Browar Jana Rejczel
Browar Jana Rejczel
Browar Jana Rejczel
% alk. 5.6
Blg 12.5
5902429980183addbarcode
ulubione: 2
cena: 8,20 zł

Byłeś dziś grzeczny chłopaczku? A może jednak masz coś na sumieniu? Niech cię nie zmyli pszenica... Nie mam w sobie nic z polnej panny. Zapadnę ci w pamięć głęboko! Chcesz się przekonać? Rejczel zaprasza na indywidualną sesję terapeutyczną... To będzie niezapomniany wieczór! Amerykańska wariacja na temat Witbiera zaprezentowana przez Browar Jana z Zawiercia. Piwo z dodatkami m. in. trawy cytrynowej.
Swą premierę miało w maju 2016 roku.

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Pszeniczny; chmiele: Cascade, Citra, Chinook; dodatki: kolendra, skórki pomarańczy, skórki cytryny, trawa cytrynowa; drożdże: Brewferm Blanche.
Dodał: bartekn - 2016-05-24 19:11:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,06 / ilość: 18
Goście 8 / ilość: 3
średnia7,19 / ilość: 21

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Thesloma
starstarstarstarstar
2017-08-13 16:19:54
Zapach : trawa cytrynowa i cytryna wychodzą na przód , potem kolendra wchodzi w nos wraz ze skórką pomarańczy także delikatnie witbier'owe

Smak : gładkie i pijalne od tego zacznę cytrynowe , kolendra , skórka pomarańczy.

Taki delikatny ten witbier , wariacja bym powiedział co do tego stylu ale dość przyjemna , pijalna i smaczna.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2017-08-04 22:42:47
Piana nietrwała, biała, drobnoziarnista, lecz dziurawi się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i utrzymuje się na poziomie skromnego wianuszka okalającego ścianki szkła, lacing zerowy. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieprzejrzyste i nieklarowne. W zapachu dominują nuty cytrusowe i pszeniczne, może gdzieś daleko w tle kolendra i podstawa słodowa. W smaku pszenica i cytrusy nadal rządzą, trawa cytrynowa zaznaczona na kubkach smakowych, ponadto drożdże i ciut goździków, słabsza kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Jana, etykieta w żółtej kolorystyce, graficznie jak zawsze w tym browarze bez zarzutu, równie dobrze opisana. Warka 27.10.2017. Lubię Browar Jana, szczególnie ich najnowsze wyroby, ale Rejczel mnie nie zachwyciła...za mało witbiera za dużo pszenicy i cytrusów. Nawet po ogrzaniu brakowało mi aromatów kolendry czy skórki pomarańczowej. Jako American Wheat jak najbardziej stylowo byłoby w porządku, natomiast na American Witbiera to trochę za mało...Mimo to piwo jest świeże i orzeźwiające, dlatego też na zachętę dam 7 choć z dużym minusem. Można było wyciągnąć więcej z tego tematu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar
2016-05-24 01:23:51
Naprawdę bardzo dobry witbier. Co prawda w wyglądzie piana trochę nie domaga - jest średniotrwała, a w połowie degustacji już mocno się skurczyła, by niebawem zniknąć zupełnie, lecz zauważyłem, iż to dość charakterystyczna przywara większości mocniej chmielonych pszeniczniaków. Świetny aromat - czuć z jednej strony wyraźnie amerykański chmiel i co ciekawe, dla mnie zdecydowanie bardziej o profilu żywicznym niż cytrusowym. Poza tym wyczuwalna niepodrabialna trawa cytrynowa i gdzieś w tle kolendra. W miarę ogrzewania piwa (zacząłem od bardzo zimnego, warto dać mu dobić do tych 10-12 stopni) kolendra zaznaczyła się dużo wyraźniej, na poziomie klasycznego witbiera. W smaku bardzo orzeźwiające, gaszące pragnienie. Lekka i przyjemna goryczka cytrusowa, pszeniczność, fajne nuty chmielowe, trawa cytrynowa na szczęście nie odznacza się w smaku, bo bywa niekiedy zbyt \"perfumowa\". Troszkę może pustawe i wodniste, wydaje mi się, że dodanie płatków dałoby Rejczel więcej ciała, co mogłoby stworzyć z niego (niej?) piwo świetne, unikatowe. W każdym razie i tak jest bardzo dobrze, a na lato wręcz idealnie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.