Brodacz Goddamn Jimmy
Brodacz Goddamn Jimmy
Brodacz Goddamn Jimmy
% alk. 10.8
Blg 25.0
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez Browar Brodacz.
Pamiętacie jak rok temu zapytaliśmy o to co chcielibyście zobaczyć w naszym portfolio? Jedną z najczęstszych odpowiedzi był Barley Wine czyli piwo które sami chcieliśmy uwarzyć od baaardzo dawna.
Postanowiliśmy że nasz mocarz musi być w pewien sposób unikalny i pokazywać coś więcej niż tylko dobre piwo. W międzyczasie otworzyła się Nieczapla Coffee Roasters w gdańskim wrzeszczu, czyli palarnia kawy jakości speciality (którą uwielbiamy, i pijemy jej hektolitry zarówno na spotkaniach, jak i w domach), a przede wszystkim dwie prześwietne, towarzyskie i mega entuzjastyczne osoby. Filip i Patryk to założyciele Nieczapli, którzy nie tylko dostarczają gdańszczanom świetną kawę, ale także puszczą wam muzykę z vinyla, pożartują i doradzą. Od pierwszego wejścia do tego lokalu wiedzieliśmy że chcemy z nimi zrobić wspólnie piwo!
Tak właśnie powstało piwo Goddamn Jimmy czyli hołd dla jednej z naszych ulubionych filmowych scen w których pewną rolę odgrywa kawa.
Mocarne, potężne Barley Wine które powalało swoją złożoną słodyczą, oraz akcentami czerwonych owoców, ciasteczek, ciemnego pieczywa, melasy połączyliśmy z brazylijską kawą wypalaną przez Nieczapla Coffee Roasters która wprowadziła akcenty orzechowo-kakaowe, które dobrze uzupełniły cechy piwa. Bardzo zależało nam na braku dominacji kawy nad piwem, co udało się osiągnąć, i kawa tylko podkręca bazę. Stworzyło to bardzo degustacyjne, złożone wino jęczmienne, które bardzo zmienia się wraz z ogrzewaniem kieliszka w którym pijemy i wymaga skupienia do odkrycia jego wszystkich zalet.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2019-01-09 19:11:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6/10 / ilość: 1

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010