Bowler Hat Extra Bitter
Bowler Hat Extra Bitter
Bowler Hat Extra Bitter
% alk. 5.0
Blg 12.1
IBU 30
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Jedno z najpopularniejszych piw sesyjnych. Podstawą stylu są słody suszone dymem. Klasycznie chmielone odmianami trzech chmieli brytyjskich: East, Kent, Golding (EKG). Aromat ziemisty, ziołowy. Typowa lekka owocowość, charakterystyczna dla górnej fermentacji, połączona ze słynnymi nutami biszkoptowymi. Barwa bursztynowa. Piana kremowa, niska. Wyraźna, nienachalna goryczka, balansująca i harmonizująca słodowość. Lekko wysycone (Info z etykiety).
Dodał: Shinodin - 2016-03-29 20:36:31

oceny Oceny

Użytkownicy 6,1 / ilość: 10
Goście 7,5 / ilość: 4
średnia6,5 / ilość: 14

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ekoman69
starstarstarstarstar
2016-09-04 19:30:06
To nie są moje klimaty. Nie przepadam za piwami, w których smaku czuć palone aromaty. Ten smak jest dość delikatny, ale zdominowany przez karmelowo-ziołowe aromaty. Barwa ciemnej herbaty. Piwko przejrzyste. Piana dość skąpa. Znika praktycznie do zera. Raczej nie będę do tego piwa wracał. Nie przekonało mnie. 
Warka 19.11.2016 135/H
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar
2016-05-22 23:33:43
Delikatne, mocno słodkie piwo. Nie znajduję w nim goryczki na poziomie 30 IBU, aczkolwiek ziołowa goryczka jest i stanowi największy plus tego piwa. Gdyby piwo było ciut mniej słodkie mogłoby liczyć na wysokie oceny. Lekko naciągane 6/10.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2016-02-20 11:57:54
Piana nie do końca biała, grubo i drobnoziarnista, brak lacingu, wysoka na około centymetr, średnio-szybko opadająca, niby jest, ale nie prezentuje się wcale dobrze w szkle. Barwa jaśniejsza bursztynowa, ładnie klarowne i przejrzyste, nie zmętnione. W zapachu mało aromatyczne, słabo wyczuwalne karmelowe i biszkoptowe nuty. W smaku bardzo słodkie, goryczka na poziomie 30 IBU?Chyba 3... karmelowe klimaty, generalnie nic konkretnego, wysycenie na niskim poziomie, żadnego biszkoptu na podniebieniu. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta jak każda z tej serii w błękitnej kolorystyce, wygląda znośnie. Extra Bitter? Ani Extra ani Bitter, delikatne karmelowe piwo, bez wyczuwalnych podobno użytych do produkcji brytyjskich odmian chmielu, gdyby nie napis na etykiecie nie powiedziałbym nawet, że to górna fermentacja... zdecydowanie nie ma szału, a cena już konkretnie zaporowa 5 to zdecydowanie maksymalna ocena.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.