Browar Jana Operacja Wit
Browar Jana Operacja Wit
Browar Jana Operacja Wit
% alk. 5.9
Blg 14.0
IBU 69
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo kolaboracyjne niedawno otwartego browaru Jana z Zawiercia oraz kontraktowego browaru Solipiwko z Wrocławia, uwarzone w Zawierciu, w browarze Jana. Jest to piwo pasteryzowane i niefiltrowane w stylu Wit India Pale Ale. Browar Jana z Zawiercia powstał w połowie 2015 roku przy hotelu Hotelu Villa Verde Congress & SPA. Założycielami browaru jest Grupa Łapaj, nazwa pochodzi od imienia seniora rodu Jana Łapaja. Początkowo piwa z logiem tego browaru powstawały w Browarze Jan Olbracht Rzemieślniczy z Piotrkowa Trybunalskiego. W ostatnim czasie etykiety i nazwy wszystkich piw Browaru Jana zostały zmienione, również logo zmieniono na bardziej nowoczesne. Solipiwko to kontraktowy browar, jego założycielem i właścicielem jest Wojciech Solipiwko, piwowar domowy, który swoja pierwsze, kontraktowe piwo uwarzył w browarze Widawa i było to piwo w stylu Rosanke. Wojciech Solipiwko wywodzi się z Wrocławia, swoje piwa warzy na kontrakcie w browarze Zarzecze. Operacja Wit to tajna kolaboracja browarów Jana i Solipiwko, której scenariusz napisało życie. W rolach głównych: amerykańskie chmiele: Chinook, Magnum, Citra, Simcoe, Cascade, polskie słody: jęczmienne: Pale Ale; pszeniczny, płatki jęczmienne. indyjska kolendra, mechaniczna pomarańcza, drożdże US-05. Premiera piwa odbyła się 24 października 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-11-18 18:57:41

oceny Oceny

Użytkownicy 7,53 / ilość: 15
Goście 8,2 / ilość: 5
średnia7,7 / ilość: 20

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gogo
starstarstarstarstar
2016-01-29 21:59:47
Bardzo pijalne, lekkie piwo, stanowiące fajne połączenie dwóch gatunków, ale spodziewałem się więcej. Aromat cytusowo-drożdżowy, gdzieś w tle lekko przewija się kolendra. Do połowy degustacji bardzo solidnie, później troszkę gorzej. Ogólnie zdecydowany plus dla tej kooperacji.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar
2016-01-08 22:56:35
Kolor zmętnionego soku pomarańczowego. Piana niemal biała, obfita początkowo opadła, pozostawiając ślad na szkle. Warstwa drobnych pęcherzyków pozostała na powierzchni do końca degustacji.
Zapach? Jakoś trudno było mi początkowo wychwycić amerykańskie chmiele. Dominowała kolendra i słody w nucie zbożowej. Z czasem, po ogrzaniu, wyskoczyły cytrusy i tropikalne owoce.
Smak to mieszanina słodów i przypraw oraz chmieli. Zbożowe akcenty, drożdże i przyprawy ? skórka pomarańczy, kolendra są bardzo wyraźne od pierwszego łyku. Do tego dochodzi szlachetna goryczka w nucie grejpfruta i ziół. Z czasem dochodzi ożywczy kwasek. Piwo jest pełne, dość treściwe (dodatek płatków jęczmiennych?) i wytrawne. Do tego spore wysycenie, (pomiędzy średnim a wysokim) sprawia, że pije się je bardzo przyjemnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2016-01-05 23:00:39
Po prostu REWELACJA! W aromacie dominuje słodki aromat amerykańskiego chmielu. Bliżej mu do owoców tropikalnych aniżeli cytrusów. Bardzo przyjemny aromat. Jest też dużo słodowości, treści i pełni. Jest też obecna kolendra, bowiem w tle przebija się przez ten słodki chmielowy aromat, pewna nutka orzeźwienia i takiej pszenicznej cytrynowosci i rześkości. Piwo o pomarańczowej barwie, mocno zmętnione, choć nie ukrywam że wlałem sporo osadu, moze nawet aż za dużo. Piana obfita, zbudowana głównie z małych i średnich pęcherzyków redukuje się stopniowo, ładnie zdobiąc szkło. W smaku od razu dociera do nas pełnia i zdecydowana słodowość piwa jak i również gorzkość. Mimo to bardzo przyjemnie i gładko przechodzi przez przełyk. Bardzo pijalne, ze średnio wysokim wysyceniem i średnią (w kierunku wysokiej) goryczką. Lekko owocowe, słodowe, zdecydowanie goryczkowe, choć na finiszu znów mamy obecność pszenicy bowiem końcówka każdego łyku objawia się kwaskowatością i cytrynowością. Polecam i dodaje do ulubionych.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar
2015-11-23 13:13:05
Dla mnie super. Lubię takie połączenia, a Operacja Wit ma wszystko, co cenię w witbierach - jest rześkie, gładkie, z wyczuwalną w smaku kolendrą, a także to co lubię IPAch - cytrusowy, w stronę pomarańczy i mandarynek aromat, krótka, grejpfrutowa goryczka, złoto-bursztynowa barwa, obfita piana i dobry lacing. Dobre piwo, bardzo pijalne, przy tym treściwe i orzeźwiające.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.