Bojan Toporek
Bojan Toporek
Bojan Toporek
% alk. 6.0
Blg 14.0
5905912650174addbarcode
ulubione: 62

Kolejny, trzeci już produkt z Bojanowa. Tym razem lager z dedykacją dla wszystkich polskich strażaków. Od otwarcia w zapachu mocne nuty owocowe, jakby bananowe, oraz słodowe. Kolor ciemnozłocisty, silnie zmętniony ze sporymi płatkami osadu (piwo niefiltrowane). Piana drobno pęcherzykowa, początkowo obfita, lecz dość szybko opada i pozostaje jedynie na ściankach. Wysycenie średnie. W smaku dużo chmielowości, zdominowanej przez lubelski. Wyraźne także posmaki owocowe. Design bardzo oszczędny, rzucający się w oczy. Czy jest atutem, w to powątpiewam. Niezłe piwo, dosyć charakterystyczne w smaku, jednak nie wiem, czy powrócę do niego. Sprawia wrażenie nieco ciężkiego i nie do końca zharmonizowanego.

Składniki: woda; słód jęczmienny: Pilzneński; chmiele: Marynka, Lublin, Cascade.
Dodał: misza - 2013-12-17 09:53:07

oceny Oceny

Użytkownicy 6,91 / ilość: 400
Goście 7,6 / ilość: 413
średnia 7,26/10 / ilość: 813

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-04-14 18:18:40
Strasznie muląca goryczka, nie wiem ile to ma IBU ale raczej sporo. Jest tez sporo słodu w smaku ale ukrytego pod dominująca goryczką, Zapach dziwny trudnego do zidentyfikowania owocu. Ogólnie kiedyś pijąc to piwo lepiej mi smakowało, teraz tak sobie oceniam ogólnie 5/10
awatar
p3xrr
starstarstar

2021-04-08 19:20:26
mulący ale całkiem smaczny
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
meshigene
starstarstarstarstar

2021-04-06 18:50:47
Ogółem przypomina czecha zarówno w smaku jak i w zapachu (tylko ta nuta owocowa nie jest zbyt przyjemna), słód, ciasteczka, nawet trochę masełka, czuć pełnię słodową, w sumie piwo jak piwo, aż po chwileczce nadchodzi olbrzymia goryczka, taka ziołowo-liściasta i trochę jak w mocnej herbacie, i długo jeszcze po piciu zalega na języku. Cytrusów z nowofalowych chmieli brak, ale po co one tutaj. No w sumie ujdzie, zwłaszcza kiedy zechce się goryczki. Jest nawet lepsze od innych bojanów, chociaż wolałbym żeby było bardziej zbalansowane, ale za swoją cenę czyli niecałe 4 złote to jednak coś wybitnego.
awatar
Elænis
starstarstarstarstar

2021-03-25 14:55:06
- Szyjka: słodowo-owocowy aromat - taki jakby mus jabłkowo-cytrynowy (z tym, że smaczne jabłka, a nie jakieś farbiarsko-chemiczno-kwiatowe estry, kiedy ktoś puści fermentację zbyt wysoko)
- Piana: drobno-pęcherzykowa, na ponad trzy palce, kremowa; lacing
- Barwa: ciemniejsze złoto; klarowne
- Aromat: ciekawe - intensywniejszy, niż po odkapslowaniu!; dalej ten 'przekładaniec' jabłkowo-cytrynowy
- Nasycenie: średnie
- Smak: solidna podbudowa słodowa - trochę ciasteczka, trochę keks, trochę też karmelu w tle, ale piwo nie jest w żadnym razie zapychające, stąd 55/45 pełnia/wytrawność; wyraźna, całkiem ostra, 'charakterna' goryczka; pierwsza część łyku - jest lekko słodko, potem zaś goryczka przejmuje pałeczkę

Ocena: 8/10

Porządny lager o czystym profilu - plus ma to coś ekstra, co wyróżnia go z tłumu. Bardzo miłe zaskoczenie!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010