Brofaktura Black Jack
Brofaktura Black Jack
Brofaktura Black Jack
% alk. 5.0
Blg 12.4
IBU 30
5902768776010addbarcode
ulubione: 1

Piwo uwarzone przez Browar Restauracyjny Brofaktura z Siedlec.

Piwo Black Jack to piwo typu Dry Stout, które w październiku 2015 roku zostało nagrodzone brązowym medalem konkursu „Golden Beer Poland 2015″. Styl ten jest dość młody, bo zapoczątkowany został dopiero w latach 50-tych XX wieku. Piwo ciemne, nieprzejrzyste, kremowe. Na pierwszym planie mamy aromaty kawy, kakao, gorzkiej czekolady, palonego jęczmienia, utrzymujące się aż do finiszu. Aromaty chmielowe są tu prawie niewyczuwalne.

Piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane
Skład: woda, słody (pale ale, palone), chmiel, drożdże górnej fermentacji
Barwa EBC: 90
Zalecana temperatura serwowania: 9-12°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 330 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-12 18:31:42

oceny Oceny

Użytkownicy 7,1 / ilość: 10
Goście 9 / ilość: 1
średnia7,27 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar
2020-10-29 20:21:30
Mocno palone, mocno kawowe. Sporo gorzkiej czekolady w aromacie, pachnie podobnie do milk stoutu. W smaku odczuwalna goryczka, czekoladowe nuty, a na koniec smak palonych ziaren kawy. Zdecydowanie kawowy finisz. Odrobinę wodniste, jednak nie ma tragedii. I rzeczywiście - mogłoby być bardziej gładkie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2019-10-19 20:45:14
Piana beżowa, drobnoziarnista, wątpliwej jakości, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła, a szkoda bo styl zobowiązuje. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu wyraźne nuty kawowe i czekoladowe, zbożowe klimaty, ciekawy palony akcent, mleczny aromat. W smaku przyjemnie palone, kawa i czekolada goszczą na podniebieniu, natomiast przekombinowany jest w moim odczuciu zbyt kwaskowy finisz, piwo w tym stylu powinno być bardziej gładkie, jednolite, goryczka na miejscu, zbożowość i trochę ziarna, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od Brofaktury, etykieta w czarnej kolorystyce, graficznie minimalizm, całkiem dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 07.11.2011. Gdyby nie ten nadmierny kwasek... cała reszta jest na miejscu, paloność, kawa, czekolada... Naprawdę nie jest źle. Ale trzeba być sprawiedliwym i ocenić piwo adekwatnie z jakością, która według mnie zasługuje maksymalnie na 6 z plusem. Siedlecka Brofaktura jest dla mnie nadal browarem średnim z zadatkiem na coś więcej. Ps w moim egzemplarzu 12% ekstraktu oraz 4,5% woltażu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
tleix
starstarstarstarstar
2017-10-03 21:56:13
Po raz kolejny dostrzegam błąd w opisie piwa z Brofaktury. Trzymam przed sobą butelkę - półlitrową a nie 0,33, nie zgadza się ekstrakt początkowy, zawartość alkoholu i przede wszystkim barwa - o ile wszystko inne można wytłumaczyć zmianami to 14 EBC to jakaś kpina! Z etykiety wynika że 90 EBC. Poza tym piwo nie wyróżnia się niczym szczególnym, piana średnio-obfita, szybko opadająca, zapach - delikatny, kawa mocno złamana mlekiem - można odnieść wrażenie, że to milk stout ale bynajmniej w smaku. To z pewnością wytrawna rzecz - za to zaskakuje (zbyt dużą) porcją goryczy (kawowej) oraz kwasowości.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Piwosz92
moderatorstarstarstarstarstar
2018-09-02 13:03:39
Dane były przepisywane z oficjalnej strony internetowej Brofaktury. Jeżeli opis zawiera błędy, niestety jest to wina producenta.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.