Browar Staropolski English IPA
Browar Staropolski English IPA
Browar Staropolski English IPA
English IPA
% alk. 6.3
Blg 15.0
brak kodu
orientacyjna cena: 4,49 zł


Piwo w stylu English India Pale Ale uwarzone w tradycyjnych otwartych kadziach fermentacyjnych przez Browar Staropolski ze Zduńskiej Woli (województwo łódzkie). Jest to jedno z czterech piw z serii Piwna Mapa Świata. Zostało wprowadzone do sprzedaży w 2016 roku.

Piwo od zawsze było produktem regionalnym. W zależności od lokalnych warunków i dostępności surowców poprzez wieki ukształtowały się różne style piwa zależne od położenia geograficznego miejsca w którym je warzono. Piwna Mapa Świata to seria piw warzonych w Browarze Staropolskim którą chcemy przybliżyć naszym klientom piwne style z różnych stron świata, zarówno te tradycyjne jak i nowoczesne.
Piwo które powstało w czasach świetności Imperium Brytyjskiego. W XVII w. transportowane drogą morską do Indii, klejnotu w koronie brytyjskiej. Dziś jest symbolem piwnej rewolucji XXI wieku. Solidnie chmielone tradycyjnymi angielskimi odmianami chmielu.

Piwo pasteryzowane
Składniki: woda, słody (pale ale, karmelowy jasny), chmiele (Marynka, Challenger, Fuggles), drożdże
Parametry wg producenta: goryczka 3/3, słodowość 3/3, moc 2/3
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-12 19:30:47

Oceny

Użytkownicy 6,53 / ilość: 34
Goście 6,94 / ilość: 18
średnia 6,67/10 / ilość: 52

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Rob_Rock

2017-10-22 09:57:33
Na pierwszym planie nachalnie wkracza karmel, a później długo, długo nic. Być może Browar Staropolski, niezbyt wiernie odtworzył specyfikę English IPA. Niezależnie od tego, wydaje mi się, że siłowe udziwnianie stylu IPA, poprzez dążenie do "English", jest w tym przypadku zupełnie nietrafione. Faktem jest, że Anglicy mogą się pochwalić znaczną ilością swoich kapitalnych stylów piwnych, ale ten, stanowi jedynie karykaturę prawdziwego IPA.
Oceny tego użytkownika: 4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 5 )

nietzsche

2017-06-29 16:02:08
Jak na swoj niezbyt wyszukany styl to ujdzie, goryczka i tak większa niż w angielskim
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )

Gość

2017-06-24 20:11:14
Jestem fanem cięższych ładunków ;) To piwo za dużo nie wnosi. Sprawia wrażenie lekko wodnistego. Piana o dziwo nie opada. W zapachu żelazo i ciężej słód ala młody porter tylko nie tak intensywnie. W smaku pomimo umiarkowanej mocy alkohol. Bardzo przypomina okocima dubeltowgo. Goryczka też niewiele większa. W cenie 5zł zawsze wybrałbym konstancina IPA który wie, że IPA to chmiel i dopiero reszta. Tu jest głównie reszta i też niespecjalna.

nocą_po

2017-06-13 14:49:42
Niezbyt aromatyczne, ale w końcu to nie AIPA więc jest ok. Ponadto dość goryczkowe z silną słodową kontrą czyli to co lubię. W miarę picia można odczuć że jest na prawdę mocno słodowe i pełne w smaku - to nie wadzi, wręcz przeciwnie. Rozczarowania nie było, polecam. Został bym jego fanem i stałym nabywcą gdyby było łatwiej dostępne.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 8, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010