Browar Jana / Piwoteka Fraszka Jana
Browar Jana / Piwoteka Fraszka Jana
Browar Jana / Piwoteka Fraszka Jana
% alk. 6.0
Blg 15.0
IBU 25
brak koduaddbarcode

Piwo uwarzone w kooperacji przez Browar Jana z Zawiercia oraz Browar Piwoteka z Łodzi.

Brown porter - Karmelowo-orzechowy smak wspierany posmakami biszkoptów kawy. Ale nie o to chodzi we Fraszce Jana - Główną rolę gra tutaj jednak inny składnik. Jest to najostrzejsza papryka na świecie – Carolina Reaper i to jej szukajcie w smaku (a właściwie to ona sama was znajdzie).

Piwo ciemne, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody jęczmienne (Pale Ale, Monachijski, Carafa III), słód żytni, chmiel (Magnum), drożdże (Fermentis S-04), ostre papryczki Carolina Reaper
Zalecana temperatura serwowania: 8-10°C
Zalecane szkło: Nonic lub Sheaker
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-15 11:01:05

oceny Oceny

Użytkownicy 7,25 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,25 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2016-04-05 21:33:49
A ja mam kompletnie odmienne zdanie - jako iż uwielbiam ostre potrawy, to piwo wypiłem z wielką przyjemnością choć trzeba przyznać że nawet jak na mój gust jest to maxymalny akceptowalny poziom ostrości, ale tylko jeśli chodzi o piwo.

Bardzo przyjemny aromat w butelce. Wyraźnie czekoladowy, lekko palony. Delikatne nutki pumperniklowe. W szkle z czasem nuty pumperniklowe potęgują się.
Piwo w ciemno brunatnej barwie, przejrzyste tylko przy nóżce kieliszka. Klarowne. Piana średnioobfita, beżowa. Zbudowana z drobnych pęcherzyków, która opada powoli i ładnie zdobi szkło.

Piwo półwytrawne, w smaku palone i delikatnie kawowe. Niezbyt pełne. Sprawia wrażenie lekkiego z dużą pijalnością gdyby nie wyraźna nuta papryczki chilli dodanej do piwa. W super sposób swój charakter zaznacza owa ostra papryczka Carolina Reaper - przyjemne rozgrzewanie i pieczenie w przełyku. Utrzymuje się zaskakująco długo.
Jak dla mnie świetne piwo - cechy brown portera łatwo wyczuwalne w aromacie, w smaku też jest wszystko w porządku, z fajnym ostrym i pikantnym kopniakiem na finiszu.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2016-03-30 17:21:49
Piwo wypiłem na pół z bratem, stąd brak dokładnej notki. Obawiałem się smaku tego piwa. Kupiłem je bez świadomości, iż jest to piwo z dodatkiem najostrzejszej papryczki chili na świecie. Browar Jana ma problem z umieszczaniem dokładnych informacji na temat swoich piw na etykietach. Brałem Fraszkę Jana jako standardowego Brown Portera, dopiero w domu doczytałem, że dodano tam papryczki chili. Podobną sytuację miałem z Rudolfem - Koźlakiem Pszenicznym, który określony był po prostu jako koźlak. Brown Porter okazał się piwem delikatnym i niczego nie urywającym. Ostrość pojawiała się z czasem i narastała. Po kilku łykach pikantny posmak dominował. Do tego lekka paloność i kwaskowość z minimalną goryczką na finiszu. Jak dla mnie bardzo przeciętne piwo. Piwoteka ostatnio mocno obniżyła loty, po odejściu Marcina Chmielarza warzą przeciętne piwa. Browar Jana to w miarę nowy browar i również od nich nie piłem niczego szałowego.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.