Brokreacja The Dealer
Brokreacja The Dealer
Brokreacja The Dealer
% alk. 4.7
Blg 12.0
IBU 30
5905669783255addbarcode
ulubione: 13

The Dealer - lekkie APA z płatkami owsianymi, nadającymi piwu jasną barwę i aksamitną fakturę. Niskiemu odfermentowaniu zawdzięcza pełnię, a mocnemu chmieleniu - intensywny zapach cytrusów oraz białych i tropikalnych owoców. W ustach zaznaczony posmak płatków, ale goryczka zadowoli miłośników roślin konopiowatych.

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Monachijski I; płatki owsiane; chmiele: BroKREACJA Blend (chmielenie zmienne), drożdże US-05.
Dodał: ark00 - 2016-06-09 15:14:06

oceny Oceny

Użytkownicy 7,02 / ilość: 101
Goście 7,4 / ilość: 10
średnia7,05 / ilość: 111

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
2023-10-28 12:43:09
Jasny bursztyn z przeciętną pianą. Aromat silny, owocowy z ananasem na przedzie.
Gaz średni. Słodowo owocowe. Lekko kwaśne. Z nie za mocną, cytrusową, goryczką. Takie średnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 9 )
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
2023-09-28 23:32:13
Partia do 24.08.2024, więc w teorii ma tylko niespełna 5 tygodni od rozlewu. Kupione w Netto. Ostatnie.

Wygląd - kolor bursztyn, zamglone, średnie wysycenie, piana szybko znika niemal do zera, ale zostawia ślady na szkle. Zapach - APA sprzed lat pełnym ryjem: miks cytrusów, tytoniu i karmelu. Smak - dość wyraźna goryczka, nuty cytrusowe i drzewne, lekka kwasowość - stara szkoła craftu made in PL.

Dekadę temu pewnie byłbym wniebowzięty, bo wtedy moim ulubionym stylem było red IPA, a to stoi dość blisko. Ale to już było. To piwo mocno przypomina mi smakiem, aromatem i prezencją śp. piwo APA Manufaktury Piwnej z Browaru Jabłonowo. Wtedy, patrzę na ocenę, 8 lat temu, bardzo mi smakowało. I byłem pozytywne zaskoczony tym, że marny browar potrafi coś poza Belfastem. Ale czy to jest laurka, w 2023 roku, dla znanego browaru craftowego?

BTW - usunąłem stary komentarz, żeby po wypiciu ponad połowy dodać coś jeszcze. Piwo męczące, brak orzeźwienia, a to duża wada w stylu. Myślę, że dziś piwo z Jabłonowa smakowałoby mi lepiej; to nie podeszło. Bo wypiciu nieco ponad połowy, resztę wylałem.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
lucalinvail
starstarstarstarstar
2023-09-16 23:35:39
Słaby aromat z butelki, nieco wyraźniejszy ze szklanki - powiedziałbym że raczej trawiato-ziołowy niż cytrusowy. Piana mała, barwa ciemnozłota/jasnobursztynowa.

W smaku jest solidnie - nie wyrywa z butów, ale jest na poziomie. Jest pełnia, jest biszkopt, trochę kwasku (który tu pasuje) oraz średnio intensywna goryczka o tytoniowej konotacji. Początkowe wrażenia są średnie, bo piwo jest wysoko wysycone i nie powala tą goryczką, ale w miarę picia robi się tylko lepiej. Bardziej Pale Ale niż American.

Sztuka z Aldi, warka do 24.08.2024 - polecam.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
weizenfan
starstarstarstarstar
2023-09-07 20:32:52
Butelka: ciekawa etykieta z wizerunkiem wyczilowanego ziomka z blantem w ręku, piwne parametry podane z boku. Z tyłu krótki opis piwa, szczegółowy skład i za to duży plus. Kapsel czarny z logiem i nazwą browaru Brokreacja.
Aromat: w butelce wyraźnie cytrusowy, w typie limonkowym, kwiatowym, świeżym, lekko słodowy. W szkle dalej cytrusy, białe owoce, jest świeżo i ekstraktywnie.
Kolor: jasny bursztyn, piwo jest lekko zmętnione.
Piana: ładna, wysoka, drobnopęcherzykowa, opada bardzo wolno, na górze pozostała ładna kołderka. Piękny, gruby lacing.
Smak: jednocześnie delikatny i ekstraktywny. Piwo jest bardzo przyjemnie pełne, opis sugerował bardzo delikatny smak, więc na się nastawiłem, a tu miłe zaskoczenie. Piwo faktycznie dobrze słodowe, a jednocześnie aksamitne dzięki płatkom owsianym. Goryczka jest delikatna, przyjemna, zaznaczona, ale nieprzytłaczająca. Nie bardzo umiem tu wyczuć gdzie tu są te konopie, ale finisz jest długi, raczej cytrusowy, przyjemny. Pijalność wysoka, pewnie też przez to, że piję piwo dosyć świeże. Wysycenie średnie, może nawet średnioniskie.
Ogólna ocena: bardzo przyjemna APA. Delikatna, a jednocześnie smaczna. Konopii nie ma, ale i tak jest super.
Kupione: 07.09.2023, Selgros, cena: 9.34zł, data ważności: 07.07.2024.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.