Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
« Beer Bros Panzer Lager | Tattooed Beer Naughty Nun »
Browar Jana Al Bam

Browar Jana Al Bam

Rye IPA
% alk. 6.4
Blg 15.0
brak kodu
Piwo w stylu Żytnie India Pale Ale uwarzone przez Rzemieślniczy Browar Jana z Zawiercia. Jego premiera odbyła się 18 marca 2016 roku.

YEAH! Pozwolę wpuścić Cię do mojego małego miasteczka. Trochę tu błota, dużych trucków i rzemieślniczego piwa. Chłopaki w kowbojkach mogą patrzeć na Ciebie spod byka. Tylko żytnia IPA zaspokoi ich pragnienie, a Ty uratujesz swój tyłek.

Piwo górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pale Ale, żytni Monachijski palony), chmiele (Columbus, Citra, Mosaic, Centenial, Green Bulet, Simcoe), drożdże US-05
Zalecana temperatura serwowania: 8-12°C
Zalecane szkło: IPA Glass
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-04-12 11:35:10

Oceny

Użytkownicy 7,35 / ilość: 17
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia 7,47/10 / ilość: 19

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:
Thesloma

Zapach : cytrusy , zdecydowanie żyto tj. wypieki żytnie

Smak : gładko , tropikalnie wraz z cytrusami , przyjemna nie zalegająca gorycz raczej taka chwilowa.

Piwo przyjemne i gładkie przez dodanie żyta , ogólnie dobrze się pije , bardzo dobra pozycja.
2017-08-12 22:53:39
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

nietzsche

Wygląd: kolor bursztynowy? Ciężko stwierdzić, to tak nieprzejrzysty szlam piana ładnya, drobna, ładny, gęsty, obrączkowy lacing
Zapach: Konkret cebula, cebula na pierwszym planie, później zielistość i żywiczność, cytrusy i owoce tropikalne daleko z tyłu.
Smak: Piwo jest tak zbożowe i cebulowe, że po pierwszym łyku wydaje się wręcz słone, goryczka spora, ale nie jakaś wysoka (infografika mówi o 0/5 lub 5/5 ? nie wiem jak to czytać ), fajna tekstura, piwo jest lekko kisielowate, ale i puszyste, aksamitne, poza cebulą czuć mocno żywice i zielistość, winogrono, cytrusowość delikatnie schowana, raczej skórka i albedo cytryny, chyba za dużo tu chmieli użyto, bo i tak zdominowały je Mosaic i Simcoe, czuć wyraźną melanoidyność, może zbyt dużą. Wysycenie średnie, akuratne. Bardzo pijalne
2017-08-01 01:07:50
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )

Marianek

Oko: kolor herbaciany, mocnej herbaty, piana wysoka, jasny bez średni czas trwałości, mocny ślad na szkle.
Nos: mało intensywny za to ciekawy ? duża paleta aromatów amerykańskich: owoce cytrusowe, owoce egzotyczne oraz bardzo delikatnie nuty leśne.
Smak: półwytrawne. Wyczuwalna podstawa słodowa, ale nie nadmiernie słodka, żyto daje bardzo ładne odczucie pełności i posmak mokrego zboża, do tego owoce egzotyczne. Od pierwszego łyku mamy goryczkę, jest ona na poziomie średnim, ale za to długo trwa i nie odkłada się. Mieszają się odczucia gorzkiej skórki pomarańczy oraz leśne.
Żyto dało pełnię oraz ?podbiło? podstawę słodową, goryczka za niska, zapachy zbyt wątłe jak na piwo degustacyjne. Do napicia się bez ferii fajerwerków. Paleta aromatów dość bogata i to główny atut piwa.
2016-10-15 21:38:39
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )

Shinodin

Piana biała drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, słaby lacing, generalnie za wiele tu się nie dzieje. Barwa jaśniejsza rubinowa, w miarę klarowne i przejrzyste, delikatnie zmętnione. W zapachu przede wszystkim cytrusowe i karmelowe aromaty, bardzo wyraziste, skórka chlebowa, suszone owoce, żytnie klimaty jak najbardziej wyczuwalne. W smaku elegancko goryczkowe, cytrusy i karmel dominują na podniebieniu, dobra kontra słodowa, żytnie pieczywo gra jedną z głównych ról, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od Browaru Jana, etykieta ciekawa graficznie, dobrze opisana, kolorystycznie też mi odpowiada, podoba mi się ten styl tworzenia etykiet. Moje pierwsze piwo z tego browaru z Zawiercia i powiem szczerze, bardzo pozytywnie nastawiło mnie do kolejnych wyrobów tego browaru. Dobrze zbalansowane połączenie IPY ze słodem żytnim, jedno z lepszych piw w tym stylu jakie piłem. Zasłużone więc 8 ode mnie, można się nieźle nim napić i ugasić pragnienie po ciężkim dniu w pracy.
2016-06-15 07:07:58
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

Zobacz także:


« Beer Bros Panzer Lager | Tattooed Beer Naughty Nun »
wykonanie choruzy.pl © 2010