zamknij Zostań patronem na patronite
Brokreacja The Blogger 2017
Brokreacja The Blogger 2017
Brokreacja The Blogger 2017


Zaproponowane w ankiecie style zostały wygenerowane za pomocą generatora stworzonego przez Łukasza Matusika z blogu Piwolucja. pl. Jestem mega ciekaw, jak do tego wyzwania podejdzie Brokreacja, bo zadanie z pozoru wydaje się być niewykonalne. Co w ogóle może kryć się pod tą nazwą? Spróbujmy rozszyfrować – jasne, karmelowe, wytrawne piwo górnej fermentacji leżakowane w beczkach po mocno torfowej szkockiej whisky, z dodatkiem soli, kiwi oraz kokosa. Nie bardzo wiem, co kryje się za członem “ultra”, ale może chodzić o podwyższony ekstrakt i zawartość alkoholu. Efekt tego eksperymentu zostanie zaprezentowany na Poznańskich Targach Piwnych, w czasie Beer Blog Day 2017.
Dodał: Shinodin - 2018-01-05 08:45:41

oceny Oceny

Użytkownicy 6,38 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,38/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2018-11-13 21:42:51
Jasno beżowa piana o drobnej i średniej strukturze. Lacing zaznaczony w postaci ładnej, wyraźnej obręczy. Barwa brunatna - zmętniona. W aromacie lekka wędzonka, nuty torfowe, następnie suszone owoce i lekki akcent karmelu (oczywiście charakter whysky bardzo wyrazisty). W smaku konkretne wuuuf ! Daje w palnik mocą. Wyraźne nuty kawowe, kakao, gdzieś w tle na dalszym planie przebija się lekki akcent owocowy. "Tłusta" struktura smakowa ogólna na podobieństwo wina - lekka kontra kwaskowa.
Wysycenie: średnie
Warka do: 13.11.2018.

oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-11-01 20:21:35
Kosmicznie długa nazwa stylu to już zwiastun rożnych aromatów jak i smaków w tym piwie. Aromat różnoraki: beczka, torfowość, karmel , nadpsute owoce, trochę elektryki. W smaku likierowe, susz owocowy,torfowe, lekko słonawe, śladowy kokos, ale przede wszystkim wędzonka na finiszu z odrobiną kakao. Oj dzieje się tu dużo ... i powolutku wszystko można poczuć.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-03-01 20:55:45
Oko: kolor brunatny, mętny. Piana bardzo słaba.
Nos: dominacja torfu oraz ożywcza nuta kiwi. Ze szkła wyraźna podstawa słodowa, nadal dominacja torfu, kiwi i sól w tle. W aromacie z czasem pojawia się alkohol i to niezbyt przyjemny, ale na niskim poziomie.
Smak: pełne, dość gęste. Torf, do tego słodycz od słodów (biszkoptowo-karmelowa) podkręcona przez sól, kwaskowość od kiwi, finisz dość złożony bo oprócz goryczki chmielowej, mamy nuty słone, trochę kakao (bardzo mało). Niestety, alkohol z czasem coraz wyraźniejszy i obniża notę, podobnie jak zbyt dużo soli na finiszu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-01-01 22:15:30
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, lecz momentalnie dziurawiąca się po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca już pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza bursztynowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, bardzo mocno zmętnione, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu nuty torfowe, duża ilość karmelu, wędzone i palone klimaty, może w tle suszone owoce...kiwi ani kokosa zdecydowanie nie wyczuwam. W smaku...wow z początku bardzo słone, sól wręcz osadza się na podniebieniu, potem do głosu niepodzielnie dochodzi torfowość i to w pewnym tego słowa znaczeniu, jest wszechobecna i wcale szybko nie chce nas opuścić, słaba kontra słodowa, kwaskowa niewiele lepsza, goryczka solidna choć nie sądzę aby była na poziomie aż 75 IBU, w tle doza żywicy i solonego karmelu, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od Brokreacji, etykieta solidnie wykonana graficznie, na ile to możliwe dobrze opisana. Warka 13.12.2018. Druga edycja bloggera, jeżeli pierwsza była wykręcona to jak opisać tą... istne szaleństwo stylów i dodatków. Potencjał duży, niestety w mojej opinii niewykorzystany sól i torfowość przesłaniają całą resztę doznań smakowych, przez co piwo jest nisko pijalne. Zdecydowanie degustacyjny profil i nie dla każdego. Efekt leżakowania w beczkach przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Aż ciężko wystawić ocenę dla takiego tworu...To po prostu trzeba spróbować, bo takie doznania ciężko opisać słowami. Ostatecznie wystawię 7 z minusem, choć sądzę, że mogłoby by być lepiej...cena przesadzona w stosunku do jakości.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010