Brooklyn East IPA
Brooklyn East IPA
Brooklyn East IPA
% alk. 6.9
Blg 15.6
USA USA
7310070003300addbarcode
ulubione: 4

Piwo uwarzone przez amerykański Browar Brooklyn z Nowego Jorku.

Składniki: woda, słody (brytyjski 2-row, crisp), chmiele (Summit, Celeia, East Kent Golding, Centennial, Cascade, Amarillo)
Dodał: piwosz92 - 2017-02-16 15:38:23

oceny Oceny

Użytkownicy 6,04 / ilość: 28
Goście 7,5 / ilość: 10
średnia 6,42/10 / ilość: 38

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-06-21 15:12:37
Jestem trochę zaskoczony tak niską oceną tego piwa, ale może moje odczucia były tak dobre, ponieważ piłem to piwo lane.
Pozytywnie się zaskoczyłem, goryczka sroga (jak na dystrybuowane przez koncern!), niestety dość zalegająca. Słodowość mogłaby być lepsza... Czuć nutę koncernowego lagera, ale jest i trochę dobrej słodyczy. Aromat jak na ten segment prawie bezbłędny: Cytrusy, trochę leśnych nut i słodycz od słodów. Prawie, bo wyczułem leciutki dms.
Ogólnie polecam spróbować, obawiam się, że butelka będzie dużo gorsza.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-06-18 00:27:18
Wygląd: kolor ciemny bursztyn, lekko nieklarowne, piana słaba i nietrwała, nieznaczny lacing
Zapach: rzekomo użyto tu takich chmieli: Cascade, East Kent Goldings, Centennial, Amarillo, Sorachi Ace, sądząc jednak po zapachu, to w ilościach aptekarskich, ich lager był chmielony tylko Cascade, Hallertauer Mittelfrueh, a przy tym to wręcz zionął amerykańską chmielowością ;) tu mamy słaby aromat cytrusowy z nutą cebuli i żywic, naprawdę rachityczny, do tego karmelowe tło
Smak: Ich lager miał mieć 28 IBU i to jest do uwierzenia, bo minimalna goryczka tam była, ale to 45 IBU tu to raczej taki dowcip Carlsberga, tym bardziej, że mówimy o piwie mocno odfermentowanym, 7% z 15 Plato. O ile lager warzony przez Carlberga na licencji Brooklyn, miał fajne nuty marcowego czy vienna lagera i był pijalny, to tu mamy mdłego karmelowego lagera [sic!], landrynkowo-kukułkowego. Piwo żadnego ale'a nie przypomina, przypomina zwykłego lagera, ale oczywiście to może być górna fermentacja, koncernowa masowa technologia, w tym HGB +US-05 mogą dać taki czysty lagerowy profil. Chmielowość jest tu iluzoryczna, co śmieszy zwłaszcza biorąc pod uwagę rzekomo użyte chmiele. Jedyny plus tego piwa to to, że nie czuć tych 7%, a poza tym to lepiej wylać do zlewu niż się męczyć pustakiem z taką mdłą cukrową słodkością. Przypomina wariacje na temat IPA w wykonaniu słowackiego Karpat dla Tesco ;)
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 2, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-05-07 21:29:01
Aromat mizerny jak na IPE. Mało cytrusów, pachnie bardziej lagerowo. W smaku raczej nudnawo, słodowe, goryczka nawet wyraźna ale szybko znikająca. Nudy.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-02-10 18:41:05
Piana biała, drobnoziarnista, wątpliwej jakości, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty kwiatowe, subtelne owocowe akcenty, podbudowa słodowa, nie jest to mocno aromatyczny wyrób. W smaku mocno słodowe, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, mało cytrusów, mało owoców, mało kwiatów, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Brooklyn, etykieta elegancko wykonana graficznie. Warka 03.04.2019. Jak na amerykańską wersję IPY jest tutaj po prostu mało Ameryki w formie cytrusów. Jest za to pewna doza ziołowości i dość konkretna goryczka. Lager z tego browaru zdecydowanie lepszy, w tym przypadku mogę zaproponować maksymalnie 6 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010