zamknij Zostań patronem na patronite
Browar Jana APA Premium
Browar Jana APA Premium
Browar Jana APA Premium
% alk. 5.6
Blg 12.5
brak koduaddbarcode


Jedno z pierwszych piw z rzemieślniczego browaru Jana z Zawiercia. Jest to browar, który powstał w połowie 2015 roku przy hotelu Hotelu Villa Verde Congress & SPA. Założycielami browaru jest Grupa Łapaj, nazwa pochodzi od imienia seniora rodu Jana Łapaja. Od samego początku Browar Jana współpracuje z browarem Jan Olbracht Rzemieślniczy. Prawdę mówiąc ciężko powiedzieć czy warzenie piw odbywa się już w Zawierciu, czy nadal warzone są w Piotrkowie Trybunalskim. Zastanawiające są nowe kapsle Jan Olbracht Rzemieślniczy, które lądują na każdym z piw Browaru Jana. Browar Jana APA - piwo jasne, górnej fermentacji z lekko wyczuwalnym słodowym charakterem. Mocna goryczka oraz delikatna wytrawność są rezultatem najlepszych amerykańskich chmieli. Piwo wyprodukowane jest wg. receptury piwowarów domowych. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane, skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże piwowarskie.
Dodał: stacher93 - 2015-10-04 00:03:18

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 2
Goście 8,67 / ilość: 6
średnia 8,25/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2015-10-06 13:16:09
Wieści pochodzą z tego miejsca:
http: / / www.krs-online.com.pl / msig-4694-60865.html
awatar
Gość
awatar
Gość
2015-11-10 08:13:39
Browar jest w Zawierciu ale w KRS podany jest adres z Kudowy Zdroju. W obydwu tych miejscach mieszczą się firmy należące do tego samego właściciela co Browar Jana i to powinno wyjaśnić wszystko.
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-10-06 13:11:58
On naprawdę jest w Zawierciu ?? Bo ja spotkałem się z taka informacją że został przeniesiony i teraz jest tutaj:
Rzemieślniczy Browar Jana
ul. 1 Maja 25 A
57-350 Kudowa Zdrój
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-10-04 00:31:55
Barwa: Złota, lekko zmętniona.

Piana: W kolorze przybrudzonej bieli, wysoka na centymetr. Składająca się głównie z średnich pęcherzyków. Szybko poprzecierała się w części środkowej. Z czasem przekształciła się w równy i grubszy pierścień oraz archipelag połączonych ze sobą wysepek na środku. Na szkle zostawiała równe, cienkie koronki, które niestety nie były zbyt trwałe.

Aromat: Intensywny i trochę zaskakujący. Słodowość a następnie charakterystyczny aromat cebuli i czosnku z lekko ostrą otoczką. Aromat był słodki, w tle dało wyłapać się delikatne aromaty tropikalne, jednak cebula i czosnek dominowały. Zapach piwa był średnio-przyjemny, mnie osobiście w pierwszej chwili skojarzył się z DMS'em.

Smak: Adekwatny do aromatu, słodowy, trochę słodki i znów cebulowo-czosnkowy z otoczką z owoców tropikalnych i lżej wyczuwalnych cytrusów. Ponownie czuć było też pieprzną ostrość. Całość tworzyła dziwną mieszankę, słodycz gryzła się z charakterystycznymi posmakami czebulowo-cznosnkowymi. Goryczka w piwie miała średnie natężenie, było trochę pusta i ostrawa. Piwo było pijalne, smak należał do niecodziennych.

Nasycenie: Średnie, prawidłowe.

Komentarz: Ciężki orzech do zgryzienia. Piłem je w częstochowskiej piwiarnii. Byłem w połowie degustacji Kwasu Delta, kiedy przyszedł kumpel, zamówił jakieś piwo i dał mi i drugiemu znajomemu do spróbowania, abyśmy zgadli co zamówił. Powąchałem, spróbowałem i wszystko wydawało mi się dziwaczne, ale przyjemne. Byłem pewien, że tego nie piłem i faktycznie tak było. Po Kwasie Delta sam zamówiłem to piwo, ponoć kumplowi barman polecał tą APĘ jako piwo z oryginalnym aromatem i posmakiem cebulowym, uzyskanym za sprawą chmielu Equinox. Piłem parę piw z tym chmielem i nigdy nic takiego nie czułem. Ponoć Summit nadaje takich aromatów. Na nowych etykietach Browaru Jana jest już pełny skład. Chmiele na jakich warzone jest to piwo to Magnum, Centennial i Mosaic. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia skąd pojawiły się tam te dziwne czosnkowo-cebulowe posmaki. To nie było coś, co wskazywałoby na ewidentną wadę w piwie. Nawet mi to smakowało, szalone połączenie ale przyjemne, takie coś zupełnie innego. W necie również nie znalazłem zbyt wielu opinii na temat tego piwa. Być może z czasem dowiem się czegoś więcej. Dziwna sprawa ;-D.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010