Brokreacja The Gravedigger Blended BA
Brokreacja The Gravedigger Blended BA
Brokreacja The Gravedigger Blended BA
% alk. 10.3
Blg 24.0
IBU 100
brak koduaddbarcode
cena: 16 zł

Wersja leżakowana w beczkach po Whisky typu blend. The Gravedigger to król wśród piw, czyli Russian Imperial Stout - 24 Blg. Kompleksowe czarne piwo, w którym mocne nuty palone, czekoladowe i kawowe przeplatają się z szlachetną nutą alkoholu. Dla likierowej słodyczy, kontrę stanowi mocna, lecz stonowana goryczka na poziomie 100 IBU.

Składniki: woda, słody: Pale Ale, Monachijski Typ II, Chocolate Rye, Chocolate Wheat, Carafa Special typ III, chmiel: Warrior, drożdze Safale US-05.
Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: jando - 2016-11-16 16:32:16

oceny Oceny

Użytkownicy 7,75 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,75 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-02-04 23:33:11
Niezbyt imponujący aromat jak na RISa, a co dopiero takiego leżakowanego w beczkach po whisky. Niespecjalnie intensywny, dość pustawy, pół-wytrawny. Dominuje aromat kawy zbożowej oraz dębiny, drewna. Brakuje pełni, słodyczy, paloności, o pralinach czy wanilii nie wspominając... Słabiutko.
W szkle pojawiają się delikatne nuty palone oraz czekoladowe. Jednak wszystko jest niezbyt intensywne kompletnie nie dające do zrozumienia że mamy do czynienia z RISem.

Piwo o ciemnobrunatnej barwie, klarowne. W szkle czarne. Piana średnio obfita, trwała, w kolorze ciemnego beżu. Zbudownaa z drobnych i średnich bąbelków opada powoli, choć na początku wydawała syczące dźwięki i nie napawała optymizmem. Jednak po dłuższej chwili wciąż jest dość gruba, pół centymetrowa warstewka o ładnej strukturze. Ładnie oblepia szkło.

Piwo jest gęste, nisko wysycone dwutlenkiem węgla (prawidłowo) i pół-wytrawne. Brakuje pełni i słodyczy. W smaku dominuje paloność, i to bardzo. Ów nuty palone wyczuwalne już w pierwszym łyku, towarzyszą nam długo. Finish kwaskowaty, aftertaste znów mocno, mocno palony. Delikatnie wyczuwalne nuty dębiny oraz orzechów. Znów jednak, piwu sporo brakuje charakteru by można je uznać za ciekawe, dobre. Goryczka co najwyżej średnia, niespecjalnie zauważalna. Alkohol dobrze ukryty.
Mocno średni ten RIS. Mam wrażenie że piję jakiegoś wyleżakowanego, koncernowego portera bałtyckiego.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 10 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2017-02-04 23:48:13
Po ogrzaniu się i zamieszaniu w aromacie wychodzi dziwna nuta gumy. Coś typowego dla torfowych stout'ów, ale tutaj mi to nie pasuje z jakiegoś powodu..
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.