Brofaktura This is... mlecyk!
Brofaktura This is... mlecyk!
Brofaktura This is... mlecyk!
% alk. 4.9
Blg 12.0
IBU 26
brak koduaddbarcode

Piwo w stylu American Wheat uwarzone przez Browar Restauracyjny Brofaktura z Siedlec.

Amerykański chmiel i polski mniszek lekarski? Startujemy!!!
Znudziło Nam się warzenie klasycznego Hefeweizen, dlatego wyjęliśmy z magazynu aromatyczny chmiel a na łące zerwaliśmy popularny mlecz czyli mniszek lekarski. Co z tego wyszło? Nie wiemy, gdyż nikt jeszcze tego nie uwarzył – jesteśmy pierwsi!


Piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane.
Barwa EBC: 8
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,33l.
Dodał: piwosz92 - 2016-07-09 01:08:12

oceny Oceny

Użytkownicy 6,11 / ilość: 9
Goście 9 / ilość: 2
średnia 6,64/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
PostrachLasu
starstarstarstarstar

2019-04-20 14:16:59
Ładnie wyglądało i w sumie tyle. Bardzo przeciętne amerykańska pszenica. Możliwe, ze mało świeża.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-04-14 16:45:57
Piwo jest doskonałe, bardzo polecam.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-03-10 08:44:58
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca i dziurawiąca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty cytrusowe, pszeniczne klimaty, sporo zbożowości, całkiem wyraźne aromaty. W smaku na pierwszym planie pszenica, w tle cytrusy, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, zbożowe akcenty, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel niestety zwykły złoty, etykieta w wakacyjnej kolorystyce, graficznie również włącza się tęsknota za ciepłymi letnimi wieczorami, w miarę dobrze opisana. Warka 03.04.2018. Amerykańska pszenica na chmielu Mosaic wyszła całkiem ciekawie. Niezły balans pomiędzy pszenicznymi posmakami a cytrusami. Dodatek tytułowego \"mlecyka\" czyli mniszka lekarskiego, albo niewyczuwalny, albo ja nie potrafię go zdefiniować. Generalnie póki co najlepszy wyrób Brofaktury jaki miałem okazję degustować, jestem w stanie dać za niego nawet 7 choć ze sporym minusem, oczywiście oceniając w kategorii American Wheat uwarzonych przez polski browar.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2016-09-19 00:40:04
Pite 2 dni przed upływem daty ważności (warka do 20.09.2016), co mogło mieć wydatny wpływa na smak i aromat w kontekście chmielu. Piwo nieźle prezentuje się w szkle, barwa żółta/jasne złoto, solidnie zmętnione, piana bielusieńka, średniotrwała. Aromat wybitnie słodowy, o dziwo bardziej w stronę słodu pilzneńskiego, nie pszenicy. W smaku też bardzo słodowe, nuty pszeniczne, zbożowe, trochę też \"starej skarpety\". Goryczka raczej cytrusowa, ale niewysoka i ona jest w zasadzie jedynym wyczuwalnym, chmielowym akcentem. Wysycenie w stronę wysokiego, przyznam, że raczej ciężko mi się piło od połowy butelki. Nie wiem jakie nuty powinien wnieść mniszek lekarski, lecz niczego specjalnego nie odnotowałem. Na plus stosunkowo niska cena (poniżej 5 zł z 0,5 litra), choć piwo jak na ten styl jest po prostu słabe.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010