zamknij Zostań patronem na patronite
Staropolski Dunkel Weizen
Staropolski Dunkel Weizen
Staropolski Dunkel Weizen
% alk. 5.2
Blg 12.0
5905669086189addbarcode
ulubione: 6
cena: 3,79 zł


Piwo w stylu Dunkel Weizen uwarzone w tradycyjnych otwartych kadziach fermentacyjnych przez Browar Staropolski ze Zduńskiej Woli (województwo łódzkie). Jest to jedno z czterech piw z serii Piwna Mapa Świata. Zostało wprowadzone do sprzedaży w 2016 roku.

Piwo od zawsze było produktem regionalnym. W zależności od lokalnych warunków i dostępności surowców poprzez wieki ukształtowały się różne style piwa zależne od położenia geograficznego miejsca w którym je warzono. Piwna Mapa Świata to seria piw warzonych w Browarze Staropolskim którą chcemy przybliżyć naszym klientom piwne style z różnych stron świata, zarówno te tradycyjne jak i nowoczesne.
Klasyczne, ciemne piwo pszeniczne w stylu bawarskim. Pełnię słodowego smaku zawdzięcza dużej ilości słodu monachijskiego. Bogactwo aromatów przyprawowo-owocowych zapewnia specjalny szczep drożdży górnej fermentacji.

Piwo pasteryzowane
Składniki: woda, słody (melanoidowy, monachijski, pszeniczny jasny, karmelowy), chmiel Hallertau Tradition, drożdże
Parametry wg producenta: goryczka 1/3, słodowość 2/3, moc 2/3
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-12 19:30:48

oceny Oceny

Użytkownicy 6,52 / ilość: 27
Goście 7,64 / ilość: 14
średnia 6,9/10 / ilość: 41

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-06-28 23:18:37
Bardzo przyzwoita ciemna pszenica, w dodatku dosyć łatwo dostępna,
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2017-06-07 20:18:28
Piana w kolorze ecru. Dość szybko opadająca. Kolor ciemny niczym CocaCola z refleksami pod światło... Aromat słodki mianowicie czuć lekką paloność, maślane nuty, karmel - słodko. W smaku wodniste trochę bez większego "wow" tyle...
Wysycenie niskie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-08-21 14:24:25
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, delikatnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, jako taki lacing. Barwa jaśniejsza brunatna, mocno zmętnione, nieprzejrzyste i nieklarowne. W zapachu nuty goździkowe, bananowe i drożdżowe, bardzo słodki aromat. W smaku słodziutkie z minimalną goryczką, pszeniczne klimaty dominują na podniebieniu, lekko wyczuwalny alkohol, wysycenie na średnio-niskim poziomie, szkoda, że nie jest wyższe, banany ponad wszystko. Kapsel od browaru Staropolskiego, etykieta typowa dla tej serii, całkiem dobrze opisana. Nieco wodnisty ten dunkel weizen, zachowana poprawność stylu, lecz jest za słodko, piwo nie orzeźwia tak jak powinno i po ociepleniu ten wyczuwalny alkohol...źle nie jest, bardzo dobrze też nie, typowa 6 jak dla mnie, a kolejne piwa z tej serii czekają do degustacji.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
klucha710
starstar

2016-06-05 10:07:19
Kolor: Miedziany, piwo nieklarowne. Białkowe i drożdżowe cząsteczki unoszące się w toni.
Piana: Piana koloru złamanej bieli. Drobnopęcherzykowata. Obfitość umiarkowana i szybko zanika. Nie oblepia szkła.
Zapach: Mocne aromaty słodowe (zbożowe, pszeniczne, palone, karmelowe). Niskie aromaty chmielowe (gotowanego chmielu). Estry na średnim poziomie (banan). W tle obecna słodycz. Fenole goździkowe. Zapachy maślanki, co sugeruje obecność diacetylu oraz metaliczne.
Smak: Średnio-wysoki smak słodowy (zbożowy, pszeniczny). W samku obecne goździkowe fenole oraz słodycz. Balans w kierunku słodowym. Goryczka mała, delikatna, krótka.
Wysycenie: Nasycenie niskie, treściwość średnia.
Opakowanie: Ciemna butelka 0,5l - etykieta, kontra i krawatka.
Etykieta: nazwa piwa będące jednocześnie nazwą stylu, charakterystyka, ekstrakt i zaw. alkoholu podana w liczbach, goryczka, słodowość i moc w postaci symboli. W tle u góry Bawaria oznaczona na mapie europy, u dołu mapa świata. Dodatkowa informacja, że piwo uwarzone na bazie receptury piwowara domowego. Wszystko na brązowo-beżowym tle.
Kontra: informacja traktujące o piwi. Tekt z etykiety: "KLASYCZNE, CIEMNE PIWO PSZENICZNE W STYLU BAWARSKIM. PEŁNIĘ SŁODOWEGO SMAKU ZAWDZIĘCZA DUŻEJ ILOŚCI SŁODU MONACHIJSKIEGO. BOGACTWO AROMATÓW PRZYPRAWOWO-OWOCOWYCH ZAPEWNIA SPECJALNY SZCZEP DROŻDŻY GÓRNEJ FERMENTACJI. LETNIE ORZEŹWIENIE W CHŁODNIEJSZY DZIEŃ". Skład rozbudowany, za co duży plus. Etykieta w kolorach brążu i beżu.
Krawatka: nazwa serii piw, browaru u w tle mapa świata okraszona gałązkami chemielu.
Uwagi: Kolor odpowiedni dno stylu. Piana kompletny niewypał. Jedyne co jest ok, to kolor. Piana powinna być kremowa, zbita, obfita. Powinna pozostawać. Tutaj wszystko na odwrót, tak więc punktu ujemne. Co do zapachu, zbyt wiele słodyczy, za bardzo uderza, nawet jak na ten styl. Pojawiła się nawet lekka spalenizna, bez przesady, nie ma tutaj przecież słodów palonych. No i na koniec diacetyl i metaliczność, na kntretykiecie napisano "banany i gwoździe", no dobrze, ale w jakim celu? Banany rozumiem, ale gwoździe po co? Aby przerobić wadę piwa na zaletę?
Smak - brak chmielu, nie wyczuwalny, nie ma ani kszty karmelu, zero bananów. Za to punkty ujemne. Co do treściwości piwo zbyt wodniste i zabyt mało nasycone. Gazu praktycznie nie czuć, choć lekko musuje. Generalnie piwo co najwyżej poprawne.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 4, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010