Brodacz Goddamn Jimmy
Brodacz Goddamn Jimmy
Brodacz Goddamn Jimmy
% alk. 10.8
Blg 25.0
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez Browar Brodacz.
Pamiętacie jak rok temu zapytaliśmy o to co chcielibyście zobaczyć w naszym portfolio? Jedną z najczęstszych odpowiedzi był Barley Wine czyli piwo które sami chcieliśmy uwarzyć od baaardzo dawna.
Postanowiliśmy że nasz mocarz musi być w pewien sposób unikalny i pokazywać coś więcej niż tylko dobre piwo. W międzyczasie otworzyła się Nieczapla Coffee Roasters w gdańskim wrzeszczu, czyli palarnia kawy jakości speciality (którą uwielbiamy, i pijemy jej hektolitry zarówno na spotkaniach, jak i w domach), a przede wszystkim dwie prześwietne, towarzyskie i mega entuzjastyczne osoby. Filip i Patryk to założyciele Nieczapli, którzy nie tylko dostarczają gdańszczanom świetną kawę, ale także puszczą wam muzykę z vinyla, pożartują i doradzą. Od pierwszego wejścia do tego lokalu wiedzieliśmy że chcemy z nimi zrobić wspólnie piwo!
Tak właśnie powstało piwo Goddamn Jimmy czyli hołd dla jednej z naszych ulubionych filmowych scen w których pewną rolę odgrywa kawa.
Mocarne, potężne Barley Wine które powalało swoją złożoną słodyczą, oraz akcentami czerwonych owoców, ciasteczek, ciemnego pieczywa, melasy połączyliśmy z brazylijską kawą wypalaną przez Nieczapla Coffee Roasters która wprowadziła akcenty orzechowo-kakaowe, które dobrze uzupełniły cechy piwa. Bardzo zależało nam na braku dominacji kawy nad piwem, co udało się osiągnąć, i kawa tylko podkręca bazę. Stworzyło to bardzo degustacyjne, złożone wino jęczmienne, które bardzo zmienia się wraz z ogrzewaniem kieliszka w którym pijemy i wymaga skupienia do odkrycia jego wszystkich zalet.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2019-01-09 19:11:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia6 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar
2019-08-17 11:00:21
No w aromacie są lekkie nuty \"barley-winowe\". Jest toffi i ciemnosłodowa słodycz. Piana bardzo niewielka,
drobnopęcherzykowa. Ciemna miedź z brązowymi refleksami, jest klarowne. Ze szkła aromat jest inny, mamy
dominujący aromat palonej kawy. W smaku mamy absolutną supremację kawy. Czy był dodany aromat? Mimo wszystko wolę założyć pozytywny scenariusz. Jak na barley wine ( czyli jeden z moich ulubionych styli) jest za cienki w uszach. Jest mało gęste, za mało wyklejające. Piwo jest słodkie, ale dodatek gorzkiej kawy sprawia, że jak na styl wydaje się mało słodkie. Goryczka jest raczej średnia, ale jest zdecydowanie zaznaczona. Alkohol fajnie ukryty. Spodziewałem się czegoś lepszego.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.