Bomonti
Bomonti
Bomonti
% alk. 4.8
8690520525187addbarcode
ulubione: 1

Tureckie, jasne piwo, uwarzone przez browar Anadolu Efes ze Stambułu. Bomonti to nazwa jednej z dzielnic Stambułu, gdzie od 1890 roku działa browar.

Skład piwa: woda, słód jęczmienny, Co2, chmiel oraz drożdże.
Dostępne w wersji butelkowej z etykietą jak i nadrukiem oraz w wersji puszkowej. Barwa jasno-złota idealnie klarowna, chwilami wydaje się nawet słomkowa. Piana biała, drobno i średnio pęcherzykowa. Po nalaniu umiarkowanie wysoka, szybko opada do porwanych wysepek z wianuszkiem. Piana przyzwoicie ozdabia szkło. W aromacie praktycznie do wyłapania tylko słód, nic więcej. Z początku w smaku występuje lekka kwaskowość, po chwili ujawnia się umiarkowany słód ze słodyczą i minimalną goryczką przy końcu. Wysycenie z początku wysokie, jednak dość szybko redukuje się do przeciętnego.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-20 09:30:43

oceny Oceny

Użytkownicy 5,13 / ilość: 8
Goście 5 / ilość: 5
średnia5,08 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
MJK
starstarstarstarstar
2022-09-22 15:47:57
Piwo całkiem dobre a w porównaniu do wszechobecnego pseudopiwa pod nazwą Efez wręcz rewelacyjne. Piana wysoka, lacingowa, kolor jasnożółty, lekko hazy. Zapach delikatny słodowy. Smak słodowo-biszkoptowo-chmielowy. Ja jestem usatysfakcjonowany.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2022-07-02 22:31:27
Smakuje jak piwo białe, rześkie i delikatne
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2019-09-02 21:20:10
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza słomkowa, ładnie klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty słodowe, landrynkowe i kukurydziane aromaty, po ogrzaniu lekka alkoholowa woń. W smaku słodowość to główny temat, występuje niestety dużo chemicznej landrynki i nienaturalnej kukurydzy, goryczka iluzoryczna, słabsza kontra kwaskowa, subtelny alkoholowy posmak, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Pite w wersji puszkowej, puszka w srebrnej kolorystyce z pomarańczowymi wstawkami, ładnie wykonana graficznie. Warka 25.11.2019. Jeszcze jeden prezent z Turcji, praktycznie identyczne jak wcześniej degustowane piwo Varim. Wodniste, słodowe o profilu landrynkowo-kukurydzianym zapewniające przeciętny efekt orzeźwienia, przynajmniej w naszym klimacie. Oceniam tak samo jak Varima czyli na 4.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-08-16 15:04:18
Kolejna ciekawostka piwna z Turcji.Ładna oprawa, wersja butelki z etykietą, co mnie osobiście ucieszyło jako kolekcjonera.Piwo bardzo przeciętne, myślę, że jak na ich gorący klimat w sam raz.Troszkę słodu, dobre połączenie kwaskowości i słodyczy, minimalna goryczka.Dobrze schłodzone orzeźwia.Wiadomo, że nie można się po tego typu ciekawostkach spodziewać niczego więcej.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.