Bomonti
Bomonti
Bomonti
% alk. 4.8
brak koduaddbarcode

Tureckie, jasne piwo, uwarzone przez browar Anadolu Efes ze Stambułu. Bomonti to nazwa jednej z dzielnic Stambułu, gdzie od 1890 roku działa browar.

Skład piwa: woda, słód jęczmienny, Co2, chmiel oraz drożdże.
Dostępne w wersji butelkowej z etykietą jak i nadrukiem oraz w wersji puszkowej. Barwa jasno-złota idealnie klarowna, chwilami wydaje się nawet słomkowa. Piana biała, drobno i średnio pęcherzykowa. Po nalaniu umiarkowanie wysoka, szybko opada do porwanych wysepek z wianuszkiem. Piana przyzwoicie ozdabia szkło. W aromacie praktycznie do wyłapania tylko słód, nic więcej. Z początku w smaku występuje lekka kwaskowość, po chwili ujawnia się umiarkowany słód ze słodyczą i minimalną goryczką przy końcu. Wysycenie z początku wysokie, jednak dość szybko redukuje się do przeciętnego.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-20 09:30:43

oceny Oceny

Użytkownicy 4,67 / ilość: 3
Goście 5 / ilość: 5
średnia 4,88/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-08-16 15:04:18
Kolejna ciekawostka piwna z Turcji.Ładna oprawa, wersja butelki z etykietą, co mnie osobiście ucieszyło jako kolekcjonera.Piwo bardzo przeciętne, myślę, że jak na ich gorący klimat w sam raz.Troszkę słodu, dobre połączenie kwaskowości i słodyczy, minimalna goryczka.Dobrze schłodzone orzeźwia.Wiadomo, że nie można się po tego typu ciekawostkach spodziewać niczego więcej.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010