Brokreacja The Gravedigger Bowmore BA
Brokreacja The Gravedigger Bowmore BA
Brokreacja The Gravedigger Bowmore BA
% alk. 10.3
Blg 24.0
5905669783675addbarcode

Uwarzone przez Brokreacja.
Mroczny i czarny Russian imperial Stout - król wszystkich piw. Niezwykle kompleksowy
trunek oferujący aromat złożony z czekolady, świeżo palonej kawy oraz wyciszonej nuty szlachetnego alkoholu. Likierowa słodycz i pełnia zostały w nim obudowane mocną w cyfrach, ale przyjemną w ustach goryczką.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słody (Pale Ale, monachijski typ II, Chocolate Rye, Chocolate Wheat, Carafa Special typ III, chmiel Warrior, drożdże.
Jest to wersja leżakowana w beczkach po whisky Bowmore.
Premiera podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa (24-26 maja 2018)
Dodał: Barcelonismo - 2018-05-28 09:29:22

oceny Oceny

Użytkownicy 7,25 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,25 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2021-05-17 12:15:50
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, czekolada, mniej kawy, subtelny beczkowy klimat, lukrecja, kokos, prażony oraz palony akcent. W smaku kokos z lukrecją pochodzące z beczki na finiszu, na pierwszym planie natomiast paloność, karmel i czekolada deserowa, gęsta i oleista faktura, likierek, konkretna ilość ciemnego ciała, goryczka adekwatna do stylu, lekka kontra kwaskowa, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od Brokreacji, etykieta w czarnej kolorystyce, mrocznie wykonana graficznie, dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 17.05.2021. Leżakowane... będzie ponad dwa lata, degustowane w dzień daty spożycia. Zdecydowanie ułożony RIS o profilu deserowym idącym w stronę czekoladowej i karmelowej słodyczy, zachowując przy tym palony oraz prażony klimat. Element beczkowy z Bowemora to kokos i lukrecja, przez co czuć efekt BA, choć na pewno nie w stopniu znacznym. Ja preferuję w tym stylu bardziej głębokie, ciemne i palone klimaty przechodzące najlepiej w torf czy wędzonke. Deserowy RIS jak najbardziej, ale tym razem maksymalnie na 7 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar
2018-09-06 19:30:25
Oko: prawie czerń, bardzo ciemny brunatny kolor, mętny. Piana rachityczna i ginie bardzo szybko, redukuje się do cieniutkiego krążka, piwo zostawia solidny ślad na szkle.
Nos: z butelki głównie aromaty palone (mega kawa, czekolada, palone zboże, aż po dymność) plus lekka likierowa, przyjemna alkoholowa nuta. Ze szkła podobnie, dochodzą do tego silniej akcenty beczki: wanilia, dębina. Alkohol trudno zidentyfikować jako whisky.
Smak: znów na początku sporo słodyczy od słodów, bardzo przyjemna ? likier owocowo-kawowo-czekoladowy plus wanilia i dębina, ale po chwili palona i chmielowa goryczka przejmują dominację na kubkach smakowych. Goryczka palona po dym i popiół (może się wydawać, że to torf, ale podstawowa wersja Bowmore nie jest torfowa, co najwyżej dymna whisky) i znów miła subtelna nuta alkoholu. Po kilku łykach goryczka odkłada się na języku, pięknie kontruje słodycz. Całość bardzo ułożona, ?ugrzeczniona? (nuty palone łagodniejsze w stosunku do wersji podstawowej). Whisky Bowmore (podstawowa wersja) nie należy do szczególnie charakterystycznych, a destylarnia słynie z mistrzowskiego wręcz korzystania z beczek po innych alkoholach. Stąd wpływ beczki jest, ale ?klasyczny?, bez nadania charakteru konkretnego alkoholu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar
2018-08-10 00:15:26
Sporo zwykłego RIS'a tutaj jest , to znaczy:

Zapach : czekolada , może delikatne nuty drewniane od beczki , ogółem czekoladowy i lekki alkohol likierowy

Smak : również sporo zwykłego RIS'a czyli czekolada , grzanie w przełyku i jeśli alkohol się pojawia to likierowy z bardzo delikatnymi wstawkami drewnianej beczki ale bez poczucie że beczka ta jest od whisky

Brak niestety typowych aromatów czy smaków od beczki po whisky , aczkolwiek to dobry RIS patrząc tylko pod względem że był leżakowany w beczce bez uwzględniania konkretnego alkoholu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.