Brofaktura Kozackie
Brofaktura Kozackie
Brofaktura Kozackie
% alk. 6.3
Blg 16.2
IBU 20
brak koduaddbarcode

Piwo uwarzone przez Browar Restauracyjny Brofaktura z Siedlec.

Styl znany od XVI wieku. Swój rodowód wywodzi z dolnosaskiego miasta Einbeck. Piwo w zapachu czyste, pierwsze skrzypce grają tu aromaty słodów tożsame z aromatami pieczywa. Wyczuwalne również niewielkie aromaty ziołowe. Goryczka łagodna, na niskim poziomie. Piwo typu koźlak jest idealnym uzupełnieniem wszystkich dań, w których istotnym elementem jest ser.

Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane
Barwa EBC: 42
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 330 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-07-09 01:07:45

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia6 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2018-03-09 21:05:00
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ładna ciemniejsza bursztynowa, przejrzyste i klarowne, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu wyraźne nuty karmelowe, subtelne suszone owoce i oczywiście podbudowa słodowa. W smaku słodziutkie, karmel jest wszechobecny, iluzoryczna goryczka o profilu ziołowym, słaba kontra kwaskowa, na drugim planie chlebowe aromaty, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w beżowej kolorystyce, uboga graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 26.03.2018. Po debiucie z fatalnym pilsem od Brofaktury bardzo obawiałem się tego bocka. Koźlak jak koźlak, raczej średniej jakości bez większych wad i zalet, mała treściwość i głębia smaku, dużo karmelu i słodyczy. Pijalność na stosunkowo wysokim poziomie. Nie jest to mistrzostwo świata, ale da się wypić. W mojej opinii 6 to maksymalna ocena za ten wyrób siedleckiego browaru.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.