BroKreacja Potion #07
BroKreacja Potion #07
BroKreacja Potion #07
% alk. 10.4
Blg 25.0
brak koduaddbarcode

Pośród kłębów dymu tytoniowego, wśród deszczu o smaku agawy, z dźwiękiem kruszonych ziaren kakaowca, wyłania się on. . .
POTION #07
Styl: Tobacco Cocoa Agave Imperial Brown Ale Rum BA
Moc specjalna: +7 do czucia pisma nosem
Parametry: 10,4% obj. , 25 Plato
Dodatki: syrop z agawy, ziarna kakaowca, tytoń
Receptura: Mateusz Górski, Tomek Syguła
Warzone w: Browar Marysia
Najnowszy Potion to projekt, któremu poświęciliśmy naprawdę wiele uwagi i kombinowania, by wycisnąć z niego coś niezwykłego.
Zaczęło się od ziaren kakaowca, która postanowiliśmy dodać w trakcie zacierania, gotowania oraz na hop-gun, by podbić efekt czekolady. Aby uczcić królowanie #teamsłodyczka, dorzuciliśmy syrop z agawy, który osobiście uwielbiamy. Serio serio - spróbujcie pancakes z taką polewą zamiast syropu klonowego.
Pozostało wybrać jeszcze coś niezwykłego. Magiczny składnik, o którego użyciu myśleliśmy od dawna, ale jakoś tak nam schodziło. Postawiliśmy na tytoń fajkowy. Posiekana roślinka trafiła do hop-guna niedługo przed rozlewem i nadała piwu genialny aromat wanilii, z wyraźnie wyczuwalnymi nutami tytoniu.
Palić Potiona #07 nie polecamy, za to wypić - jak najbardziej! Piwo jutro trafia do butelek, by chwilę później powoli opuścić nasz magazyn i szukać nowego domu. Przygarniesz je do siebie? - opis producenta na FB.
Dodał: nietzsche - 2019-08-02 12:20:52

oceny Oceny

Użytkownicy 8,57 / ilość: 7
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8,57/10 / ilość: 7

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2019-09-26 20:54:10
Barwa ciemnobrunatna. Piana w stylu, nieznaczna, tak ma być. W aromacie słodkie, likierowe, kakao zdecydowanie wyczuwalne, tytoń wydaje się być lekko wyczuwalny. Bardzo deserowo i zachęcająco. W smaku nie jest mocno palone, dużo słodyczy, nuty czekolady. Smaku agawy nie znam, może też jest? Smak jest wielowymiarowy, po uderzeniu likieru, czekolady jest też swoista kontra, dzięki której nie jest się \"zasłodzonym\" i nachodzi ochota na kolejny łyk. To jak dobre perfumy, na początku uderza w nozdrza, później układa się na skórze i projektuje głębszymi, wcześniej niewyczuwalnymi niuansami. Na pewno alkohol jest doskonale ukryty, czuć jedynie jako rozgrzewanie w przełyku. Piwo dobrze zbalansowane, jak na styl również bardzo pijalne. Ogólnie świetne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010