Brokreacja The Blogger 2017
Brokreacja The Blogger 2017
Brokreacja The Blogger 2017
Ultra Islay B.A. Salty KIwi & Cocoa West Coast White Bitter
% alk. 10.2
Blg 24.0
5905669783583


Zaproponowane w ankiecie style zostały wygenerowane za pomocą generatora stworzonego przez Łukasza Matusika z blogu Piwolucja. pl. Jestem mega ciekaw, jak do tego wyzwania podejdzie Brokreacja, bo zadanie z pozoru wydaje się być niewykonalne. Co w ogóle może kryć się pod tą nazwą? Spróbujmy rozszyfrować – jasne, karmelowe, wytrawne piwo górnej fermentacji leżakowane w beczkach po mocno torfowej szkockiej whisky, z dodatkiem soli, kiwi oraz kokosa. Nie bardzo wiem, co kryje się za członem “ultra”, ale może chodzić o podwyższony ekstrakt i zawartość alkoholu. Efekt tego eksperymentu zostanie zaprezentowany na Poznańskich Targach Piwnych, w czasie Beer Blog Day 2017.
Dodał: Shinodin - 2018-01-05 08:45:41

Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 6
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Marianek

2018-03-01 20:55:45
Oko: kolor brunatny, mętny. Piana bardzo słaba.
Nos: dominacja torfu oraz ożywcza nuta kiwi. Ze szkła wyraźna podstawa słodowa, nadal dominacja torfu, kiwi i sól w tle. W aromacie z czasem pojawia się alkohol i to niezbyt przyjemny, ale na niskim poziomie.
Smak: pełne, dość gęste. Torf, do tego słodycz od słodów (biszkoptowo-karmelowa) podkręcona przez sól, kwaskowość od kiwi, finisz dość złożony bo oprócz goryczki chmielowej, mamy nuty słone, trochę kakao (bardzo mało). Niestety, alkohol z czasem coraz wyraźniejszy i obniża notę, podobnie jak zbyt dużo soli na finiszu.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )

Shinodin

2018-01-01 22:15:30
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, lecz momentalnie dziurawiąca się po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca już pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza bursztynowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, bardzo mocno zmętnione, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu nuty torfowe, duża ilość karmelu, wędzone i palone klimaty, może w tle suszone owoce...kiwi ani kokosa zdecydowanie nie wyczuwam. W smaku...wow z początku bardzo słone, sól wręcz osadza się na podniebieniu, potem do głosu niepodzielnie dochodzi torfowość i to w pewnym tego słowa znaczeniu, jest wszechobecna i wcale szybko nie chce nas opuścić, słaba kontra słodowa, kwaskowa niewiele lepsza, goryczka solidna choć nie sądzę aby była na poziomie aż 75 IBU, w tle doza żywicy i solonego karmelu, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od Brokreacji, etykieta solidnie wykonana graficznie, na ile to możliwe dobrze opisana. Warka 13.12.2018. Druga edycja bloggera, jeżeli pierwsza była wykręcona to jak opisać tą... istne szaleństwo stylów i dodatków. Potencjał duży, niestety w mojej opinii niewykorzystany sól i torfowość przesłaniają całą resztę doznań smakowych, przez co piwo jest nisko pijalne. Zdecydowanie degustacyjny profil i nie dla każdego. Efekt leżakowania w beczkach przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Aż ciężko wystawić ocenę dla takiego tworu...To po prostu trzeba spróbować, bo takie doznania ciężko opisać słowami. Ostatecznie wystawię 7 z minusem, choć sądzę, że mogłoby by być lepiej...cena przesadzona w stosunku do jakości.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010