Browar Jana & Widawa John Smoker
Browar Jana & Widawa John Smoker
Browar Jana & Widawa John Smoker
% alk. 6.2
Blg 16.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo kooperacyjne Browaru Jana z Zawiercia oraz Browaru Widawa - Gospoda pod Czarnym Kurem. Uwarzone w Zawierciu, w browarze Jana. Browar Jana znajduje się w miejscowości Zawiercie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, przy hotelu VillaVerde. Browar rozpoczął działalność w połowie 2015 roku. Jest inicjatywą rodzinną gdzie tradycja i właścicielskie podejście przekłada się wszystkie procesy działalności firmy. Nazwa browaru bezpośrednio nawiązuje do źródła rzeki Warty. To właśnie z Zawiercia z kapliczki ŚW. JANA wypływa trzecia rzeka w Polsce. Pokłady tej Jurajskiej wody napędzają zarówno rzekę jak i nasz Browar. Browar Widawa został otwarty w roku 2012, leży on w miejscowości Chrząstawa Mała w województwie dolnośląskim. Restauracja miała otwarcie już w roku 2004. Założycielem browaru, głównym piwowarem i szefem kuchni w restauracji jest Wojciech Frączyk. Dobry Wieczór. Kogo ja tu widzę?! Nie będę owijał w bawełnę i tracił swojego cennego czasu... Dwie przecznice dalej na 16th street czeka na Ciebie czarna ciężarówka pełna petainerów z piwem. Zawieź towar do pubu Grubego Joe i przekaż mu, że od jutra z kranów ma się lać tylko Smoked Stout! Uważaj na ludzi Grubego, lubą zadymy.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pale Ale, wędzony, monachijski, Special X, aromatyczny, palona pszenica czekoladowa, Carafa III Special), chmiel (Marynka), drożdże (S-04)
Sugerowana temperatura serwowania: 8-12°C
Polecane szkło: Nonic
Piwo dostępne w bezzwrotnej, brązowej butelce o pojemności 500 ml, zamkniętej firmowym kapslem browaru Jana.
Premiera piwa przypadła na dzień 8 kwietnia 2016 roku.
Dodał: stacher93 - 2016-04-27 19:24:30

oceny Oceny

Użytkownicy 6,4 / ilość: 5
Goście 8 / ilość: 1
średnia6,67 / ilość: 6

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar
2016-09-16 22:51:49
To chyba moje pierwsze spotkanie z gatunkiem Smoked Stout. Piwo pachnie wędzonką. Wędzonka dominuje też w smaku, w którym oprócz niej czuję gorzką czekoladę. Oryginalna rzecz. Bardzo dobry trunek.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar
2016-05-05 21:46:57
Pijalność na bardzo wysokim poziomie, piwo wytrawne z szynkową wędzonością praktycznie bez nagazowania oraz piany.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2016-04-27 19:13:41
Warka: 30/08/16. Wzięte bez przekonania, jako wielki fan, a nawet maniak wędzonki zakupiłem to piwo. Recenzje jakoś super nie zachęcały, ale sam gatunek - Smoked Stout już tak. Niestety piwo okazało się niewypałem. Słaby, czekoladowy aromat z minimalną wędzonką w tle. W smaku podobnie, czekoladowa słodycz, trochę karmelu i wędzonka na granicy wyczuwalności. Piana beżowa, szybko zanikła i śladowo zdobiła szkło. Piwo bez pazura, wyrazu i wręcz niezgodne z gatunkiem. Chciałem wędzonkę a dostałem takiego przeciętniaka....
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.