zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Łańcut Kurna Chata
Łańcut Kurna Chata
Łańcut Kurna Chata
% alk. 4.6
Blg 12.2
IBU 28
5906395997510addbarcode
ulubione: 2

Wariacja Stoutu, mocno wędzony, zarówno bukiem jak i torfem, a jednocześnie żytni. W aromacie dominują nuty dymne, żytnia pełnia mocno kontrowana wyrazistą palonością. Piwo lekkie i wytrawne. Pomysł, receptura i wsparcie: Krzysztof "Kentaki" Kulec.
Dodał: risik - 2016-12-16 10:38:05

oceny Oceny

Użytkownicy 6,58 / ilość: 12
Goście 5,67 / ilość: 3
średnia 6,4/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-06-09 08:51:18
10 WFPD:
ostro wędzone, trochę przebłysków w kasztanowej barwie, w smaku więcej wędzonki niż w zapachu, do tego paloność, kawa, czekolada. mocna rzecz dla koneserów gatunku.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-04-14 11:52:01
Piana beżowa, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli opadająca, lacing interesujący długo utrzymujący się. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, średnio zmętnione. W zapachu nuty wędzone, wyraźne i mocne, zdecydowanie górują, dalej paloność, kawa, czekolada. W smaku wędzonka jest niesamowicie wyraźna, szynka, mięso te sprawy, goryczka adekwatna do stylu, dobra kontra słodowa, słabsza kwaskowa, nie wyczuwalne żytnie klimaty, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Degustowane na festiwalu piwa prosto z nalewaka więc nie ocenię kapsla, etykiety ani nie podam warki tego piwa. Świetna wędzonka zarówno w zapachu jak i w smaku, dobrze wyważone proporcje, głębia smaku zachowana. Powiem szczerze jest to jedno z lepszych wędzonych polskich piw jakie miałem okazję kosztować, dobra robota browaru Łańcut, solidne rzemiosło, a do tego wysoce pijalne 7 z plusem będzie moją oceną.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-12-23 21:08:27
Poprzednik pisze, że piwo jest jednowymiarowe i męczące... a ja mam zupełnie inne odczucia. Przeciwnie - bardzo pijalne, smaczne, dosyć bogate w smaku.
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2016-12-16 23:53:54
Zapach tak wędzony, że Schlenkerla by się nie powstydziła, trochę nut torfowych jak w whisky, sporo też nut chmielowych, angielskich: ziołowych, czarnej porzeczki, liścia jeżyny.
Kolor brunatny, nieprzejrzysty, stosunkowo jasna piana, spora, ale nietrwała, jakiś znikomy lacing.
W smaku bardzo gładkie, ze względu na płatki, ale lekkie piwo, brakuje mi treściwości Stoutu, nie jest też tak wędzone jak w zapachu, spora paloność, dużo popiołowości, smoły i spalenizny (spalonej izolacji), oraz bardzo mocna goryczka, choć nie zalegającą albo delikatnie. Sporo torfowości w smaku, odrobina kawy naturalnej, trochę też tego angielskiego chmielu czuć. Dosyć poprawne piwo, nic więcej. Piwo strasznie jednowymiarowe, męczące
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 9, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010