Browar Jana Oktavio
Browar Jana Oktavio
Browar Jana Oktavio
% alk. 9.5
Blg 20.5
brak koduaddbarcode

Piwo w belgijskim stylu Quadrupel uwarzone przez Rzemieślniczy Browar Jana z Zawiercia. Premiera Oktavio odbyła się 19 lutego 2016 roku.

Browar rozpoczął działalność w połowie 2015 roku. Jest inicjatywą rodzinną gdzie tradycja i właścicielskie podejście przekłada się wszystkie procesy działalności firmy. Nazwa browaru bezpośrednio nawiązuje do źródła rzeki Warty. To właśnie z Zawiercia z kapliczki ŚW. JANA wypływa trzecia rzeka w Polsce. Pokłady tej Jurajskiej wody napędzają zarówno rzekę jak i nasz Browar.

Poznajcie Octavia i jego poczwórne piwo, którego receptura objawiła mu się podczas pewnej majowej jutrzni. Niech was nie zwiedzie klasztorne pochodzenie – trunek jest anielsko gładki ale może wywołać diabła zza skóry, aż chóry anielskie zapieją! Solidna goryczka jest w stanie nawet świętego zwieść na manowce, więc ostrożnie stąpajcie tę ścieżką, sławiąc słody i chmiele stworzone na boskim padole. Nie traćcie głowy, pijcie i cieszcie się bogactwem aromatów, wspominając dobrego ojczulka. Na zdrowie! Po wielu tygodniach oczekiwania, intensywnej fermentacji i dojrzewania, pora Was zaprosić na premierę naszego nietuzinkowego poczwórnego piwa Oktavio.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pale ale, Buiscuit, Special b, pszeniczny), chmiele (Admiral, Goldings), drożdże 3522 Belgian
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,33l.
Dodał: piwosz92 - 2016-02-19 08:43:17

oceny Oceny

Użytkownicy 7,31 / ilość: 16
Goście 8,8 / ilość: 5
średnia 7,67/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2018-04-02 14:29:51
Zapach : suszone owoce , czerwone wino i pumpernikiel

Smak : nasycenie wysokie jak na styl ale nie przeszkadza , bardzo przyjemnie się pije , akcenty ciemnego chleba , nuty czerwonego wina oraz suszonych owoców . Bardzo wciąga to piwo i chce się wziac kolejny łyk przez lekka goryczkę z tyłu połączona z palonoscia.

Ciekawie skomponowane choć nie grzeje w przełyku . Jest wciągające , belgijskie i nie ulepkowate 8 / 10
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
piwnynocnikpl
starstarstarstar

2018-01-16 17:45:14
Oktawio 24 to rodzynki, suszone śliwki, wiśnie w pełnej okazałości. Kubki smakowe nie są atakowane z agresją. Te smaki naprawdę roznoszą się po całym podniebieniu i tak płynie łyk za łykiem na spokojnie, bo nawet przez moment nie przychodzi na myśl, by wypić je szybciej.

W przypadku tego piwa odnieśliśmy wrażenie, że jest idealne do dumania i rozwodzenia się nad każdym spożytym łykiem. Konsumowanie tego piwa to złe słowo. Lepszym jest zdecydowanie delektowanie się. Nie jest to przesada, bo dzieje się w nim naprawdę dużo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2016-08-11 23:21:08
Kolor rubinowy, lekko zamglony. Piana beżowa niezbyt obfita, utrzymała się do końca degustacji w postaci minimalnej warstwy.
Aromat po otwarciu butelki zdominowały belgijskie nuty: winne, owocowo-drożdżowe i alkoholowe. Więcej wyczuć można ze szkła: do w / w dochodzą czerwone owoce, rodzynki, a także karmel i lekka goryczka delikatnego chmielu. Alkohol jest przyjemny w nucie likieru śliwkowego.
W smaku piwo jest intensywne, słodkie, wyklejające wręcz usta. Karmel, rodzynki, miód, do tego posmak wina czerwonego, drożdży i alkoholu. Wyczuć można też nuty opiekanego chleba, biszkoptu i w finiszu przyprawy. Dzięki temu nie ma efektu zamulania. Goryczka nie jest intensywna, lekka, ziołowa.
Moc quadrupla daje się wyczuwać od pierwszego łyku. Wrażenie potęguje dość spore, zwłaszcza na początku wysycenie, które objawia się szczypaniem na języku i podniebieniu (zapewne razem z alkoholem).
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2016-08-11 01:21:14
Wyczuwalne wysoce białka ze słodu / słodów, przy wysoce obcującej zawartości alkoholu. Nie jest wytrawne w stronę whisky, lecz subtelne w strony karmelowo- winne. CO2 -śednie, solidniejsze niż "mniej wartościowane" produkty z oferty browaru...
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010