Brewklyn sHOPielony
Brewklyn sHOPielony
Brewklyn sHOPielony
% alk. 5.8
Blg 13.0
brak koduaddbarcode

American IPA uwarzona przez kontraktowy browar Brewklyn z Kielc, warzący swoje piwa w Browarze Twigg z Krakowa - Nowej Huty. Właścicielem i piwowarem w browarze Brewklyn jest Piotr Przemirski. Debiutanckie piwo - Cocoa Chili Wheat Stout miało swoją premierę 8 stycznia 2016 roku. Premiera piwa sHOPielony przypadła na dzień 29 stycznia, wraz z nim zadebiutowała inna nowość z tego browaru Dubbeltówka, czyli belgijski dubbel z dodatkiem rodzynek i lukrecji. sHOPielony to (nie) jest kolejna American IPA. Nie dość, że zastosowana została absolutnie nietypowa metoda chmielenia - chmielenie zacieru, to dodatkowo ogromna ilość chmielu Sorachi Ace dodana do leżakowania spowodowała dopełnienie kompozycji. sHOPielony to powrót do ikony piwnej rewolucji - American IPA w zupełnie nowy sposób.

Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane, refermentowane w butelce, zawiera osad drożdżowy
Wyprodukowano z wody, słodów (pilzneńskiego, pszenicznego i monachijskiego), chmieli (Sorachi Ace i Magnum) i drożdży US-05.
Piwo dostępne w brązowej, bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml, zamkniętej czarnym, gołym kapslem.
Dodał: stacher93 - 2016-04-09 12:33:47

oceny Oceny

Użytkownicy 5,67 / ilość: 3
Goście 7 / ilość: 1
średnia6 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2016-04-09 12:35:26
Warka: 29/10/2016.

Barwa: Złota, wyraźnie zmętniona. Na dnie butelki sporej wielkości białe chrupy.

Piana: Biała, składająca się z średniej wielkości pęcherzyków. Po nalaniu wysoka na około trzy centymetry. Część pęcherzy szybko zmienia się w grube, duże bąble, które pękają. Powoduje to szybkie pokrzaczenie się piany i nierówne opadanie. Po pięciu minutach zostaje tylko podziurawiona warstewka a raczej obwódka z odchodzącymi od niej półwyspami. Piana bogato ozdabia ścianki szklanki. Koronki są rozległe, trwałe i mają grubą strukturę.

Aromat: Intensywny i nawet ciekawy. Pierwsze skrzypce grają nuty cytrynowe, ale i koperkowo-kokosowe, charakterystyczne dla Sorachi Ace. Wydaje się jakby to był dobrze uwydatniony Single Hop. Sorachi dominuje i nic go nie zasłania. Z czasem pojawiają się trochę słodsze, tropikalne klimaty oraz delikatne ziołowe nuty. Zapach piwa jest intrygujący, zapowiada mocno orzeźwiającą AIPE.

Smak: Od początku kwaskowy i cierpki. Znów dominuje cytryna a tuż za nią można wyczuć specyficzne posmaki kokosowo-ziołowo-koperkowe. Piwo nie ma zbyt wiele ciała, od początku czuć tylko i wyłącznie efekt solidnego nachmielenia Sorachi Ace oraz Magnum na goryczkę. Dopiero pod koniec solidna kwasowkość zamienia się na moment w słodycz i średnio-wyrazistą, krótką goryczkę o grejpfrutowym zabarwieniu. Piwo jest wyraziste i orzeźwiające.

Nasycenie: Średnio-niższe, wyższe byłoby lepsze.

Komentarz: Wzięte zupełnie w ciemno. Wszedłem do składu piwa i zauważyłem te trzy nowości, które na pierwszy rzut oka wyglądały pospolicie. Czytając opis każdej z nich zauważyłem, iż są to piwa niebanalne. Z reguły nie sięgam po wyroby nowych kontraktowców bez wcześniejszego przeczytania recenzji. Parę razy złapałem się na wadliwe, słabe piwa za 7-8zł. Tym razem zaryzykowałem i zakupiłem dwa z trzech a teraz żałuję, że nie wziąłem wszystkiego. SHOPielony okazał się fajnym aroma single hop-em Sorachi Ace. Dwa razy piłem single na tym chmielu, Doctor Brew i PiwoWarownia, ale żaden z nich nie uwydatnił tak fajnie potencjału tego chmielu. Szczególnie aromat cytrynowy z ziołami, koperkiem, kokosem i tropikami w tle bardzo przypadł mi do gustu. W smaku było też całkiem dobrze, bardzo orzeźwiające i wyraziste piwo. Dobry debiut, ciekawe jak będzie w przypadku Cocoa Chili Wheat Stouta, ponoć jest piekielnie ostry.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.