Brokreacja The Gravedigger Laphroaig 10 BA
Brokreacja The Gravedigger Laphroaig 10 BA
Brokreacja The Gravedigger Laphroaig 10 BA
% alk. 10.3
Blg 24.0
5905669783682addbarcode

Uwarzone przez Brokreacja.
Mroczny i czarny Russian imperial Stout - król wszystkich piw. Niezwykle kompleksowy
trunek oferujący aromat złożony z czekolady, świeżo palonej kawy oraz wyciszonej nuty szlachetnego alkoholu. Likierowa słodycz i pełnia zostały w nim obudowane mocną w cyfrach, ale przyjemną w ustach goryczką.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słody (Pale Ale, monachijski typ II, Chocolate Rye, Chocolate Wheat, Carafa Special typ III, chmiel Warrior, drożdże.
Jest to wersja leżakowana w beczkach po torfowej whisky Laphroaig.
Premiera podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa (24-26 maja 2018)
Dodał: Barcelonismo - 2018-05-27 07:46:58

oceny Oceny

Użytkownicy 8,75 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,75 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2021-05-25 23:02:22
Piana beżowa drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu oj konkrecik, nuty torfowe, palone kable, wędzoneczka, dymny klimat, czyli to co uwielbiam, ponadto czekolada, kawa, karmel, paloność oraz prażoność. W smaku torfowość i wędzony dym nie tracą na sile, gęsta i oleista faktura, słodki karmel, palona woń, czekolada deserowa, goryczka adekwatna do stylu, konkretna ilość ciała, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od Brokreacji, etykieta w ciemnej kolorystyce, klimatycznie wykonana graficznie, dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 22.05.2021. Leżakowane ponad dwa lata, degustowane parę dni po terminie przydatności. Ułożony leżak. Zdecydowanie jest to mój torfowy, wędzony profil piwa, wręcz czuć, te bagienne szkockie torfowiska. Jeśli miałbym znaleźć na siłę jakiś minus to może ciut zbyt duża słodycz idąca w stronę deserowych klimatów. Beczka po Laprohaig robi naprawdę dużo, wersja Bowmore nie była aż tak udana. A w tym przypadku mogę zaoferować nawet 9 z małym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar
2018-09-03 20:52:02
Oko: czerń z niewielkimi rubinowymi przebłyskami. Piana jasnobeżowa, średnia, gęsta, dość trwała, zostawia bardzo silny ślad na szkle.
Nos: z butelki i szkła dominacja nuty torfowej, w stylu ?medycznym?. Po ogrzaniu czuć także paloną podstawę słodową, ale tylko lekko w tle.
Smak: gładkie, dość pełne, złożone aromaty. Najpierw słodycz słodowa, następnie torfowe nuty, finisz goryczkowy (palony), a na afterze pozostaje mocna goryczka (palona i chmielowa) aż po popiołowość i ponownie odzywa się torf. Separacja aromatów wysoka, do tego są ułożone, ładnie się przenikają, żadne nie dominuje nad innymi. Alkoholowej nuty zera. Pije się bardzo lekko.
Jak dla mnie, a uwielbiam torfowe nuty, piwo zasługuje na miano sztosa. Beczka zrobiła wspaniałą robotę. W aromacie może zbyt zdominowała, ale w smaku już nie i stąd mamy popis kilku nut. Tradycyjnie piwo wymagające od degustatora, aby poświęcić mu czas.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar
2018-08-01 22:34:20
Zapach : trochę przytłumione elementy pochodzące od whisky przez czekoladę , ogółem jest mniej aromatyczny porównując do imperialnego nafciarza leżakowego w beczce po tym samym whisky

Smak : czekolada połączona z elementami od beczki po whisky czyli spalone kable choć subtelnie

Jak dla mnie delikatniejsza wersja , bardziej stonowana od imperialnego nafciarza . Myślałem że lepiej będzie się to łączyć z RIS'em niż z brown porterem (nawiązując ponownie do imperialnego nafciarza laphroaig BA) ale jest to dobre piwo i dość ciekawe.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.