BrewDog Dogma
BrewDog Dogma
BrewDog Dogma
% alk. 7.4
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo Dogma ze szkockiego Browaru BrewDog, uwarzony został z 10 rodzajów słodów z dodatkiem szkockiego miodu wrzosowego. Po nalaniu, piana formuje się dość wysoka, lecz nie jest trwała i szybko opada. W zapachu wyczuwamy lekki słód, suszone śliwki, karmel oraz czekoladę. W smaku mamy nuty kawowe, słodowe, karmelowe. Wyczuwamy również suszone śliwki oraz miód wrzosowy, który został dodany w procesie warzenia.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-05-05 16:59:00

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,5 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-10-02 12:37:31
Barwa ciemniejszej miedzi o rubinowym odcieniu, lekko zmętniona.Piana beżowa, wysoka na centymetr po nalaniu.Składa się z drobnych i średnich pęcherzyków, szybko opada podziurawionej warstwy z grubszą obwódką.Pozostawia grube i równomierne, aczkolwiek nietrwałe ślady na ściankach.Aromat bardzo intensywny, kojarzący się z belgijskimi pralinkami.Do tego akcenty wiśniowe, palone oraz alkoholowe, wszystko to podkreśla wyraźna słodycz.W smaku bogate, akcenty palone i wiśniowe, słodycz, trochę kakao z gorzką czekoladą.Przy końcu ujawnia się przyjemna goryczka o kawowo-czekoladowym wymiarze.Pijąc je na myśl przychodzą skojarzenia z czerwonym winem.Miód nie jest wyczuwalny w smaku, nadaje jednie przyjemnej słodyczy.Alkohol wyczuwalny tylko i wyłącznie w przełyku, przyjemnie rozgrzewa.Wysycenie dosyć niskie.Znakomite, nietypowe, deserowe piwo.Wiele można o nim napisać.Wszystko fantastycznie zsynchronizowane.Nic nie wybija się na pierwszy plan, wszystko ze sobą współgra tworząc znakomitą całość.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.