Browar Jana Flaszen
Browar Jana Flaszen
Browar Jana Flaszen
% alk. 5.6
Blg 12.5
IBU 30
5902429980008addbarcode
ulubione: 5

Piwo jasne, bazujące na najważniejszym składniku w IU piwa jakim jest źródlana woda.
Piwo górnej fermentacji, wyprodukowane z najlepszych surowców pochodzących z różnych regionów Europy.
Wyraźna goryczka jest wynikiem zastosowania szlachetnych odmian chmielu.
Średnia zawartość alkoholu połączona z umiarkowanym wysyceniem dwutlenku węgla nadała piwu koneserski smak i orzeźwiający charakter.
Skład: woda, słody: pilzneński, karmelowy 150, chmiel: hallertauer tradition, drożdże: US-05
Dodał: Gość - 2016-03-29 16:46:38

oceny Oceny

Użytkownicy 6,7 / ilość: 30
Goście 6,56 / ilość: 18
średnia6,65 / ilość: 48

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
szab12
starstarstarstarstar
2017-08-06 09:08:05
Piwo lekkie w smaku. Smakuje jak lager z posmakiem cytrusów. Nie wiem, czy to taki typ ale, gdyż pierwszy raz pije w wersji jasnej, ale można się napić, jeśli cena nie przekroczy 4,5 zł.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2017-07-17 12:25:57
Kolor bursztynowy, bardzo łądna piana, trwała, ładny płaczący lacing.
Zapach lekko owocowy, lekko szmaciany chmiel, ale to Hallertauer Tradition, on daje taką skrzyżowaną stęchłą szmatą i liściem jeżyny, suszem liścianym, trochę herbatą
W smaku wyjątkowo pełne, bardzo zbożowe, trochę dymne, chlebowe, treściwe, wyraźna, goryczka, chmielowość właśnie taka szmaciano-jeżynowo-tytoniowa. Strasznie gładkie, aż dziw bierze, że nie użyto żadnych płatków, a w ogóle to jest na dwóch słodach. Cholernie owocowe, słodkie czerwone owoce, ale najwięcej tu jeżyny właśnie. Dobre jak jakiś lepszy niemiecki, np. klasztorny Lager, ale + nuty górnej fermentacji, owocowe. Przyzwoite piwo, bardzo dobre, ale to styl niewymagający, to nie piwo do delektowania, po prostu smaczne piwo na wieczór.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
WoocashRosh
starstarstarstarstar
2017-06-19 20:21:40
Bardzo przyjemne orzeźwiające piwo. Kolor złoty, bardzo delikatnie zmętnione, piana biała, mało obfita, drobnopęcherzykowa. W aromacie nieco rozczarowuje, choć pozostaje przyjemne - na pierwszym miejscu nuty chlebowe, słodowe, dopiero w tle lekka owocowość. W smaku lekkie, orzeźwiające. Przyjemna, niezbyt mocna, ale wyrazista goryczka, w tle słodowość i owocowość. Generalnie przyjemne, pijalne piwo, jak najbardziej godne polecenia.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
2017-04-14 14:23:41
Pod względem graficznym piwo zrobiło niezłe wrażenie - prosta, naklejana etykieta w biało-niebieskich barwach z wszelkimi informacjami oraz kapsel browaru mogą być wskazówką, że będzie to niezłe piwo. a o tym jakie było, poniżej (warka 07.08.17).

Wygląd - kolor jasnego złota, klarowne, wysokie wysycenie, bardzo ładna piana (wysoka, trwała, drobne pęcherzyki, lacing). Aromat - chmielowa goryczka, potem aromaty słodowe i chlebowe i wyczuwalny aromat owocowy, niewielkie natężenie nut maślanych. Smak - przede wszystkim bardzo przyjemna chmielowa goryczka, następnie słodowa kontra oraz nuty smakowe kojarzące się z ananasem z puszki - bardzo przyjemne połączenie.

Reasumując - piwo piłem na dwie raty, przelewając do mniejszego szkła. Wrażenia powyżej dotyczą pierwszego kielicha, natomiast przy drugim poleciało także sporo paprochów z butelki - nie wpływa na smak, ale zaniża notę za wygląd o 4 punkty i za całość o 1.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 4 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.