jest zbyt intensywny, głównie żywiczny i cytrynowy
Smak: Piwo bardzo wodniste, zbyt wodniste, gdyby miało ekstraktu 10 to można by zrozumieć, Impala Lager z Peruna to przy nim niemal koźlak ;) smakuje jakby koncern postanowił zrobić american wheata (i nie chcę tu obrażać Żywca, który jest zdecydowanie lepszy ot tego piwa), jest wyprany ze smaku i jednowymiarowy. Mosaic, Cacade, Amarillo, powiadacie? To chyba na goryczkę poszły. W zapachu chmiele czuć, w smaku prawie w ogóle, jest trochę kwaśnych cytrusów, jakaś daleka żywica załka i to wszystko, z grubsza to ono smakuje jak woda. To dosyć dziwne, że Tenczynkowi wychodzi linia klasyczna, a ta ?kraftowa? (pomimo sztampowych reprezentantów) nie bardzo.
Oceny tego użytkownika: 4 ( smak: 3, zapach: 5, wygląd: 8 )

MateoKrk_

2018-04-28 20:56:51
Barwa Jasno-Złota Zamglone w Aromacie Przyjemne Wyraźne Cytrusy Troszkę Białych Owoców Winogrona Nuty Żywiczne w Tle w Smaku Orzeźwiające Mocno Cytrusowe Goryczka Spora Cytrusowo-Żywiczna Wysycenie Dość Wysokie Ale Mi To Pasuje w Pszenicznym Piwie Jest Dobrze a Nawet Bardzo Dobrze Solidne Piwo Mocno Schłodzone Smakuje Jeszcze Lepiej.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010