Brokreacja The Farmer
Brokreacja The Farmer
Brokreacja The Farmer
% alk. 5.0
Blg 12.0
IBU 40
5905669783040addbarcode
ulubione: 9

Piwo uwarzone przez browar Brokreacja. Brokreacja to nowa kontraktowa inicjatywa założona przez Mateusza Górskiego oraz Filipa Kuźniarza. Piwa warzone są w restauracyjnym Browarze Marysia w Szczyrzycu, ale wkrótce produkcja przeniesie się do browaru urządzonego w zabytkowym budynku klasztornego browaru Cystersów. Podczas warszawskiej premiery, która odbyła się w Jabeerwocky, Mateusz i Filip zaprezentowali trzy piwa: The Butcher (Red IPA), The Farmer (American Wheat) oraz The Lumberjack (Rye American Stout). Od razu zwracają uwagę niesamowite grafiki etykiet zaprojektowane przez Filipa. To na pewno górny poziom i to nie tylko jeśli chodzi o krajowe piwowarstwo rzemieślnicze.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda; słody (Pilzneński, Pszeniczny), chmiel (Citra, Amarillo, Tomahawk), drożdże (Safale US-05)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Shinodin - 2015-09-03 10:04:13

oceny Oceny

Użytkownicy 7,4 / ilość: 67
Goście 6,92 / ilość: 13
średnia 7,33/10 / ilość: 80

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2018-07-27 22:47:52
Barwa Jasno Słomkowa Mętne.

W Aromacie Na Pierwszym Planie Akcenty Zbożowe Pszenica Delikatnie Wyczuwalne Cytrusy i Żywica Mało Intensywny Aromat Niestety.

W Smaku Półwytrawne Wyczuwalne Cytrusy Grejpfrut Lekka Kwaskowość Goryczka Średnia Niezalegająca Piwo Jest Lekkie Ale Nie Wodniste Wysycenie Średnie w Kierunku Niskiego.

Solidny American Wheat Lekki Orzeźwiający Mocno Schłodzony Na Upalne Dni Będzie Jak Znalazł.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-08-21 23:58:45
Z wyglądu niezłe, z zapachu również, czuć żywice, cytrusy, odrobinę owoców tropikalnych, ale w smaku już bieda, jest trochę chlebowe, mocno kwaskowe, nawet za bardzo, goryczka wyraźna, owszem, ale trochę mało tu amerykańskości, z zapachu prawie nic się nie manifestuje, jest odrobinę cytryny, taki se średniak do gaszenia pragnienia.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-07-24 13:39:50
Oko: kolor jasnozłoty, wręcz słomkowy, lekko zamglony, piana średnia, biała, niezbyt trwała, zostawia nikły ślad na szkle.
Nos: aromat z butelki cytrusowo-żywiczny, typowa ?Ameryka?, wyraźne. nut pszenicznych. Ze szkła też głównie cytrusy (kwaśniejsze owoce cytrusowe) i nuty leśne, łącznie z iglakami. Mało wyczuwalne nuty pszeniczne,
Smak: orzeźwiające, lekko kwaskowe i z lekką goryczką ? skórki grejpfruta. Nie jest wodniste. Amerykańskie chmiele dominują także w smaku. Jest pół wytrawnie, bardziej czuć podstawę słodową z charakterystyczną kwaskowością pszenicy. Z czasem goryczka narasta do średniej, ale nie zalega i jest całkiem przyjemna.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-05-07 22:08:12
Piana biała, drobnoziarnista, raczej słabej jakości, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, nieznacznie zmętnione. W zapachu nuty cytrusowe przeważają nad pszenicznym, owocowość, kwiatowość, przyjemne aromaty. W smaku jest podobnie dominacja cytrusów nad pszenicą, goryczka konkretna, choć nie zalegająca o profilu owocowym, dobra kontra słodowa, słabsza kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Brokreacja, etykieta jak każda w ich wykonaniu ciekawie zrobiona graficznie, dobrze opisana. Warka 07.09.2017. Solidna amerykańska pszenica, mogąca konkurować z najlepszymi piwami w tym stylu na naszym rynku jak te od Szpunta czy AleBrowaru. Lekkie i orzeźwiające piwo, a przy tym aromatyczne i cytrusowe, udane połączenie pszenicy z Ameryką, na 7 z dużym plusem w mojej opinii.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010