Brofaktura Chmielnowe
Brofaktura Chmielnowe
Brofaktura Chmielnowe
% alk. 6.0
Blg 14.2
brak koduaddbarcode

Chmielnowe to kolejny eksperyment browara Brofaktury z gatunkiem znanym pod nazwą Polish Pale Ale. Do jego wytworzenia użył 4 odmian polskiego chmielu, dwóch dotąd niespotykanych, eksperymentalnych z Polishhops oraz znanej już Izabelli i Iungi. Degustując je wyczujesz aromaty cytrusowo-ziołowe, w tle przebijają się też owoce tropikalne. Wnikliwi smakosze doszukają się skórki z grapefruita oraz pomarańczy. Dzięki temu w smaku niepowtarzalne, kojarzące się zapachem lasu iglastego z mocno wyczuwalnym chmielem.
Dodał: Shinodin - 2018-09-17 11:32:50

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2018-07-19 21:18:34
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, dość powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ładna ciemniejsza bursztynowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu bardzo przyjemne i orzeźwiające nuty owocowe, melon i arbuz, spora dawka kwiatowych akcentów, w tle karmelowe aromaty oraz podbudowa słodowa. W smaku owocowość nadal dominuje na podniebieniu, choć jest już mniej wyraźna, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, na drugim planie cytrusy z wybijającym się grapefruitem, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły srebrny, etykieta w białej kolorystyce z zielonymi wstawkami, graficznie bez zarzutu, w miarę dobrze opisana. Warka 27.08.2018. Chyba jedna z lepszych pozycji od Brofaktury. Polish Pale Ale ze sporą dawką owocowości, która niestety jest większa w zapachu niż w smaku, ale i tak piwo jest lekkie i orzeźwiające, takie jak powinno być. Na plus użycie tylko polskich chmieli w tym dwóch eksperymentalnych. Ode mnie tym razem będzie 7 z małym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.