Brewklyn Dubbeltówka
Brewklyn Dubbeltówka
Brewklyn Dubbeltówka
% alk. 8.8
Blg 18.0
brak koduaddbarcode

Belgian Dubbel z dodatkiem rodzynek oraz lukrecji, uwarzony przez przez kontraktowy browar Brewklyn z Kielc, warzący swoje piwa w Browarze Twigg z Krakowa - Nowej Huty. Właścicielem i piwowarem w browarze Brewklyn jest Piotr Przemirski. Debiutanckie piwo - Cocoa Chili Wheat Stout miało swoją premierę 8 stycznia 2016 roku. Premiera piwa Dubbeltówka przypadła na dzień 29 stycznia, wraz z nim zadebiutowała inna nowość z tego browaru sHOPielony - American IPA. Dubbeltówka to podwójny strzał. W jednej lufie tradycyjny Dubbel, który swe korzenie ma w belgijskich klasztorach, a w drugiej rodzynki wprowadzające smak suszonych owoców i lukrecja nadająca kompozycji charakterystyczny, korzenno-ziołowy aromat. Strzał w dziesiątkę, Podwójny!
Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane, refermentowane w butelce, zawiera osad drożdżowy
Wyprodukowano z wody, słodów (pilzneńskiego, pale ale, wiedeńskiego, monachijskiego, Abbey Malt, Carabelge i Caraaroma), chmieli (Marynka i Magnum), drożdży (Mangrove Jack s Belgian Ale M27), rodzynek i korzenia lukrecji
Dostępne w bezzwrotnej, brązowej butelce o pojemności 500 ml, zamkniętej, czarnym, gołym kapslem.
www.facebook.com/browarbrewklyn
Dodał: stacher93 - 2016-04-12 20:09:23

oceny Oceny

Użytkownicy 7,2 / ilość: 5
Goście 7,67 / ilość: 3
średnia7,38 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nocą_po
starstarstarstarstar
2016-10-19 23:23:37
Zaczęła się jesień a wraz z nią czas na dobre ciemne piwo. Sezon, wiatru, deszczu i złotych liści zaczynam od tego Belgian Dubbel. Sporo słodyczy w nozdrzach i deklarowane w opisie rodzynki wzbudziły podejrzenia mocno słodkiego ulepku. Pojawia się myśl: \" Mam jeszcze w zapasie Tropical Storm IPA z Browaru Widawa w razie nadmiaru czekolady i lukrecji.\" Na szczęście obawy znikają z pierwszym łykiem. Owszem piwo słodkie jest ale nie demolująco. Takie półsłodkie, rodzynkowe i nie nadmiernie kawowe. Ułożone, bardzo ciekawe. Dla mnie niewątpliwie nowatorskie i pijalne z dobrze ukrytym alko. Jeśli znudziła wam się tylko ta kawa z wędzonką w ciemnych piwach to kupujcie śmiało.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 5 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2016-04-12 20:14:53
Warka: 27/05/2017. Trzecie piwo z tego browaru, tym razem dostałem je w częstochowskiej Piwiarni. Podczas piwnych zakupów klika dni wcześniej, w ciemno wziąłem sHOPielonego oraz Cocoa Chili Wheat Stouta, pominąłem Dubbeltówkę czego potem żałowałem. sHOPielony wypadł całkiem fajnie, przyzwoite piwo wypite z przyjemnością. Cocoa Chili Wheat Stoout, to nieporozumienie. Piekielnie pikantny, pusty i nijaki Stout. Nie dopiłem go do końca. Dubbeltówka okazała się bardzo pijalnym i przyjemnym piwem. Wysoki woltaż nie był w żaden sposób wyczuwalny, przez co piwo to jest bardzo zdradliwe. W smaku wyczułem rodzynki, lukrecji było bardzo mało. Piwo aksamitne, słodkie, powiedziałbym, że nawet deserowe. Wyraziste, ale nie ciężkie, bardzo przypadło mi do gustu. Ten browar zapowiada się całkiem ciekawie, na pierwsze trzy piwa, dwa mi smakowały. Czekam na Ich czwarty wyrób - Żytnie Wędzidło. Dubbeltówkę polecam z czystym sercem, szczególnie spodobał mi się wyraźny aromat i posmak rodzynek.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.