Bohemia Regent Český Granát
Bohemia Regent Český Granát
Bohemia Regent Český Granát
% alk. 4.2
Blg 13.0
8594045201383addbarcode

Wyjątkowe, niskoodfermentowane piwo Speciální warzone przez Pivovar Třeboň. Nazwa nawiązuje do jego koloru, jest to półciemne (polotmave) piwo żytnie górnej fermentacji. Posiada certyfikat BIO (Organic), wszystkie składniki użyte do jego warzenia są ekologiczne, bez nawozów i dodatków chemicznych.
Browar chwali się, że jest to pierwsze w Czechach (w dobie nowożytnej) piwo żytnie i pierwsze BIO. Zostało uwarzone na 60. urodziny właściciela.
Do jego produkcji stosuje się 4 rodzaje słodu i 2 rodzaje chmielu.
Dodał: nietzsche - 2019-07-02 09:37:54

oceny Oceny

Użytkownicy 4,33 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia4,33 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2019-11-03 20:08:32
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza bursztynowa, klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty słodowe, chemiczna landrynka, karmel, coś jakby sok jabłkowy? Na pewno nie są to akcenty żytnie. W smaku podobnie, duża landrynkowa słodycz, cukrowa jabłkowość, goryczka iluzoryczna tak jak kontra kwaskowa, lekki dms w postaci gotowanych warzyw, żyta się tutaj nie doszukamy, wysycenie na średnio-niskim poziomie, drzewny finisz. Kapsel fajny, unikalny, etykieta elegancko wykonana graficznie, zachęca do kupna. Warka 26.01.2020. Piwo żytnie bio za ponad 8 złotych...nie żartujmy... Pusty wadliwy, nie mający z żytem nic wspólnego wyrób. Wypić się da, ale po co... Odradzam wszystkim zaintrygowanym żytnim piwem bio z Czech.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 3 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2019-07-06 21:30:02
Wygląd: barwa ciemny bursztyn, wpadający w miedź, piana żenująca, w parę sekund redukuje się do całkowitego zera.
Zapach: delikatnie zbożowy i chmielowy, jakoś nie czuję, żeby to był ejl, pachnie jak czeski lager

Smak: Piwo żytnie 13 Plato odfermentowane do 4% alkoholu, byłem pewny, że dostanę kisiel, nic z tych rzeczy, po prostu piwo pełne, nieprzesadnie, żadnego wyklejania, obawiam się, że z tą górną fermentacją to kit, smakuje jak zwykły lager, całkowicie czysty profil, żadnych nut drożdżowych, z tym żytem też kit, pewnie dodali z 5% góra 10% słodu żytniego do zasypu. Smakuje po prostu jak czeskie specialni, dużo tu słodkości, ale takiej pustej, cukrowej, jest karmel, dużo masła, wręcz w opór, jakaś jabłkowość, jest ok nachmielone na aromat, czuć zwłaszcza truskawkę ze Sladka. W Carrefourze jest obecnie sprzedawane za 8 zł, to raczej cena z d**y wymyślona przez tę sieć, w Czechach kosztuje na nasze jakieś 3,5 zł. Nic specjalnego, a za ewidentne oszustwo browaru ocena leci niżej
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 4 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.