BroKreacja The Lumberjack
BroKreacja The Lumberjack
BroKreacja The Lumberjack
% alk. 6.7
Blg 16.0
IBU 70
5905669783026addbarcode
ulubione: 14
cena: 9 zł

Rye American Stout uwarzony przez krakowski browar rzemieślniczy BroKreacja, w restauracyjnym browarze Marysia z miejscowości Szczyrzyc. BroKreacja to inicjatywa kontraktowa, założona przez Mateusza Górskiego oraz Filipa Kuźniarza. W najbliższym czasie warzenie ma przenieść się do browaru w zabytkowym budynku klasztoru Cystersów, który również znajduje się w miejscowości Szczyrzyc. The Lumberjack oraz The Butcher i The Farmer, to trzy premierowe piwa z tego kontraktowego browaru, którego piwa po raz pierwszy były dostępne w czerwcu 2015 roku. The Lumberjack to rasowy, żytni amerykański Stout. Piwo o czarnej barwie, nadanej przez czekoladowe i palone słody, z wyraźną goryczką, kontrowaną żytnią oleistością. W aromacie nuty kawowe i czekoladowe przeplatają się z cytrusowymi i żywicznymi akcentami amerykańskiego chmielu.

Skład: woda; słody: Pale ale, Żytni, Chocolate rye, Chocolate wheat, Carafa special typ II; chmiele: Tomahawk, Citra, Simcoe; drożdże US-05.
Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.
Dodał: stacher93 - 2015-07-22 20:50:23

oceny Oceny

Użytkownicy 7,39 / ilość: 72
Goście 6,9 / ilość: 21
średnia 7,28/10 / ilość: 93

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2020-12-11 18:21:50
Czarne. Ostrego światła przenikają tylko wątłe refleksy. Ledwo co. Piana bardzo duża. Zwarta o barwie zabielonej mocno kawy. Mocno trzyma się szkła.
Pachnie jak black ipa: żywica, cytrusy. Ale jest i trochę czekolady.
Jest w ustach oleistość od żyta. Pełnia. Paloność. Kawa i czekolada. Żywiczna goryczka i prażony słonecznik.
Spora kremowość. Piwo trzyma poziom od lat i jest godne polecenia.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-11-28 23:06:03
Barwa czarna , zmętniona całkowicie. Piana beżowa , niska , drobna i szybko znika. Zostawia ładny lacing. W aromacie bardzo dużo amerykańskich chmieli zdecydowanie. Jest też oprócz cytrusów oczywiście żywica. Czuć ciemne słody w aromacie ale bardziej pachnie jak Black IPA niż American Stout. Czuć trochę gorzkiej czekolady ale wg mnie jak na ten styl trochę jej za mało. Jak porównam z Black IPA z tego samego browaru to tu jest bardziej chmielowo a w tamtym piwie zdecydowanie bardziej palono niż chmielowo. W smaku w miarę pełne , sesyjne , nisko nagazowane. Goryczka jakaś nawet jest , ale szybko znika z podniebienia. Jest cytrusowo , żywicznie i czuć lekko gorzką czekoladę. Pije się jak Black IPA tak szczerze powiedziawszy. Zgadzam się z kolegą poniżej że bardziej tu jest Black IPA a w The Miner bardziej się piło jak American Stouta. Taki paradoks choć niewątpliwie jest to smaczne piwo. Tylko średnio ze stylem wyszło. Jest wytrawnie , gładko , głównie żywicznie z lekkimi cytrusami w tle. Muszę je ocenić niżej przez to że nie jest zgodnie ze stylem , choć jakaś czekolada jest to zdecydowanie w za małych ilościach jak na styl. Warka do 09.06.2021 ciężko zachować ten styl gdyż łatwo przekroczyć tą cienką granicę styli.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2020-11-20 22:18:54
Dziwnym zbiegiem okoliczności minął prawie rok jak ostatni raz piłem Lumberjacka i przy obecnej warce 09.06.21 mam totalnie odmienne wrażenia.

Chmiel jest tutaj wszechobecny i jest go aż nadto. Intensywny chmielowo cytrusowy aromat, pełen nut sosnowo żywicznych. W smaku również chmiel, słonecznik, intensywna goryczka i cytrusowo kwaskowy finish i aftertaste. Gdzie czekolada i kawa które powinny byc w stoucie? Nie mam pojęcia. Piwo smakuje jak bardzo dobra Black IPA.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-12-29 23:17:19
W aromacie czuć czekoladę, kawę, paloność oraz zaznaczoną dość wyraźnie nutę chmielową w postaci iglasto świerkowej. Aromat intensywny, jak najbardziej stylowy i odróżniający się od Black IPA.

Czarne, gęste, nieprzejrzyste ze średnioobfita, gęstą i kremową beżową pianą, która w wyraźny sposób oblepia szkło.

Słodkie, gęste, wyraźnie palone, a co za tym idzie leciutko kwaskowe. Popiołowe, kawowe, z wyraźną goryczką i kawowo goryczkowym finishem.

W mojej opini jest to jeden z najlepszych American Stout'tów w kraju. Przede wszystkim nie jest to piwo które mogło by budzić skojarzenia z Black IPA. Jest ciemne i jest mocno chmielowe - ale czuć wyraźnie że górę ma tutaj charakter stoutu. Piwo jest mocno palone, kawowe, czekoladowe, a do tego wszystkiego dołącza chmiel w postaci iglasto świerkowego aromatu, oraz wyraźnej goryczki w smaku. Super piwo.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010