Brokreacja Buried Alive
Brokreacja Buried Alive
Brokreacja Buried Alive
% alk. 9.5
Blg 24.0
IBU 40
5905669783422addbarcode

Jego godziny są policzone. Przykryty warstwą torfu nie jest w stanie wydostać się ze swojej czekoladowej krypty. Ktoś obsypał go płatkami drewna kasztanowego, by jeszcze trudniej było uwolnić jego masywne ciało. Jednak nie woła o pomoc. Powoli łapie ostatnie tchnienie, czując w ustach smak ciasteczek.

Składniki: Skład: woda, słody: Pale Ale, Fawcett Peated, Caraaroma, Carafa Special typ III, Brown, Chocolate Wheat, Special typ B, chmiel Magnum, drożdże, płatki drewna kasztanowego.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: ark00 - 2017-07-10 23:24:27

oceny Oceny

Użytkownicy 8,29 / ilość: 7
Goście 2 / ilość: 1
średnia7,5 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2021-06-27 22:25:44
Piana beżowa, drobno i gruboziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu świetne nuty torfowe, bandaże, palone kable, wędzonka, karmel, czekolada deserowa, ale chyba spodziewałem się bardziej intensywnego aromatu. W smaku zaskakująco słodkie, dużo karmelu, czekolady deserowej, jest oczywiście torf i klimaty peated, ale przykryte słodyczą, gładka, oleista faktura, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, likierowy profil, wysycenie niestety na zbyt wysokim poziomie. Kapsel od Brokreacji, butelka w eleganckim pudełku, etykieta dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 25.06.2021. Leżakowane ponad dwa lata, degustowane parę dni po terminie przydatności. Ułożony wyrób. Lekki zawód? Chyba tak, spodziewałem się bardziej wytrawnego, złożonego, torfowego profilu. Mamy natomiast naprawdę dużo słodyczy torf obecny, ale przykryty likierowatością przez co mnie nie zadowalający. Oczywiście jest to niezły IS, lecz team słodyczka psuje efekt peated, no i te wysycenie... . Ode mnie 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
2019-09-29 07:38:09
Ledwo co przejrzysty, bardzo ciemny rubin.
Piana beżowa, jak na styl spora i stabilna. Śliczny lacing.
W aromacie czekolada, nutka likierowa, torf.
Trochę puszyste od wysycenie. Słodko gorzkie.
W smaku jest czekolada, ciasteczkowość (ciemne, brązowe ciasto), nieco owoców (śliwka, wiśnia). Po gorzkiej stronie jest goryczka, palonośc, a w posmaku jakby czuć akcenty drewniane i bardzo delikatną torfowość.
Wszystko ładnie zbalansowane, a alkohol ukryty.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 10 )
awatar
Shear
starstarstarstarstar
2019-07-16 17:50:15
Data ważności: 2019-07-15
Piwo KOSZMARNIE przegazowane. Mogło być znacznie lepiej, ale już przy otwarciu mocne syknięcie. Przy delikatnym nalewaniu piana na ponad pół szklanki to gigantyczny błąd w takim piwie. Warka z datą ważności do 2021-08-01. Czarne, niemal nieprzejrzyste. Lekkie rubinowe refleksy w najcieńszym punkcie szkła.
W aromacie sporo się dzieje - nuty ziemne, torf, sos barbecue, wędzonka, w miarę ogrzewania wychodzi też gorzka czekolada. W smaku też wędzone ze średnią goryczką. Mimo nadmiernego szczypania CO2, czuć że alkohol dobrze ułożony. Popiół na finiszu z nutami opalanego ciemnego drewna. Byłby sztos, gdyby nie to makabryczne przegazowanie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 3 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar
2018-03-30 20:15:21
Dobre, pijalne dominuje torf, wędzonka, aptekarskie klimaty w aromacie, gdzieś dalej nuty czekolady, w smaku dobrze ułożone, alkohol ukryty. Piwo gładkie, goryczka niska z posmakiem masła orzechowego.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.