Bourgogne des Flandres Biere Rouge-Brune
Bourgogne des Flandres Biere Rouge-Brune
Bourgogne des Flandres Biere Rouge-Brune
% alk. 5.0
5411516000517addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez belgijski browar Timmermans, z miejscowości Itterbeek, leżącej nieopodal Brukseli. Na kontretykiecie informacja, iż warzone jest przez Anthonego R. Martina. Na stronie browaru brak informacji o stylu piwa, niemniej jednak jest to ciemne piwo flamandzkie dojrzewające przez sześć miesięcy w dębowych beczkach.

Barwa brązowa, delikatnie wpadająca w rubinową, pod światłem widoczne zmętnienie. Piana brunatna, drobnoziarnista i dosyć wysoka. Opada powoli i do końca utrzymuje się na tafli piwa w postaci lekko porwanej kołderki. Posiada bardzo bogaty i intensywny aromat, ciężko stwierdzić jakie nuty w nim dominują, wyczuć można: lekki słód, lekko kwaskowe owoce, aromaty kojarzące się z winem, lekko landrynkowa słodycz i aromat kojarzący się z oranżadą. W smaku na początku słodycz, która zaraz zastąpiona jest wyraźnie kwaskowym i cierpkim posmakiem, z solidnie musującym tłem. W tle wyczuć można owoce i lekką goryczkę chmielową. Wysycenie dosyć wysokie, lekko Ogólnie piwo to jest raczej kwaśne i szybko przywołuje skojarzenia z winem lub piwem typu Lambic, czyli gatunkiem piwa, w którego warzeniu browar Timmermans się specjalizuję.

Składniki: woda, słód jęczmienny, kukurydza, cukier, pszenica, palony jęczmień, chmiel, aromaty, przeciwutleniacz: E300
Zalecana temperatura serwowania: 4-6°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 750 ml, 330 ml i 180 ml.
Dodał: Stacher93 - 2014-06-26 08:55:59

oceny Oceny

Użytkownicy 7,75 / ilość: 8
Goście 9,33 / ilość: 3
średnia8,18 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar
2018-03-05 21:17:12
Oko: ciemny kolor miedziany, wręcz rubinowy. Piana jasnobrązowa, gęsta, zostawia mega ślad na szkle.
Nos: silny aromat z butelki i szkła. Sporo nut winnych, białych winogron, agrestu, kwaśnej porzeczki, kwaśnego jabłka, do tego sporo słodkich nut w typie karmelowym.
Smak: słodycz przełamana/skontrowana solidną kwaskowością typu winnego/szampańskiego. Najpierw karmel, toffi, potem typowo lambikowe nuty: szampańskie, kwaśne czerwone owoce, w tle troszeczkę piwnicą daje. Na finiszu lekko cierpkie. Wysycenie wysokie, typowe dla belgijskich piw. Pijalność bardzo wysoka.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-06-29 12:56:26
Drugie spotkanie z piwem o rzadkim i ciekawym gatunku jakim jest Flanders Ale.Pierwszym było drogie jak diabli Chateau z Artezana.Szczerze przyznam, iż wtedy mi nie podeszło.Bardziej wino niż piwo, kwaskowe, rozgrzewające.W tym wypadku piwo jest ciemniejsze i jest to Flanders Brown Ale a nie Red, jak wtedy.Również większość moich przemyśleń na temat tego piwka przedstawiłem w opisie.Uważam, że piwa w tym stylu to bardzo ciekawy temat i jest o czym dyskutować.W miarę możliwości postaram się próbować więcej podobnych piw, chociaż ciężko je dostać i zazwyczaj mają wysokie ceny.Z pewnością są bardziej pijalne od Lambiców, ale nie smakowych tylko tych typu Faro i Gueuze.Warto chociaż raz spróbować takiego piwa.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.