Browar Jana Pszeniczne
Browar Jana Pszeniczne
Browar Jana Pszeniczne
% alk. 5.6
Blg 12.5
brak koduaddbarcode


Piwo z rzemieślniczego browaru Jana z Zawiercia. Jest to browar, który istnieje od połowy 2015 roku. Został wybudowany przy hotelu Villa Verde Congress & SPA. Założycielami browaru jest Grupa Łapaj, nazwa pochodzi od imienia seniora rodu Jana Łapaja. Początkowo piwa warzone były w rzemieślniczym browarze Jan Olbracht z Piotrkowa Trybunalskiego.
Piwo uwarzone w regionie Jury Krakowsko-Częstochowskiej przy użyciu krystalicznie czystej wody z własnego ujęcia.

Piwo pszeniczne oparte na potędze najlepszego słodu pszenicznego i wyjątkowych aromatach.
Łączy w sobie delikatne, ziarniste smaki pochodzące od słodu pszenicznego i charakterystyczne aromaty goździkowo-bananowe.
Naturalnie mętne, mocno wysycone dwutlenkiem węgla.
Dodał: jacelinho - 2018-06-21 12:48:19

oceny Oceny

Użytkownicy 6,13 / ilość: 8
Goście 7,22 / ilość: 9
średnia 6,71/10 / ilość: 17

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2018-07-13 20:42:09
Uwielbiam. Taki polski Paulaner
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-05-30 23:17:02
Wygląd: ono chyba jest złociste, bo przez mętność (wręcz szlamową) wygląda na pomarańczowe, ładna, drobna piana
Zapach: goździkowo-bandażowy, drożdżowy z nutą siarkową
Smak: Jest bardzo puszyste od osadu, ale on przykrywa tylko pustkę tego piwa, jest nijakie, kwaskowe i mączne, banana zero, a goździka niewiele, jest tu jakiś posmak drożdżówkowy i mleczny, dodatkowo obierki marchwi.
Mam ochotę podwyższyć notę pitemu przed nim Piaseczyńskiemu Pszenicznemu, bo to po prostu jest marne, smakuje jak dyskontowy wypust.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2018-05-30 23:17:02
Od Manana, które mi bardzo smakowało, różni się tylko chmielem, więc to jego następca. Pytanie, jak można było spi*rdolić takie piwo?
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-05-30 22:36:50
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, bardzo mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty charakterystyczne dla piw pszenicznych, banany, goździki oraz drożdże. W smaku płytkie i wodniste, dominują raczej banany, goździki na drugim planie, słaba kontra kwaskowa, goryczka iluzoryczna praktycznie żadna, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Jana, etykieta w białej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie ze złotymi wstawkami, dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 07.09.2018. Bardzo przeciętny pszeniczniak, nie powiem, że jest wadliwy bo nie jest...Aczkolwiek poprzez swoją nadmierną wodnistość i brak większego wyrazu staje się po prostu nudne. Trochę bananów o goździków nie załatwia tematu... Browar Jana nie zawiódł mnie aż do tej pory...piwem pszenicznym obniżył swoje loty i to dość znacznie. Naprawdę kiepska pszenica, mogę dać maksymalnie 5 a to i tak z ogromnym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
Jacelinho
starstarstarstarstar

2018-01-02 21:30:07
Nie mam innego zdjęcia a zgubiłem butelkę. Ogólnie przyjemny weizen , team banan. Barwa wg mnie identyczna jak w Ma?ana z tego samego browaru czyli typowe pszeniczne piwo , mętna , piaskowy kolor. Klasyka gatunku. W aromacie słodko , banan na 1 planie , mało drożdży. W smaku podobnie jak w aromacie banan . Jak ktoś nie lubi banana to ma lipę. Ogólnie wolę jak jest wyważony smak a nie nastawiony na banana. Dlatego daje 7 bo jest dobre ale w tej kategorii najlepsi są Niemcy .
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
2018-01-02 21:30:07
A Primator?
awatar
Gość
2018-01-02 21:30:07
Mnie właśnie skusił ten banan z etykiety... ogromny zawód... ogółem w smaku dominuje kwaskowatość, wodniste...
Nic specjalnego
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010