Browar Centralny Rudi Nelson
Browar Centralny Rudi Nelson
Browar Centralny Rudi Nelson
% alk. 4.9
Blg 12.5
IBU 27
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo powstało przy współpracy Piwowarów domowych z Częstochowy, Sary i Artura Nabrdalik, Browaru Centralnego oraz Hurtowni Piwne Smaki. Piwo to zostało uwarzone w browarze Zodiak, w miejscowości Bierzwienna Długa-Kolonia.

Skład: słody; Caraamber, Carared, Caraaroma, Pale Ale; chmiele; Nelson Sauvin, Pacific Jade, Dr Rudi; drożdże: Safale S-05.
Barwa jasno-miedziana, delikatnie mglista. Piana w kolorze białym, po nalaniu wysoka na około centymetr. Uformowana z drobnych pęcherzyków, opadła szybko do cienkiej, dziurawiącej się od środka warstewki. Wokół szkła utworzył się grubszy pierścień, całkiem ładnie i równomiernie oblepiający ścianki. Aromat raczej delikatny, słód dobrze połączony z nutą karmelową i akcentami nowozelandzkich chmielów. Ogólnie zapach jest dobrze zsynchronizowany, nic z wyżej wymienionych aromatów nie wybija się na pierwszy plan. Dosyć podobnie w smaku, słód z wyczuwalnym karmelem i całkiem przyzwoitą, aczkolwiek nienachalną goryczką chmielową na końcu. Wysycenie średnie - odpowiednie.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-17 08:06:47

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 27
Goście 7,89 / ilość: 9
średnia7,22 / ilość: 36

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lukas85
starstarstarstarstar
2015-03-07 13:52:13
Warka do 16.03.2015. Ładny kolor, wiśnia/ciemny bursztyn, piwo mętne z wyraźnym osadem drożdżowym. Piana niska, ale do końca utrzymuje się na powierzchni. Zapach wyraźny, na pierwszym planie ciemne dojrzałe owoce - wiśnia, cytrusy i trochę karmelu. Smak zdominowany przed chmielową goryczkę, wyższą niż 27 IBU na pewno, obstawiałbym nawet ok 40. Kontra słodowa jest trochę w tyle, piwo nie jest przesadnie słodkie, dominują słodkie czerwone owoce. Udane piwo, wypiłem z przyjemnością.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-09-10 11:48:47
Piłem je dwukrotnie, raz w częstochowskiej piwiarni, tuż po premierze.Drugi raz w wersji butelkowej.Smakowało bardzo podobnie.Jest to dosyć lekkie, pijalne, aczkolwiek przyjemne piwko.Piana przeciętna, szybko opadła, ładnie zdobiła szkło.Aromat lekki, słód z karmelem.W smaku również słodowe z nutami karmelowymi i lekką nowozelandzką goryczką.Uwarzone aby smakowało każdemu, nawet ktoś niespecjalnie lubiący goryczkę w piwie może bez obaw napić Rudi Nelsona.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Dziadu
starstarstar
2014-09-07 20:26:21
Piana niezbyt obfita, ale łądna, do końca utrzymuje się obrączka znacząca szkło. Zapach chmielowy z delikatną nutą cytrusową. Kolor ciemny bursztyn. Podczas degustacji czułem niedosyt z powodu goryczki która mogłąby być większa. Jednak teraz myślę, że większa goryczka spowodowałaby mniejszą pijalność. A tak piwo skończyło się szybciutko, ciągle miałem ochotę na kolejny łyk. Swietne w smaku, bardzo pijalne. Okazja do poznania chmieli nowozelandzkich. Warte spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.