Broumov Rotter 12°
Broumov Rotter 12°
Broumov Rotter 12°
% alk. 5.0
Blg 12.0
IBU 25
8594023340103addbarcode

Piwo warzone w browarze Pivovar Broumov (znanego z serii piw Opat). Nazwa nawiązuje do Jana Nepomuka Rotter miejscowego duchownego, teologa i polityka żyjącego w XIX wieku.
Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel.
Dodał: nietzsche - 2019-05-22 09:57:43

oceny Oceny

Użytkownicy 7,4 / ilość: 10
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia7,58 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2020-01-29 19:55:47
Piana biała, drobnoziarnista, dość gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, lekko zmętnione. W zapachu nuty drożdżowe, chlebowe i ziołowe aromaty, subtelna mokra szmata, zbożowy oraz łodygowy klimat. W smaku czuć czeskie chmiele, przyjemnie drożdżowe i zbożowe piwo, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, finisz drzewny, słabsza kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel fajny, bo unikalny tylko dla tego piwa, etykieta elegancko wykonana graficznie. Warka 01.08.2020. Smaczna, solidna czeska 12, bez większych fajerwerków. Świeża i całkiem treściwa. Gdyby nie zawyżona w sklepie jaką zapłaciłem może dałbym więcej niż 6 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar
2019-12-21 19:02:57
Warka do 20.01.20
Ciekawe piwo. Obfita piana, pozostawiająca fajny lacing. Aromat niezbyt intensywny słodowo - kwiatowy z odrobiną masełka. W smaku wyraźnie kwiatowe i faktycznie jest tam słodka nuta rumianku. Mimo pełni, miałem odczucie, że piwo jest półwytrawne. Gryczka niezbyt wysoka, jednak zaznaczona, przyjemna pestkowa. Wysycenie średnie, piwo dobrze pijane.
Po bitterze kolejne ciekawe piwo z Olivetina, chyba ponownie przekonam się do piw z tego browaru.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2019-05-18 23:33:57
Wygląd: kolor ciemna słomka, lekkie zmętnienie, może od chmielenia na zimno, ładna piana, ale lacing nieznaczny
Zapach: intrygujący, bo nie taki typowo czeski, owocowo-kwiatowy, z nutą rumianku, może jakiś sladek z kazbekiem, a może tak fermentację poniosło ;)
Smak: Opaty potrafią do siebie odstręczyć, ale czasem się zdarzy coś fajnego, całkiem fajne, ułożone piwo, jak na czeskiego pilsa to na szczęście brak tutaj typowych nut karmelowo-herbatnikowych, jest czyste, słodowe, pilzneńskie, jasny chleb, mocno owocowe i kwiatowe, jakaś skórka cytrynowa, obstawiam, że od chmielu, nawet lekko herbaciane, ściągające, jest też nuta czerwonego jabłka, gładkie, ułożone, fajnie nachmielone, choć goryczka nieznaczna, a piwo dosyć pełne i słodkawe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.