BroKreacja The Lumberjack
BroKreacja The Lumberjack
BroKreacja The Lumberjack
% alk. 6.7
Blg 16.0
IBU 70
5905669783026addbarcode
ulubione: 15
cena: 9 zł

Rye American Stout uwarzony przez krakowski browar rzemieślniczy BroKreacja, w restauracyjnym browarze Marysia z miejscowości Szczyrzyc. BroKreacja to inicjatywa kontraktowa, założona przez Mateusza Górskiego oraz Filipa Kuźniarza. W najbliższym czasie warzenie ma przenieść się do browaru w zabytkowym budynku klasztoru Cystersów, który również znajduje się w miejscowości Szczyrzyc. The Lumberjack oraz The Butcher i The Farmer, to trzy premierowe piwa z tego kontraktowego browaru, którego piwa po raz pierwszy były dostępne w czerwcu 2015 roku. The Lumberjack to rasowy, żytni amerykański Stout. Piwo o czarnej barwie, nadanej przez czekoladowe i palone słody, z wyraźną goryczką, kontrowaną żytnią oleistością. W aromacie nuty kawowe i czekoladowe przeplatają się z cytrusowymi i żywicznymi akcentami amerykańskiego chmielu.

Skład: woda; słody: Pale ale, Żytni, Chocolate rye, Chocolate wheat, Carafa special typ II; chmiele: Tomahawk, Citra, Simcoe; drożdże US-05.
Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.
Dodał: stacher93 - 2015-07-22 20:50:23

oceny Oceny

Użytkownicy 7,38 / ilość: 77
Goście 6,9 / ilość: 21
średnia7,28 / ilość: 98

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nocą_po
starstarstarstarstar

2021-07-04 19:13:23
Wędzone piwo które nie przypomina do końca wędzarni, tego irytującego posmaku kiełbasy w płynie. Grodziskie nigdy w pełni mnie nie przekonało, jak na ironię piję tego stouta w szklance z nadrukiem \"browar grodzisk\". Tak lekko przechodzi że zapominam o alkoholu. To naprawdę dobre piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
luke123
starstarstarstarstar

2021-02-19 06:47:22
Warka 10.11.2021

Wygląd: Ciemnobrązowe, nieprzejrzyste przez barwę. Beżowa, głównie drobno pęcherzykowa i dość trwała piana z ładnym lacingiem. 9/10

Aromat: Chmiel i kawa od ciemnych słodów po równo, genialne zrównoważone pomiędzy sobą. Chmiele cytrusowo-iglakowo-żywicznie (jeden z braci: bardziej cytrusy, drugi: bardziej żywica), jeżeli można tak powiedzieć to jest to taki chmielowy \"oldschool nowej fali\". Kawa nieco palona i o nieco czekoladowym aromacie. Ło, jest super, naprawdę. 9+/10

Smak: Jest chmiel (nadal cytrusy i żywica), są ciemne słody - kawa i gorzka czekolada. Jest goryczka, zauważalna już w pierwszym łyku, średnio wysoka, chmielowo-palona, pozostaje nieco w aftertaste, piękna sprawa. Żyto zrobiło mega robotę - jest w tle lekko jego posmak, jest też pełne, gęste i gładkie. Zbalansowane na linii słodycz-wytrawność. Wysycenie średnie. Jest naprawdę bardzo, bardzo dobre. 9+/10

No super piwo. Na granicy kategorii \"sztos\", brawo Brokreacja! 9+/10
Właśnie takich kraftów nam trzeba!

Ja się z kolei z przedmówcami nie zgodzę, że jak Black IPA. Akcenty słodowo-palone są tu zbyt silne, dla mnie American Stout jak najbardziej (przecież nie FES czy RIS)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
luke123
starstarstarstarstar
2021-02-19 06:49:43
* pite razem z bratem (stąd mowa o różnicach w odczuciach braci ;) )
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2020-12-11 18:21:50
Czarne. Ostrego światła przenikają tylko wątłe refleksy. Ledwo co. Piana bardzo duża. Zwarta o barwie zabielonej mocno kawy. Mocno trzyma się szkła.
Pachnie jak black ipa: żywica, cytrusy. Ale jest i trochę czekolady.
Jest w ustach oleistość od żyta. Pełnia. Paloność. Kawa i czekolada. Żywiczna goryczka i prażony słonecznik.
Spora kremowość. Piwo trzyma poziom od lat i jest godne polecenia.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-11-28 23:06:03
Barwa czarna , zmętniona całkowicie. Piana beżowa , niska , drobna i szybko znika. Zostawia ładny lacing. W aromacie bardzo dużo amerykańskich chmieli zdecydowanie. Jest też oprócz cytrusów oczywiście żywica. Czuć ciemne słody w aromacie ale bardziej pachnie jak Black IPA niż American Stout. Czuć trochę gorzkiej czekolady ale wg mnie jak na ten styl trochę jej za mało. Jak porównam z Black IPA z tego samego browaru to tu jest bardziej chmielowo a w tamtym piwie zdecydowanie bardziej palono niż chmielowo. W smaku w miarę pełne , sesyjne , nisko nagazowane. Goryczka jakaś nawet jest , ale szybko znika z podniebienia. Jest cytrusowo , żywicznie i czuć lekko gorzką czekoladę. Pije się jak Black IPA tak szczerze powiedziawszy. Zgadzam się z kolegą poniżej że bardziej tu jest Black IPA a w The Miner bardziej się piło jak American Stouta. Taki paradoks choć niewątpliwie jest to smaczne piwo. Tylko średnio ze stylem wyszło. Jest wytrawnie , gładko , głównie żywicznie z lekkimi cytrusami w tle. Muszę je ocenić niżej przez to że nie jest zgodnie ze stylem , choć jakaś czekolada jest to zdecydowanie w za małych ilościach jak na styl. Warka do 09.06.2021 ciężko zachować ten styl gdyż łatwo przekroczyć tą cienką granicę styli.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.