zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Pustynny Początek
Pustynny Początek
Pustynny Początek
% alk. 5.3
Blg 12.0
IBU 30
brak koduaddbarcode


Piwo w stylu English Ale uwarzone przez Browar Pustynny z miejscowości Chechło (powiat olkuski, województwo małopolskie). Jest to debiutanckie piwo tego browaru. Jego premiera odbyła się 19 marca 2016 roku.

English Desert ALE – to nasza pustynna wersja klasycznego angielskiego stylu English ALE. Chmielona na zimno chmielami Minstrel i First Gold. Minstrel nadał delikatne nuty aromatyczne pomarańczy, owocowe i kwiatowe, natomiast First Gold dodał tło ziołowo -korzenne. Efektem jest bardzo delikatne piwo, lekkie i przyjemne z bogatymi delikatnymi nutami aromatycznymi. Goryczka na umiarkowanym poziomie pozwala cieszyć się piwem w klasycznym angielskim stylu.
Mniej doświadczeni piwosze docenią w nim delikatność i klasyczne doznania, które pozwalają skoncentrować się na czerpaniu przyjemności z czasu spędzonego na degustacji.
Natomiast koneserzy piwa mogą skoncentrować się na analizie aromatów pochodzących z chmielenia na zimno. Odmiana Minstrel została wyhodowana, by konkurować z amerykańskimi odmianami chmielu. Daje równie ciekawe i złożone efekty, jednak nie przysłania innych aromatów i pozwala na cieszenie się złożonością i bogactwem piwa czyniąc je bardzo pijalnym.
Poza główną nuta aromatyczną, wyczuwalnych jest szereg aromatów pochodzących z chmielu First Gold oraz aromaty słodowe.

Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słody (klepiskowy, wiedeński, pilzneński, karmelowy jasny), chmiele (Iunga, Sybilla; chmielone na zimno: Minstrel, First Gold), drożdże Safale – 05.
Zalecana temperatura serwowania: 12-14°C.
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-28 12:58:14

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 7,83 / ilość: 6
średnia 7,86/10 / ilość: 7

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010