BroKreacja Potion #07
BroKreacja Potion #07
BroKreacja Potion #07
% alk. 10.4
Blg 25.0
5907610243047addbarcode
ulubione: 2

Pośród kłębów dymu tytoniowego, wśród deszczu o smaku agawy, z dźwiękiem kruszonych ziaren kakaowca, wyłania się on. . .
POTION #07
Styl: Tobacco Cocoa Agave Imperial Brown Ale Rum BA
Moc specjalna: +7 do czucia pisma nosem
Parametry: 10,4% obj. , 25 Plato
Dodatki: syrop z agawy, ziarna kakaowca, tytoń
Receptura: Mateusz Górski, Tomek Syguła
Warzone w: Browar Marysia
Najnowszy Potion to projekt, któremu poświęciliśmy naprawdę wiele uwagi i kombinowania, by wycisnąć z niego coś niezwykłego.
Zaczęło się od ziaren kakaowca, która postanowiliśmy dodać w trakcie zacierania, gotowania oraz na hop-gun, by podbić efekt czekolady. Aby uczcić królowanie #teamsłodyczka, dorzuciliśmy syrop z agawy, który osobiście uwielbiamy. Serio serio - spróbujcie pancakes z taką polewą zamiast syropu klonowego.
Pozostało wybrać jeszcze coś niezwykłego. Magiczny składnik, o którego użyciu myśleliśmy od dawna, ale jakoś tak nam schodziło. Postawiliśmy na tytoń fajkowy. Posiekana roślinka trafiła do hop-guna niedługo przed rozlewem i nadała piwu genialny aromat wanilii, z wyraźnie wyczuwalnymi nutami tytoniu.
Palić Potiona #07 nie polecamy, za to wypić - jak najbardziej! Piwo jutro trafia do butelek, by chwilę później powoli opuścić nasz magazyn i szukać nowego domu. Przygarniesz je do siebie? - opis producenta na FB.
Dodał: nietzsche - 2019-08-02 12:20:52

oceny Oceny

Użytkownicy 8,78 / ilość: 9
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,78 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar
2020-05-13 00:37:28
Zaraz po otwarciu uniósł się aromat rumu. Bardzo czekoladowo. Jest też taka słodycz, nie wiem, może agawa? Piana niska, drobnopęcherzykowa. Piwo ciemnobrązowe, klarowne. W szkle aromat przypomina Porter Bałtycki. Mamy nutę owocową, takie wiśnie i śliwki, w tym typie. Czekolada i to na co czekałem nutka tytoniu. No piwo jest piękne w smaku. Wysycenie niskie, ale jest. Ciało dobre, choć nie jest to jakiś syrop. Na początku mamy konkret uderzenie słodyczy, kojarzącej się z agawą. Następnie mamy tytoń, który jest taki lekko ściągający. Potem nadchodzi delikatna kwaśność od ciemnych słodów i absolutnie genialna czekolada. No coś niesłychanego, kakao w czystej postaci. Ta czekolada pozostawia po sobie niesamowice długi finisz i smak kakao pozostaje w ustach jeszcze długo po łyku. Na koniec mamy nuty szlachetnego alkoholu. To wszystko okraszone rumem. No poezja. Z tych Potionów co piłem, ten jest najlepszy. Piwo złożone, a jednocześnie jest takie zbalansowane. No kapcie mi spadły, naprawdę piwo wybitne i typowo degustacyjne. Biję brawo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Tus_Videos
starstarstarstar
2020-04-19 20:59:58
Piwo absolutnie fenomenalne, najlepsze jakie do tej pory piłem.
Aromat - bardzo bogaty, bardzo słodki. Wyczuwalna czekolada, wanilia, drewno i tytoń który idealnie gra z resztą aromatów. Ogólnie w zapachu przypomina pyszną praline.
Smak - słodkie z goryczkowa kontrą. Bardzo dobrze ułożone bez oznak starzenia, alkohol nie wyczuwalny. Konsystencja gęsta lekko oleista. Smak głównie gorzka czekolada, mocno wyczuwalny syrop z agavy, lekka ale dobrze wyczuwalna nuta tytoniu. Beczka wnosi tu głównie nuty karmelu, cukru trzcinowego, vanili i melasy. Gorycz idealnie kontruje mocną slodycz.
Ogólnie polecam każdemu, piwo genialne! Ze świecą szukać piwa tak złożonego, ułożonego i ciekawego jak to.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar
2019-09-26 20:54:10
Barwa ciemnobrunatna. Piana w stylu, nieznaczna, tak ma być. W aromacie słodkie, likierowe, kakao zdecydowanie wyczuwalne, tytoń wydaje się być lekko wyczuwalny. Bardzo deserowo i zachęcająco. W smaku nie jest mocno palone, dużo słodyczy, nuty czekolady. Smaku agawy nie znam, może też jest? Smak jest wielowymiarowy, po uderzeniu likieru, czekolady jest też swoista kontra, dzięki której nie jest się \"zasłodzonym\" i nachodzi ochota na kolejny łyk. To jak dobre perfumy, na początku uderza w nozdrza, później układa się na skórze i projektuje głębszymi, wcześniej niewyczuwalnymi niuansami. Na pewno alkohol jest doskonale ukryty, czuć jedynie jako rozgrzewanie w przełyku. Piwo dobrze zbalansowane, jak na styl również bardzo pijalne. Ogólnie świetne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.