Brokreacja Potion #03
Brokreacja Potion #03
Brokreacja Potion #03
% alk. 10.8
Blg 25.0
5905669783972addbarcode

Uwarzone przez Browar Brokreacja.
Przed Świętami mamy dla Was kolejną odsłonę serii Potion, która ogromnie Wam posmakowała.
Tym razem przygotowaliśmy Imperial Red Ale z dodatkiem żurawiny i syropu klonowego. Piwo leżakowało w beczkach po Jacku Danielsie i burbonie Early Times.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-12-13 15:56:42

oceny Oceny

Użytkownicy 8,43 / ilość: 7
Goście 9 / ilość: 1
średnia 8,5/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-04-15 23:52:31
Bourbon na pierwszym planie zdecydowanie. Suszone owoce. Taki trochę klimat Barley Wine. Też trochę syrop klonowy. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Barwa głęboki rubin, piwo klarowne. Po przelaniu do szkła mamy połączenie wanilii bourbonowej i czerwonych owoców, być może żurawiny. Taki klimat miodowy, więc pewnie z utlenienia. Wysycenie praktycznie żadne. Piwo jest gęste. Bardzo fajna żurawina. Dominuje ona w smaku. Następnie przechodzi to w nuty od słodu, czyli karmel. Całość okraszona wanilią z beczki po Jacku Danielsie. Piwo jest mega słodkie. No wręcz ulep. Jest też kwaśność od żurawiny. Dość wyraźne smaki, ale brakuje mi głębi smaku. Piwo jest dość dobrze wyleżakowane i alkohol jest prawie niewyczuwalny, jest tylko lekkie grzanie przełyku. Syropu klonowego, po takim czasie, już tu nie czuje niestety. Połączenie żurawiny i beczek po bourbonie jest ciekawym pomysłem, ale sama podstawa piwa - Red Ale pozostawia trochę do życzenia, bo to jest po prostu styl mało intrygujący.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2019-01-02 16:37:01
Słody: Pale Ale, Caraaroma, Carared, jęczmień palony. Chmiele: Magnum. Dodatki: żurawina, syrop klonowy, cukier.
Oko: ciemna miedź klarowna. Piana nieco ciemniejsze ecru, gęsta, dość wysoka, bardzo trwała i zostawia ślad na szkle.
Nos: słodkie aromaty karmelowe, kandyzowanych ciemnych owoców, do tego silny wpływ beczek ? bardzo przyjemna nuta bourbonowa, dębina, wanilia. Spirytusowej nuty całkowity brak.
Smak: gęste, likierowe, słodkie z kontrą wytrawną. Dużo słodyczy słodowej, do tego syrop klonowy, dalej wytrawność żurawiny i taniczna od beczki, nuta bourbonowa, na afterze na języku odkładają się palone nuty w postaci gorzkiej czekolady. Z czasem pojawia się delikatna kwaskowość żurawinowa, która nieco tonuje odczucie, dość solidne, słodkości. Spirytusowej nuty brak.
Generalnie słodkie, ale z akcentami wytrawności, palności i niewielkiej goryczki palonej, do tego ułożone przez beczki z charakterystycznymi nutami bourbonowymi.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010