Browar Jana IPA
India Pale Ale
% alk. 6.5
Blg 16.5
5902429980145


Mocno chmielowe, orzeźwiające, cytrusowe, wytrawne. Amerykańskie odmiany chmieli wnoszą wysoką goryczkę i lekkie tropikalne nuty. Istna eksplozja smaku i aromatu.
Dodał: Shinodin - 2018-02-04 20:34:57

Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 2
Goście 8,33 / ilość: 3
średnia 7,8/10 / ilość: 5
To piwo znajduje się jeszcze w poczekalni. Uzupełnij opis.

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Gość

2018-02-11 08:06:05
Kolor bursztynowo pomarańczowy z niewielką opalizacją. Piana wysoka, stabilna z lacingiem. Trzyma się szkła, tworząc na nim historię kolejnych łyków niczym słoje na pniu ściętego drzewa.
Aromat klasyczny: egzotyczne owoce i żywica.
W smaku też nieźle: słodki ananas ? i jeszcze paleta innych tropikalnych, żółtych i słodkich owoców ? poprzez odsłonowy chlebek do mocnej, acz przyjemnej goryczy. Trochę zalegającej ale nie przeszkadza to, bo jest z tych szlachetniejszych i dobrze balansuje owocową słodycz. Piwo średnio wysoko wysycone i gładkie. Dwutlenek węgla odrobinę podbija goryczkę. Bardzo dobra, konkretna, klasyczna IPA. Bez wodotrysków i wad. Smaczne.

Shinodin

2018-02-05 16:35:17
Piana bielutka, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, stosunkowo powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu przyjemne nuty żywiczne i iglaste, dalej trochę egzotyki i cytrusów, podbudowa słodowa, aromaty są bardzo wyraźne. W smaku mocno goryczkowe, goryczka zalegająca o profilu żywicznym, w tle doza egzotyki, słabsza kontra kwaskowa, zbożowość i iglaste klimaty, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Jana, etykieta w białej kolorystyce z zielonym akcentem, elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 04.07.2018. Goryczkowa wersja IPY, żywiczna goryczka przesłania cały smak, brakuje mi tutaj większego balansu. Występuje co prawda kontra słodowa z karmelem, aczkolwiek jest ona zbyt słaba żeby przebić się przez żywicę. Także coś dla fanów mocnej, zalegającej goryczki. Ja natomiast preferuję bardziej wyważone piwa w tym stylu, dlatego mogę zaproponować maksymalnie 6 z plusem.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010