Brodacz Marty
Brodacz Marty
Brodacz Marty
% alk. 7.0
Blg 15.0
IBU 70
5905279756403addbarcode

MARTY OLD STYLE IPA

Kurczę, kiedyś to były czasy. . . Kto tego nie słyszał niech pierwszy rzuci kamieniem. Marty to nasz podróżnik w czasie! Pamiętacie jeszcze te początki IPA, kiedy były one wytrawne aż do bólu, z dobrze zaznaczoną potężną goryczką, która powodowała że na Twojej twarzy pojawiał się uśmiech? Ten leśno-cytrusowy aromat był tak obłędny że chciałeś mieć takie perfumy? Jako że my pamiętamy, uwarzyliśmy piwo na starą modłę, które jest dokładnie takie i sprawi że będziesz miał na zawsze sprawdzoną pozycję do której możesz powrócić!

Składniki: woda, słód pilzneński, słód pszeniczny, słód pale ale, chmiel (Simcoe, Chinook), drożdże US-05

Dodał: oranjefan - 2018-01-09 08:20:04

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2018-01-10 13:14:34
Aromat orzeźwiający, sprawiający wrażenie perfumowanego. Intensywne iglaki, sosny, żywice. W tle owoce cytrusowe, lekkie, świeże, oraz nieco bardziej dojrzałe, słodkie owoce tropikalne. Słodowości brak. Piwo mocno chmielowe w aromacie.

Piwo klarowne, o jasnobursztynowej barwie i niezbyt obfitej choć długo utrzymującej sie, kremowej i zbitej pianie w kolorze przybrudzonej bieli. Zbudowana z drobnych i średniej wielkości bąbelków ładnie zdobi szkło.

Pół-wytrawne, średnio nasycone dwutlenkiem węgla. Słodowość mimo to zaznaczona - głównie jednak w niezbyt przyjemny karmelkowy sposób, a nawet z nutą przypiekanych tostów. W smaku jest jednak intensywnie chmielowo - słodkie owoce, znów wyraźne akcenty żywiczne i sosnowo iglaste. Gorycz - wysoka, na prawdę konkretna. Finish wytrawny, aftertaste gorzkawy, taniczny, łodygowy.

Faktycznie old style IPA. Smakuje zupełnie tak jak pierwsze spotkanie z Atakiem Chmielu czy Rowing Jackiem dobry szmat czasu temu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.